• Reklama

Moto Kuznia Zawiercie NIE POLECAM Uważajcie

Jeśli ktoś Z TEJ GIEŁDY oszukał Cię lub nie wywiązał się z zobowiązań - napisz i ostrzeż innych.
Prosimy NIE PISAĆ O SPRZEDAWCACH Z ALLEGRO - tam istnieje możliwość wystawiania komentarzy. Prosimy NIE PISAĆ O KONKRETNYCH SAMOCHODACH NA SPRZEDAŹ. Jest do tego inny dział 'Opinie na temat samochodów na sprzedaż'

Moderator: Kruk

Moto Kuznia Zawiercie NIE POLECAM Uważajcie

Postprzez waldusiek » 15 Paź 2020 21:50

Witam Opowiem wam moje przeżycie z Moto Kuźnia Zawiercie....
Pojechałem z rodzinka nad polskie morze na wakacje było super... Podczas podroży powrotnej moja F11 520d zgasła i już nie odpaliła.... Auto zostało zholowane do znajomego, który podłączył kompa, pokazało brak ciśnienia na listwie, następnie odkręcił czujnik na pompie cr i były opiłki czyli pompa, wtryski do wymiany no i czyszczenie zbiornika i przewodów paliwowych. Po wykonaniu kilkunastu telefonów wybrałem Moto Kuznie w Zawierciu. Powiedzieli że wtryski i pompę maja na miejscu i robią to często i nie jest to żaden problem dla nich, koszt ok 2500 zl. i 1 miesiąc gwarancji rozruchowej, więc pomyślałem spoko, zawiozę do nich. Auto odstawiłem w sobotę. Naprawa miała być szybko wykonana wiec dzwonie we wtorek co z autem pan odpowiada, że są w trakcie i powoli składają i jutro będą odpalać, następnego dnia dzwonie no i zaczynają się problemy, pan odbiera i mówi ze poskładali i samochód nie odpala i ze wysypały się dziwne błędy i ze to może nie była wina pompy i ze potrzebuje więcej czasu... No i powiedział, że nie podłączał kompa jak się zabrał za naprawę auta, następnego dnia dzwoni ze to jednak była pompa ale coś się rozkodowało EWS i immobilizer i muszę mieć więcej cierpliwości, potrzebuje więcej czasu .. Myślę miało być inaczej, ale spoko. Trwa to trochę dłużnej niż ustalano ale trudno. Po paru dniach dowiaduje się, że się rozkodowało coś tam, ale samochód odpalili i świecą się kontrolki na desce rozdzielczej i jeżeli chce to mogę zabierać bmke z palącymi się kontrolkami i mam sobie pojechać do jakiegoś kodera magika co mi zakoduje rozkodowane sterowniki albo dopłacam 1500 zł i oni załatwia fachowca który to pokoduje. Wykonałem kilka telefonów i nikt nie mógł wytłumaczyć jak można w F11 rozkodować przy wymianie pompy... Do Zawiercia miałem jakieś 150 km wiec stwierdziłem jak się za to zabrali niech skończą ... Pan z Moto Kuzni powiedział, że potrwa to jeszcze parę dni zanim ten fachowiec od kodowania przyjedzie, więc czekałem dalej. Minęły 2 tygodnie dzwonie auto gotowe do zapłaty 4000 zł. Przy odbiorze jazda próbna wszystko ok, pytam gdzie ropa spuszczona z zbiornika chciałem ja wykorzystać w ciągniku, pan mówi nie wie, mam przyjechać po niedzieli bo to brat się tym zajmował. Starych części też oczywiście nie dostałem... Faktura, gwarancję, pan nowi po niedzieli wyślemy na maila , na razie tez nie ma ...
Wiec jak chcecie to woźcie tam swoje bmki ja NIGDY WIĘCEJ
a i w międzyczasie jeden z właścicieli, bo jest ich dwóch braci, obraził się na mnie, bo w rozmowie telefonicznej powiedziałem że cała ta sytuacja zaczyna mnie denerwować, że obiecuje, że auto będzie gotowe a nie jest to wyzwał mnie od debili i się rozłączył...
Pozdrawiam i przestrzegam wszystkich Forumowiczów
waldusiek
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 24 Paź 2010 12:38
Miejscowość: Krapkowice - opolskie
Moje BMW: było E46-320d 1998, e60 lci 207r 520d obecnie f11 520d

Re: Moto Kuznia Zawiercie NIE POLECAM Uważajcie

Postprzez Młody90 » 09 Mar 2021 10:34

fajnie , że opisałeś całą tą sytuacje .
na FB bardzo się ogłaszają . Jak na taką " potężną " firmę powinni dbać o renomę i klienta .
Ja nie prowadząc firmy mam lepsze podejście :duh: :duh:
Młody90

Dołączenie: 02 Gru 2011 17:58
Moje BMW: E36 1.8 is / E46 2.0D M47 /

Postprzez tomasz1990 » 09 Mar 2021 23:58

Bardzo się cieszę że powstał taki post na temat tych oszustów z moto-kuźni w Zawierciu, ponieważ mam teraz okazje opisać swoja doświadczenia z tą firmą.

