Skocz do zawartości

Bagażnik dachowy na rower/narty


Master_85

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Jako że świat przekręcił się trochę do góry nogami, ciepłe dni spędzę w tym roku w kraju. W związku z tym zaczynam się rozglądać za bagażnikiem dachowym (bazą), do której będę mógł podczepić później uchwyty na rowery i w zimie narty bądź boxa.

Po przeszperaniu historii zwątpiłem w pomysł zakupy sprzętu BMW, podobno Thule wykonuje znacznie lepsze, trwalsze i cichsze sprzęty.

Czy ktoś z was przerabiał już ten temat ?

Czy bagażniki dachowe z innych modeli pasują również do X3 ?



Pozdrawiam

Pat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten od BMW: 82712414373, na początku roku przed ostatnim wyjazdem na narty.


Mogę z czystym sumieniem polecić. Jakość, sposób montażu, itp. Wszystko na dobrym poziomie.


Z tego co się orientuję, to Thule im to robi tylko znaczek inny dają.


Cena była też dobra. Zakup od dilera BMW z Poznania przez Allegro.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Puki co mam jeszcze inne auto niż bmw, ale do turystyki zakupiłem taki zestaw: na dach Thule Evo (bardzo ciche) + box Motion XT L (spokojnie wchodzą narty). Na rowery - Thule VeloCompact 926. Montaż rowerów rewelacyjny. Jak już sobie dopasujesz który rower w jakiej kolejności, to zajmuje chwile. Specjalnie do tego założyłem hak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz hak. Jeśli tak to mogę polecić zestaw Thule VeloSpace - masz wersje na 2 lub 3 rowery z możliwością dołożenia do każdej z wersji szyny na dodatkowy rower.

Na to można założyć box thule BackSpace.

Zobacz jakie są możliwości konfiguracji - jak masz sam bagażnik i zamontujesz box to już rower nie wejdzie ale jak masz adapter to możesz przewozić box + 1 rower.


Osobiście jestem zwolennikiem bagażników na hak. Łatwy dostęp, no i wszystko chowa się za samochodem, nawet przy prędkościach autostradowych nic nie szumi i nie stawia nadmiernego oporu.


Wada - Thule Velospace to duży i ciężki kawał sprzętu. Trzeba mieć miejsce na przechowywanie (ale to już każdy ocenia wg własnych możliwości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,


Po paru latach używania belek dachowych (rowery i box) dojrzałem do haka. Wkładanie rowerów na dach SUVa jest bardzo trudne i generalnie wymaga wożenia jakiegoś stołka oraz pomocy drugiej osoby.

Miałem przypadki że rower o mało co nie zwałił mi się na dach przy montażu. Dla słabej kobiety montaż prawie niewykonalny.

Uważam że do przewozu rowerów hak jest najlepszą opcją. Zamontowalem demontowalny hak z dedykowaną wiazką za 2300 zl. Do tego dokupiłem THULE Velocompact 926 z dodatkową szyną na czwarty rower.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#TadziCool - gdzie, jaki hak, zestaw zamontowałeś tak tanio? Kodować coś trzeba było?

Witam


Hak B16V (Auto-Hak Slupsk) z dedykowaną wiazką + instalacja w serwisie KULESZA, Gdynia. Calosc zamknęła się w kwocie 2300 PLN. Niestety nie wiem czy trzeba było kodować bo zleciłem instalację "zdalnie" przez żonę.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że się podczepię pod temat, ale w dziale x4 G02 nie można zakładać nowych wątków...


Czy jest możliwość montażu bagażnika dachowego do X4 G02 bez relingów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.