• Reklama

Nowa seria 8

840i, 840i xDrive, 850i xDrive, M8

Moderator: BMK

Re: Nowa seria 8

Postprzez karup » 17 Maj 2020 18:05

Nie tak łatwo ten dach otworzyc
karup

Dołączenie: 03 Kwi 2018 15:04
Moje BMW: X5 25D

Postprzez tomasztolala » 18 Maj 2020 20:21

Nie wiem czemu kogoś dziwi fakt ze mało jest serii 8 na ulicach ... bo ten samochód jest po prostu do bólu nudny słaby i bmw juz dawno pozostaje w tyle z konkuencja klepia te same samochodu przeskok był w e39 a e60 daw inne świat laki z daleka powiedział ze ma do czynienia z czymś nowym innym, kia zrobiła sie bardziej finezyjna a bmw serii 8 jest idealnym przykładem nudy, może sie komuś nie podoba ale starsza osoba wejdze do nowego merca i czuć za co sie zapłaciło a w bmw nie wiele sie rożni o tych z serii E90 itp.
tomasztolala

Dołączenie: 21 Lut 2013 15:32
Moje BMW: E90 320d chip 200km
F36 428i 245km

Postprzez Slawomir » 18 Maj 2020 21:29

@tomasztolala
Chyba kolega dziś za dużo kleju się nawdychał :D

8er jest mało na ulicach, bo tak jak 6er, to auto za drogie w stosunku do tego co oferuje. Ale też taka polityka BMW, że bardziej promują (cenowo) 4 cylindry niż 8. Tak dla porónania RS7 sportback kosztuje 610tys bazowo, M8 GC 740tys. Ale tutaj też trzeba by to odnieść do ceny M5, gdzie mamy 560tys. Przecież M5 jest bardziej praktyczne, tylko ma inny design względem tej praktyczności.

Długo by dyskutować, ostatecznie zawsze klienci pokazują portfelami, co ma sens a co nie, na pewno odpalenie serii 8 w momencie, gdy mamy recesję jest bardzo złym zbiegiem okoliczności i jestem pewny, że nowe 8 skończy jak E31. A szkoda, bo jedno i drugie jest przepiękne, jak na BMW.

Co jest ciekawe, to spadek wartości tych samochodów. M6 V10 spadły do poziomu E46 czy nawet niżej, a M6 serii F spokojnie za 150tys kupimy, co pokazuje jak niewiele te auta wycenia rynek, w stosunku do wyjściowych 800tys z salonu ;) Ale co ważne, jeśli mam brać auto za 800-900tys, to TANIEJ wyjdzie kupić auto za np. 1-1.2mln, bo przy odsprzedaży okaże się, że straciliśmy np. na takim Porsche czy Ferrari po kilku latach mniej niż na nieco tańszym BMW.

Ja po jazdach testowych, gdybym miał wybierać M8c i 911 w tej samej cenie (4s?), to tak na 90% wolałbym 911.
Dale Carnegie napisał:W dziewięciu przypadkach na dziesięć spór kończy się tym, że każda ze stron przekonana jest bardziej niż kiedykolwiek o swojej racji.

Moje wrażenia z jazd M8 Competition
Awatar użytkownika
Slawomir

Dołączenie: 18 Cze 2013 21:32
Miejscowość: śląskie
Moje BMW: najszybsze

Postprzez klakierek » 19 Maj 2020 06:17

Slawomir napisał:..... to tak na 90% wolałbym 911.

Ja wybrałem 911 i jestem zadowolony.
Seria 8 byłaby kolejnym, poprawnym (nie bez wad) i dla mnie już nudnym BMW, coś poprawią, a coś innego spiep...
Przy takiej cenie i ofercie konkurencji ten projekt nie ma szans na sukces moim skromnym zdaniem.
Co do spadku wartości to Panamera mniejszego nie ma, taki jest los luksusowych samochodów "dla ludu".
M5 (i inne) kiedyś dla pasjonatów dziś dla "wszystkich", jak będzie to wpływało na ceny samochodów używanych nie trzeba chyba tłumaczyć.
Temat Top of the Top "realne spalanie".
Awatar użytkownika
klakierek

Dołączenie: 15 Mar 2013 09:19
Miejscowość: Pomorskie
Moje BMW: G30 540ix, F16 40d, M5 F10
Było: E71 35d, f10 530xd

