• Reklama

Nowa seria 8

840i, 840i xDrive, 850i xDrive, M8

Moderator: BMK

Re: Nowa seria 8

Postprzez Wioletta » 08 Cze 2019 01:54

Dobrze piszesz - auto. :cool2: A mieli stworzyć samochód.
Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.
http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html

Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.
Awatar użytkownika
Wioletta

Dołączenie: 31 Mar 2007 00:36
Miejscowość: Irlandia
Moje BMW: Było:
525 TDS '95 (touring).
Jest:
E87 120d '05 black saphire met.
E31 840 CI. '99 aegan blue met.

Postprzez Darekdd » 16 Sty 2020 18:04

.

BMW M850i xDrive Gran Coupe

https://www.youtube.com/watch?v=BTGgytBRCQY

.
Darekdd

Dołączenie: 27 Gru 2018 12:02
Miejscowość: Warszawa
Moje BMW: BMW X5 G05 30d
Audi Q5 I FL

Postprzez Wioletta » 21 Sty 2020 23:19

Widać że zainteresowanie zerowe.
Oszczędny o dużej mocy silnik, to trochę mało. Czas pokaże jak z jego żywotnością. :norty:

Awatar użytkownika
Wioletta

525 TDS '95 (touring).
Jest:

Postprzez Darekdd » 31 Sty 2020 14:10

.

2020 BMW 8 Series GRAN COUPE M850i xDrive POV Test Drive

https://www.youtube.com/watch?v=Hcvtg6vGj-c

.
Darekdd

Audi Q5 I FL

Postprzez Darekdd » 31 Sty 2020 14:12

.

BMW M8 COMPETITION Convertible POV Test Drive

https://www.youtube.com/watch?v=i81dhA08cK0

.
Darekdd

Audi Q5 I FL

Postprzez Darekdd » 08 Lut 2020 19:27

.

Auta bez ściemy - BMW M850i

https://www.youtube.com/watch?v=_J2ZZxTjYWk

.
Darekdd

Audi Q5 I FL

Postprzez karup » 11 Lut 2020 13:24

Szanowni, czy ktoś miał okazje jeździć 840i GC?
karup

Dołączenie: 03 Kwi 2018 15:04
Moje BMW: X5 25D

Postprzez Zodiac » 07 Mar 2020 20:02

Miałem okazję przetestować przez 2 dni serie 8, niestety w wersji coupe i z dieslem, więc nie jest to wersja, którą sam jestem zainteresowany (celuję w GC i benzynę jako następcę 650xi), niemniej tylko takie mieli w ASO, więc wziąłem.

Prowadzenie
W porównaniu do serii 6, jest bardziej zwarty i w prowadzeniu ma się wrażenie, że samochód jest mniejszy i lżejszy, niż jest naprawdę. Widać to szczególnie w zakrętach, gdzie wchodząc mocno w zakręt seria 6 czuć masę, w serii 8 ma się wrażenie jazdy gokartem. Analogicznie wrażenia miałem testując X6. To jest świetne wrażenie i powoduje, że jazda daje dużą frajdę. Na minus tłumienie nierówności, jest twardo i nieprzyjemnie na nierównościach poprzecznych, z którymi moje 6 lepiej sobie radzi. Jeździłem większość czasu w trybie Comfort, jednak z komfortem to nie miało wiele wspólnego na średnich drogach. Na autostradzie i dobrych nawierzchniach jest super.

Design zewnętrzny
To jest dla mnie jeden z głównych powodów do zmiany na nowy model. Linia serii 8 jest piękna, to jest moim zdaniem najładniejsze BMW aktualnie w ofercie i chciałbym je codziennie widzieć w moim garażu.