Pewnego dnia oddałem swoje auto do pana Tobiasza Panka do zakładu Moto-Kuźnia w Zawierciu, ponieważ w silniku zaczęło ubywać mi oleju i poprosiłem ich o zlokalizowanie wycieku. Auto odstawiłem do nich w poniedziałek w maju 2020 roku na diagnozę, a już popołudniu tego samego dnia dostałem diagnozę że wyciek pojawił się w okolicach kolektora dolotowego i wymagana jest wymiana uszczelki. Przy okazji otrzymałem informacje że również moje turbo wyzionęło ducha i nadaje się do wymiany. Od Pana Tobiasza dowiedziałem się że "przypadkiem" maja taki sam silnik jak ja, razem z całym osprzętem i mogliby mi sprzedać takie turbo z przebiegiem około 100 tys km. za kwotę 1500 zł z gwarancją rozruchową.

Powiedziałem że oferta mi pasuje, poprosiłem również o zamówienie przewodu od odmy i jego wymianę, czyszczenie dolotu oraz wymianę uszczelek na całym dolocie do intercoolera. Pan Tobiasz powiedział że zamówi wszystkie części i auto powinno być wkrótce do odbioru. Minęły dwa dni i zero odzewu, po kontakcie telefonicznym dowiedziałem się że jest problem z dostępnością uszczelek, po tym jak wcześniej twierdził że już je zamówił. Byłem akurat na weekendzie rodzinnym więc nie śpieszyło mi się tak bardzo z naprawą. Dowiedziałem się że auto będzie gotowe na niedziele więc postanowiłem je odebrać w drodze powrotnej z weekendu rodzinnego. Pan Tobiasz powiadomił mnie że nie jest dostępny w niedziele, ale auto zostawi u swojego brata Krystiana w Myszkowie i tam mogę je odebrać. Przy odbiorze otrzymałem fakturę na całą usługę w kwocie 2500 zł i gwarancje na turbo na 3 miesiące.

Auto odebrałem, tak jak się dogadałem z Moto-Kuźnia stare turbo dostałem do zwrotu w bagażniku. W drodze powrotnej przy dodawaniu gazu pod maska pojawiało się syczenie spad maski, więc od razu zadzwoniłem do Pana Panka z tym problemem. Powiedział że wykonał jazdę testową przed wydaniem samochodu i że wszystko było z nim okey. Dojechałem więc do domu i umówiłem się na diagnozę następnego dnia. Po dojechaniu o 8 rano do Zawiercia Pan Tobiasz podłączyłem auto pod kompa, stwierdził że nie słyszy tego syczenia i że jestem chyba przewrażliwiony. Po powrocie do domu udałem się do innego mechanika które specjalizował się w naprawach samochodów marki BMW w celu diagnostyki problemu. Poinformowałem go że w aucie było wymienione turbo, jednak ku mojemu zaskoczeniu dostałem od niego informacje że ani jedna śruba która powinna być odkręcona przy demontażu turbo nie była ruszona. Całe szczęście że przy oględzinach układu dolotowego który zrobiłem miesiąc wcześniej wykonałem zdjęcia mojej turbin. Okazało się że po naprawie i rzekomej naprawie w aucie nadal znajdowało się to samo turbo co miesiąc wcześniej, a turbo które zostało mi zwrócone pochodziło z innego samochodu i nie zawierało nawet sterownika zmiennej geometrii. Kolektor który miał być wyczyszczony posiadał pęknięte mocowanie, oraz znaczne śladu nagaru w środku. Przewód od odmy nie został wymieniony na nowy, tylko był owinięty taśma izolacyjną aby go uszczelnić.

Poinformowałem o tym właściciela Moto-Kuźnia, który od razu chciał oddać mi pieniądze na konto i chciał abym zwrócił mu turbo które dostałem jako rzekomo moje wymienione podczas naprawy. Popełnił niestety jeden błąd, mianowicie wystawił mi fakturę oraz gwarancje na naprawę ( właściwie za garażowanie samochodu przed tydzień, bo oprócz nowej uszczelni kolektora nic nie zostało w nim zrobione). Pomyślałem że nie wypada takiemu osobnikowi darować takiego haniebnego czynu i trzeba o wszystkim poinformować prokuraturę w Zawierciu. Po napisaniu pisma z prośba o przedsądowe załatwieniu sporu, nie dostałem od Pana Tobiasza odpowiedzi, więc sprawa wylądowałem w sądzie. Po miesiącu Moto-Kuźnia postanowiła oddać mi pieniądze za naprawę, wraz z zadośćuczynieniem którego zarządałem. Niestety rządza utarcia firmie Moto-Kużnia nosa zmusiła mnie do założenia sprawy karnej o popełnieniu przestępstwa. W międzyczasie właścicielem firmy Moto-Kuźnia nie był już Pan Tobiasz, ale jego brat od którego odbierałem auto po naprawie. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie pod koniec tego miesiąca o czym drodzy forumowicze zostaną poinformowaniu w tym temacie. Mam nadzieje że uda nam się przestrzec wszystkie osoby, które zamierzały wykonać naprawę w firmie Moto-Kuźnia, i jednak wybiorą inny bardziej rzetelny zakład, ponieważ sposób w jaki zostałem oszukany jest chyba najbardziej perfidnym z możliwych.

Dla zainteresowanych udostępnię wszystkie dokumenty, screeny rozmów oraz dokumentacje w formie zdjęć dotyczącą tej sprawy.

pozdrawiam i przestrzegam
tomasz1990

Dołączenie: 09 Mar 2021 23:18
Moje BMW: E39 530i lift

Postprzez PaPierr » 10 Mar 2021 10:31

Kolego tomasz1990, bardzo dobrze, że nie odpuściłeś!!!
Naciągacze i oszuści żerują na zaufaniu. Wiedzą, że walka o swoje to często pieniądze, czas, energia. Ważne żeby nie odpuszczać i oceniać jakość usług i wszystko co się z tym wiąże. Opisywać też w necie tak jak było. Powodzenia!!!
PaPierr

Dołączenie: 08 Lip 2018 17:25
Moje BMW: F30 335xi

Postprzez MikeE87 » 18 Mar 2021 12:46

Dobrze, że wpadłem na ten wątek! tyle reklam na FB widziałem dot. wymiany rozrządu w N47, że wpadło mi to do głowy i gdybym miał coś robić to pewnie tam. Wybijam sobie to z głowy i wysyłam do znajomych wątek :P
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

e87 118d: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=210&t=369493
ex e87 116i: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=297577 :D
Awatar użytkownika
MikeE87

Dołączenie: 31 Sty 2016 01:48
Miejscowość: Kraków
Moje BMW: obecnie Wolfsburg :)
ex: e87 2007 118d
ex: e87 2006 116i

Postprzez Niqueide » 18 Mar 2021 18:04

Panie Tomaszu wyslalem wiadomosc prywatna na forum ;-DD
Niqueide

Dołączenie: 07 Sie 2020 17:05
Moje BMW: BMW E90 318D 2010r.

Postprzez P2906 » 07 Maj 2021 19:12

Kolego Tomaszu , jak finał sprawy ? Właśnie rozmawiam na messengerze z kimś z tej firmy odnośnie wymiany rozrządu .Z ciekawości wpisałem nazwę ich firmy w wyszukiwarce i znalazłem ten temat. Widzę że chyba nie ma co się pchać z samochodem do tych jegomości ...
P2906

Dołączenie: 29 Kwi 2021 18:47
Moje BMW: F31 2013

Postprzez Fastener » 02 Cze 2021 10:53

Dobrze, że takie tematy powstają i ludzie nagłaśniają takich krętaczy.
Sam miałem tam wstawiać swoje bmw na wymianę rozrządu.... BTW. Może ktoś ma pewny warsztat na Śląsku który upora się z rozrządem w n20 ?
Fastener

Dołączenie: 03 Kwi 2016 17:38
Moje BMW: nie powiem

Postprzez P2906 » 02 Cze 2021 13:51

Fastener napisał:Dobrze, że takie tematy powstają i ludzie nagłaśniają takich krętaczy.
Sam miałem tam wstawiać swoje bmw na wymianę rozrządu.... BTW. Może ktoś ma pewny warsztat na Śląsku który upora się z rozrządem w n20 ?

Ludzie polecają M&M Cars w Porębie . Sam myślę o nich w temacie wymiany rozrządu.
P2906

Dołączenie: 29 Kwi 2021 18:47
Moje BMW: F31 2013

Powróć do Nie polecam tego sprzedawcy/usługodawcy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości