Skocz do zawartości

Live Cockpit Plus / Live Cockpit Professional / Head-Up


slowikps

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam totalny mętlik w głowie i chętnie poznam opinię innych odnośnie do:

- Live Cockpit Plus vs Live Cockpit Professional

- Wyświetlacz Head-Up


W tym momencie w swojej konfiguracji mam wybrany tylko Live Cockpit Plus.

Zastanawiam się na ile użyteczne jest doposażenie do wersji Professional?


A może zostawić wersję plus i dołożyć tylko Head-Up? Ma on dobre opinie i ponoć duplikuje sporo wskaźników z Cocpit Professional.


Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Head-Up jest super sprawą i jest jedną z pierwszych opcji którą zaznaczyłem. Praktycznie nie musisz odrywać wzroku od drogi, wyświetla to co potrzeba, jest bardzo czytelny i bardzo dobrze wykonany. W nocy minimalnie odbija, tak mówi żona, ja tego nie zauważam. Mam Professional, nowe elektroniczne zegary bmw nie są za bardzo czytelne zwłaszcza wskaźnik prędkości i obrotomierz, pozostałe parametry jak najbardziej ok. Jadąc szybciej czy w ruchu miejskim zerkam tylko na headup jest bezpieczniej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Head-Up nawet nie zamówiłem, ani do X5 ani do X4.

Testowałem to przez 2 weekendy i niestety Head-Up zaburza mi percepcję widzenia przestrzeni przed autem i po 30 min. jazdy mnie oczy bolą i głowa - ale to ja tak mam jakby co. :mrgreen:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było tak kolorowo warto dodać, że w lecie jeżdżąc w okularach przeciwsłonecznych Head up staje się bezużyteczny.

 

Hmmm w bardzo małej ilości okularów tak masz. Zależne jest to od filtrów, więc nie ma co uogólniać.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Żeby nie było tak kolorowo warto dodać, że w lecie jeżdżąc w okularach przeciwsłonecznych Head up staje się bezużyteczny.

 

Można sobie ustawić kąt wyświetlania HEAD UP do swoich okularów i będzie dobrze wszystko widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HUD-a mam w każdym aucie od 2005 roku ( E60 535d ) i na dzisiaj nie wyobrażam sobie tego nie mieć . Zastanawiają się zazwyczaj ci , którzy nigdy nie mieli , jak już doświadczysz tej wygody, zawsze będziesz chcieć .
http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ok, koniec końców wybrałem Live Cockpit Professional i Head-Up.


Live Cockpit Professional jest ładny i dla mnie czytelny. Jednak, w zupełności wystarcza mi head-up i tylko sporadycznie patrzę na główny kokpit.

Przy nawigacji BWM, head-up jest cudowny - z tym jak wyświetlane są wszystkie zjazdy. Z nawigacją google nie jest aż tak czytelnie.



Jeżeli miałbym wybór Cockpit plus + head-up + andorid auto, to chyba spokojnie by mi to wystarczyło. Niestety przy Live Cockpit Plus nie ma andorid auto, co było dla mnie dużym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.