Postprzez karup » 19 Maj 2020 19:14

Byłem w salonie dzisiaj i podaje nr katalogowy belek dachowych do 8 GC: 82712457812. Będą za kilka dni wtedy je przymierzę na aucie i okaże się co i jak. Nikt nie ma oczywiście informacji, czy da się przy założonych belkach zablokować przypadkowe otwieranie dachu, mają to spróbować wyjaśnić. Kolegów tutaj widzę poniosło troche z porównaniami. Jak można zestawiać 8 z Porsche 911,przecież to kompletnie inne auta z innym przeznaczeniem. Nie miałem niestety jeszcze nigdy okazji pojeździć 911 (to jedno z moich marzeń na przyszły zakup, za pare lat) ale zapewne do sportowej jazdy jest to bezdyskusyjnie lepsze auto niż BMW 8, ale jeśli auto ma służyc też rodzinie 2+2 w wyjazdach na wakacje to nie ma dyskusji, że nie można brac wogóle pod uwagę 911, a 8 zdecydowanie tak. Owszem 8 jest zdecydowanie za droga, ale jednak to niezłe auto,pieknie wygląda i jest b.szybkie z V8, więc niejedną żonę można przekonać, że to będzie dobre rodzinne auto, a przy okazji przemycić sobie fajny silnik (jesli są fundusze oczywiście). I wszyscy zadowoleni.pozdrowienia dla wszystkich
karup

Postprzez karup » 19 Maj 2020 19:28

8 to moje czwarte BMW z rzędu i rzeczywiście następne auto będzie chyba innej marki ze względu na znudzenie wnętrzem już trochę (choć mi się zawsze podobały i podobają nadal). Ale i Maybach by się znudzil po czasie. Pewnie za 3 lata rozważe jakieś Maseratti (Mercedesy i Audi mi sie nie podobają,tak mam. i już ) lub ew.Porsche, choć mnie np. na jazdach Cayenne nie zachwycił, lepiej mi sie jeździło Panamerą ale ostatecznie wybrałem 8.wybór ocenic będzie można po kilku dłuższych trasach z rodziną. Narazie wszyscy zadowoleni. Na super sporowe bryki przyjdzie czas jak dzieciaki pójdą na swoje:-).
karup

Postprzez Slawomir » 19 Maj 2020 21:00

karup napisał:Jak można zestawiać 8 z Porsche 911,przecież to kompletnie inne auta z innym przeznaczeniem. Nie miałem niestety jeszcze nigdy okazji pojeździć 911 (to jedno z moich marzeń na przyszły zakup, za pare lat) ale zapewne do sportowej jazdy jest to bezdyskusyjnie lepsze auto niż BMW 8, ale jeśli auto ma służyc też rodzinie 2+2 w wyjazdach na wakacje to nie ma dyskusji, że nie można brac wogóle pod uwagę 911, a 8 zdecydowanie tak.

Sportowe coupe 2+2, gdzie +2 jest raczej fikcyjne. Z tyłu da się siedzieć tylko, jeśli z przodu jest niska osoba, bo normalnie nóg tam nie włożysz. Praktyczność auta mocno ograniczona, ale da się pojechać w 2 osoby na daleką trasę. Topowe osiągi oraz prowadzenie w porównaniu z innymi modelami producenta. Luksusowe wnętrze, wszystko w skórach, ogromna możliwość personalizacji. Moc ponad 600KM w najmocniejszej odmianie, przyśpieszenie w okolicach 3s. Auto w zasadzie najładniejsze w gamie.

To jest opis 911. To jest opis 8er coupe.
Dale Carnegie napisał:W dziewięciu przypadkach na dziesięć spór kończy się tym, że każda ze stron przekonana jest bardziej niż kiedykolwiek o swojej racji.

Awatar użytkownika
Slawomir

Postprzez Ponta » 19 Maj 2020 21:12

opowe osiągi oraz prowadzenie w porównaniu z innymi modelami producenta

Wejdź na jakiekolwiek forum porsche usa albo u niemców. Top prowadzącym modelem porsche dla mas (pomijając gt 3 i inne torowe monstra) jest własnie cayman/boxster a nie 911 - z powodu silnika umieszczonego centralnie.
w ogóle polecam się przejechać boxsterem bo to jest top topów prowadzenia i jak ktoś myśli, ze jego auto się dobrze prowadzi to boxster wprowadzi go na nowe piętro pustki, której nic nie zastąpi tylko boxster właśnie.
pomijam gadanie, że to porsche dla biedaków, bo gdyby cie było stać to byś brał 911 - słowa clarksona a tępaki w audicy 80 spamują każde forum tym frazesem.
Awatar użytkownika
Ponta

Dołączenie: 02 Gru 2017 04:06
Moje BMW: E85

Postprzez Slawomir » 19 Maj 2020 22:15

Na testy Boxtera 2 lata temu pojechałem M2, to ziewałem za kierownicą Porsche. Zresztą nowy GT4 na którego się napalałem ma gorsze osiągi od M2 :O

Awatar użytkownika
Slawomir

Poprzednia

Powróć do G14, G15, F91, F92, F93

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość