Skocz do zawartości

Samozmieniające się zalecane ciśnienie w oponach


MarekX3

Rekomendowane odpowiedzi

Historia jest następująca:


1. Pojawiło mi powiadomienie o nieprawidłowym ciśnieniu. Normalna sprawa. Brakowało 0,2 bara w stosunku do rekomendowanego.

2. Zresetowałem ustawienia, bo irytowało mnie świecące się powiadomienie. Po pewnym czasie powiadomienie pojawiło się ponownie - nadal wszystko OK.

3. Ale zauważyłem, że mimo iż nie zmieniły się w ustawieniach opony i obciążenie (ogólnie nic się nie zmieniło), to na wyświetlaczu komputer pokazuje mi zalecane ciśnienie inne niż poprzednio.

4. Ponownie zresetowałem ustawienia i ponownie zalecane ciśnienie samo mi się zmieniło. Raz zalecane ciśnienie wynosiło 2,3 a drugi raz 2,4 bara - zmieniło się samo bez jakiejkolwiek zmiany ustawień z mojej strony.

5. Moje pytanie brzmi: czy ktoś może wie o co chodzi ?


P/S

Chciałem dodać zdjęcia, ale nie wiem jak to się robi. Czy można dodać zdjęcia ze swojego komputera, czy trzeba je najpierw wrzucić na jakiś zewnętrzny serwer i wkleić link pomiędzy img /img ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zmiana wartości w zalecanym ciśnieniu wynika z tego, że auto uwzględnia nagrzewanie się opon.

Odpalisz auto po nocy - będzie przykładowo pokazywał zalecane 2.5

Przejedziesz kilka km - będzie wtedy pokazywał zalecane 2.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Musi być tolerancja jakaś.

Ja przy nowych oponach i nowych felgach ustawiłem ciśnienie w swoim aucie 2,1 i 2,3 odpowiednio przednia i tylna oś.

Po tygodniu dla ciekawości sprawdziłem i było 2,0 oraz 2,2. Tak jest zawsze. Utrzymuje się na wartości o 0,1 bara mniejszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia jest następująca:


1. Pojawiło mi powiadomienie o nieprawidłowym ciśnieniu. Normalna sprawa. Brakowało 0,2 bara w stosunku do rekomendowanego.

2. Zresetowałem ustawienia, bo irytowało mnie świecące się powiadomienie. Po pewnym czasie powiadomienie pojawiło się ponownie - nadal wszystko OK.

3. Ale zauważyłem, że mimo iż nie zmieniły się w ustawieniach opony i obciążenie (ogólnie nic się nie zmieniło), to na wyświetlaczu komputer pokazuje mi zalecane ciśnienie inne niż poprzednio.

4. Ponownie zresetowałem ustawienia i ponownie zalecane ciśnienie samo mi się zmieniło. Raz zalecane ciśnienie wynosiło 2,3 a drugi raz 2,4 bara - zmieniło się samo bez jakiejkolwiek zmiany ustawień z mojej strony.

5. Moje pytanie brzmi: czy ktoś może wie o co chodzi ?


P/S

Chciałem dodać zdjęcia, ale nie wiem jak to się robi. Czy można dodać zdjęcia ze swojego komputera, czy trzeba je najpierw wrzucić na jakiś zewnętrzny serwer i wkleić link pomiędzy img /img ?

 

Miałem tak samo do czasu zmiany zestawu kół na zimowe. Masz jeszcze komplet letni założony?

Najwidoczniej, przy dużym wahaniu temperatur (w nocy na "-" w dzień na "+") zalecane ciśnienie się zmienia i za każdym razem pokazuje komunikat.


Jeśli chcesz dodawać foty to najpierw wrzuć np tutaj: https://pl.imgbb.com

Radość Zjazdu. Zapraszamy na grupę na FB https://www.facebook.com/groups/497560384386723/?ref=share
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za opinie.

Miałem świadomość, że zmiany ciśnienia w oponach są proporcjonalne do zmian temperatury (w stopniach Kelvina - zgodnie ze wzorem p=RT/V), ale nie przypuszczałem, że samochód mierzy tą temperaturę i bierze pod uwagę podając ciśnienie zalecane.

Dopompowałem trochę koła u wulkanizatora, który ma precyzyjny automat do tego celu. Przestało mi wysyłać na pulpit ostrzeżenia. Na razie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.