Wnętrze
Ale już mam mieszane uczucia, kiedy mam wsiadać do środka. G11 LCI przyzwyczaiło mnie do Live Cockpit, więc tu nie mam problemów, najnowszy system infotainment jest dla mnie świetny, tylko Carplay działał tu z dużym lagiem - może kwestia braku aktualnego oprogramowania.
Niemniej wnętrze ma dla mnie 3 ogromne wady: jakość materiałów na konsoli środkowej nie przystoi tej kategorii cenowej. Dlaczego te wszystkie przyciski mają tak słabe usability (klikanie podczas jazdy w zmianę temperatury która jest tym samym przyciskiem co inne, czyli trzeba odrywać wzrok żeby czegoś innego nie kliknąć, rozprasza i wkurza) i jeszcze słabsze materiały, które wyglądają jak zamówiono w fabryce z najtańszym plastikiem w Chinach? Jak wszyscy w recenzjach aut narzekali na jakość plastików, to ja to olałem zawsze, bo co mnie obchodzi materiał na wysokości kolan czy po boczkach. Tu od razu jak wsiadamy mamy błyszczące plastikowe przyciski i parę czarnych jak z tanich zabawek dla dzieci. Sorry, ale to jest dramat za tą kasę, którą wołają za to auto.
Druga wada to strasznie nieprzemyślana budowa konsoli pod kierownicą, gdzie jak siedziałem wygodnie, opierałem kolano i po trasie 1h zaczęło mnie boleć, bo opierałem je na łączeniu twardego plastiku z miękkim. Mam 186cm, więc w serii 6 czy 8 nie mogę siedzieć w 150 pozycjach, bo tam nie ma na to miejsca i niestety ta wygodna jest niewygodna przez fakt, że nie ma gdzie oprzeć kolana.
Trzecia i pewnie nie ostatnia, ale znacząca wada to mniej miejsca w serii 8 dla pasażerów z tyłu niż w serii 6. W serii 6 jeżdżą z tyłu dzieciaki i zawsze robią dramę :D jak trzeba jechać 6stką ("oooo nieeee, jeźdzmy 7mką") - ale co zrobić, jak żyć. Siedzą w miarę wygodnie i sie mieszczą. W serii 8 coupe czternastolatek nie może usiąść prosto, co dla mnie to auto całkowicie dyskwalifikuje. Spodziewałem się, że skoro to "nowa seria 8", to wszystko będzie zrobione lepiej niż w serii 6, ale nie, środek to same minusy.
Na plus natomiast muszę przyznać, że fotele są miękkie. W serii 6 mam "komfortowe", ale chyba marketing nie miał w słowniku opcji "taboretowe" dodając tą opcję to konfiguratora. Są wygodne, łamane itp, ale są po prostu twarde. Tu seria 8 poprawia znacząco komfort, jest lepiej.

Technologia
Jak zwykle w nowych BMW w nocy podstawa to światła laserowe, od razu jeżdżenie nocą staje się przyjemnością. Wspomagacze znam z serii 7 i mnie nie zaskakują, muszę jednak zawsze wyłączać "wspomaganie" trzymania pasa ruchu, bo strasznie mnie wkurza, jak lekko najadę na linie i wyrywa mi kierownicę z ręki, chcąc skierować "na dobrą drogę".

Diesel w 8 coupe
Unikać jak ognia, w środku na szczęście go nie słychać za bardzo, ale z zewnątrz jak przy wydaniu kierowca odpalił go gdy stałem obok, to dramat. Do tego dla mnie w porównaniu z seria 6, która jest beneficjentem programu 500+ po prostu nie jedzie. Nie wiem też dlaczego mam wrażenie, że w serii 7 z tego samego silnika mam "więcej mocy", a tutaj jej ciągle brakowało. Może dlatego, że przyzwyczaiłem się do jazdy coupe z V8.

