Skocz do zawartości

Buczenie z okolicy silnika


Maciek X3 M40i

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Od roku jestem posiadaczem X3 M40i , obecnie 30 tys km przebiegu. Radość z jazdy psuje mi dziwne buczenie z okolic silnika, które pojawia się cyklicznie. Zawsze, gdy auto jest rozgrzane. Na początku pojawiało się, gdy wracałem do domu i skręcałem w prawo na podjazd. Potem najczęściej gdy jechałem w korku na pierwszym biegu z kierownicą na wprost. Przy delikatnym ruchu kierownicy buczenie zanikało. Obecnie buczenie pojawia się nawet przy jeżdzie autostradą z prędkością autostradową. Niezależnie od prędkości zawsze ma podobne natężenie. Nie jest zależne od obrotów silnika, od włączonej lub wyłączonej klimatyzacji, czy też załaczonego holda na hamulcu. W serwisie po kilku dniach powiedzieli, że ani razu im to nie wystąpiło i nie wiedzą o co chodzi. Mam nagranie tego buczenia, jako dowód, co również nie pomogło. Podejrzewam układ wspomagania ale nie jestem fachowcem. Może ktoś z Was coś podpowie

Pozdrawiam klubowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kolego Powiedz czy Poradziłeś sobie z problemem Bo zauważyłem że u mnie w okolicy 1500 obrotów 2000 obrotów następuje właśnie takie buczenie jakby od silnika drży troszeczkę podłoga taki dziwny rezonans tak jakby skrzynia biegów silnik jakaś osłona termiczna coś takiego Tylko w tym zakresie obrotów jak już się obroty podniosą rezonans nie występuje.


Jakby mocowanie silnika poduszka, sam nie wiem 


Daj znać czy Doszedłeś Co było powodem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Koledzy buczenie przerodziło się naprawdę w głośne wibracje i drganie auta mam to nagrane na filmiku tak jakby ktoś wiertarką udarową wiercił widać że jest to połączone z układem wspomagania bądź maglownice gdyż jeśli tylko ruszymy kierownicą od razu przestaję się wydobywać ten przeraźliwy dźwięk za kilka dni pewnie będą w serwisie zobaczę co z tym zrobią gdyż Auto jest na gwarancji.


Jeśli kiedyś ktoś miałby taki problem Zachęcam do pisania podeślę filmik jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.