Czy warto?
Dla mnie Coupe odpada, GC rozważam bo jak napisałem, linia jest piękna i gdyby nie słaby środek, to pewnie już klikałbym konfigurator. W tej chwili uważam, że nie warto w tej cenie, auto jest za drogie jak na to, co oferuje. Na razie odłożyłem temat "na potem". Najchętniej poczekałbym na LCI i sprawdził, czy poprawią środek. Jeśli nie, to zawsze można wziąć coś z rynku wtórnego, gdzie nie będzie trzeba płacić 500+k za 850i z najtańszym chińskim plastikiem.
Albo w końcu za namową żony sprawdzę Panamerę ;)
Awatar użytkownika
Zodiac

Dołączenie: 07 Maj 2006 01:15
Moje BMW: 740xd G11

Postprzez Slawomir » 07 Mar 2020 20:37

@Zodiac
Fajnie opisane, ja myślę, że w 8er największą wadą jest cena, którą boleśnie, jak w przypadku 6er zweryfikuje rynek, dlatego używka może być lepszą opcją, ale na to przyjdzie poczekać. Co do Panamery, auto na pewno lepiej jeździ, ale usability w środku jest 2x gorsze niż w BMW. Tylko nie wszystkim to przeszkadza, a jeśli nie, to wtedy Porsche jest ok. Tylko tam cena dodatków zabija.
Image
Awatar użytkownika
Slawomir

Dołączenie: 18 Cze 2013 21:32
Miejscowość: śląskie
Moje BMW: najszybsze

Postprzez Wioletta » 08 Mar 2020 19:28

A co to są te usability ?

Awatar użytkownika
Wioletta

525 TDS '95 (touring).
Jest:

Postprzez Zodiac » 08 Mar 2020 19:29

Wioletta napisał:A co to są te usability ?

https://en.wikipedia.org/wiki/Usability
Awatar użytkownika
Zodiac

Postprzez Wioletta » 08 Mar 2020 22:01

A mówią, że Polacy nie gęsi, też swój język mają. Czyżby nie było polskiego odpowiednika - usability?

Awatar użytkownika
Wioletta

525 TDS '95 (touring).
Jest:

Postprzez Zodiac » 08 Mar 2020 22:04

Wioletta napisał:A mówią, że Polacy nie gęsi, też swój język mają. Czyżby nie było polskiego odpowiednika - usability?

Sorry, ale mam zasady, że nie wdaje się w dyskusję z gramar nazi ;)
Mówię jak chcę i piszę jak lubię, język jest według mnie po to, aby przekazywać to co myślę, a nie po to by dekorować posty na forum piękną polszczyzną (która wcale taka piękna nie jest i cały czas czekam, aż w końcu dzieci w szkole będą się uczyć jak przekazać właśnie to co chcą przekazać swobodnie i jasno, a nie pierdół jak: czy zrobić to z "ó" otwarte czy z kreską...).
Awatar użytkownika
Zodiac

Postprzez tomasztolala » 08 Mar 2020 23:22

Serio jaki trzeba mieć nudne życie żeby zwrócić komuś na to uwagę ludzie po to używają czasem zagranicznych zwrotów bo jest po prostu łatwiej szybciej mają w dupie jak co napisać byle szybko.

Ps: pozwolę sobie napisać od siebie że BMW 8 jeśli chodzi o wygląd moim zdaniem jest sto lat za murzynami za Panamera
tomasztolala

Dołączenie: 21 Lut 2013 15:32
Moje BMW: E90 320d chip 200km
F36 428i 245km

Postprzez Zodiac » 08 Mar 2020 23:25

tomasztolala napisał:Ps: pozwolę sobie napisać od siebie że BMW 8 jeśli chodzi o wygląd moim zdaniem jest sto lat za murzynami za Panamera

Kwestia gustu, dla mnie: na zdjęciach tak, na żywo nie koniecznie, miałem okazję porównać obok siebie :) niemniej żona ma zdanie analogiczne do Twojego :D a że drugie chcę aby było dla niej, to jednak dezercja do obozu wroga jest jedna z opcji ;)
Awatar użytkownika
Zodiac

PoprzedniaNastępna

Powróć do G14, G15, F91, F92, F93

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości