Skocz do zawartości

Aplikacja BimmerCode - kodowanie x3


CLumsy

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pozytywnie zaskoczony możliwościami.


Zakupilem adapter OBD i aplikacje BimmerCode dla Androida i nawet w trybie laika mozna sobie pozmieniac sporo ustawien dopasowujac samochod pod wlasne preferencje.


Dla przykladu ustawiłem sobie nastepujace elementy:

- pamietanie ustawien przycisku auto start/stop po wylaczeniu zaplonu

- uruchamianie samochodu w trybie adaptative

- zmniejszylem pochylenie prawego lusterka w trakcie cofania do 70% - teraz jest idealnie

- uaktualnilem funkcje screen mirroring by dzialala rowniez w trakcie jazdy (teraz mam Yanosika na centralnym ekranie)

- obnizylem temperature grzania dolnej czesci siedzenia a podnioslem oparcia

- wlaczylem mozliwosc wyswietlania pelnej tresci SMS i emaili na glownym ekranie (wczesniej byla tylko 1 linijka)

- przy okazji wlaczylem mozliwosc odtwarzania flmu z USB w trakcie jazdy na glownym ekranie - moze sie przyda przy przewozeniu dzieci

- zmienilem podswietlenie ambientowe na soczyscie czerwony (wyglada zbyt burdelowo, wiec zmienie na niebieski cyjan)

- zmienilem wyswietlanie wskaznikow (mam w pelni cyfrowe) na te z apliny (https://www.alpina-automobiles.com/en/models/b5-biturbo/interior-design/)

- wylaczylem brzeczyk zapiecia pasow kierowcy, zostawiajac kontrolke,

- zmienilem tryb otwierania tylnej klapy z pilota na dlugie wcisniecie przycisku (zdarzalo mi sie ze klapa sie sama otwierala przez przypadkowe nacicniecia pilota w kieszeni)

- wylaczylem niepotrzebne ostrzezenia tekstowe (np przy wlaczaniu kamery cofania).


Zastanawiam sie na uruchomieniu funkcji migajacych swiatel stop w trakcie awaryjnego hamowania, aktywnego tempomatu by domyslnie uruchamial sie z najmiejsza odlegloscia od poprzedajacego pojazdu oraz probuje rozkminic po co w systemie sa zakodowane ustawienia off road - mam zawieszenie adaptacyjne, nie ma fizycznego przycisku off-road, natomiast w systemie sa zakodowane tryby:


OffRoadMode0, 1, 2, 3

a. OffRoadMode0 – Is NotOffRoadIce.

b. OffRodeMode1 – Is NotOffRoadSmooth.

c. OffRoadMode2 – Is NotOffRoadGrip.

d. OffRoadMode3 – Is NotOffRoadRough.

Ktos ma jakis pomysl/informacje, ze nowe modele x3 beda mialy tryby off road jak nowe X5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wlaczylem mozliwosc wyswietlania pelnej tresci SMS i emaili na glownym ekranie (wczesniej byla tylko 1 linijka)

 

Interesuje mnie to. Czy chodzi o AppleCarPlay?

Obecnie Siri czyta na głos SMS po angielsku - polskie SMSy. Chciałbym mieć możliwość czytania SMS z ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wlaczylem mozliwosc wyswietlania pelnej tresci SMS i emaili na glownym ekranie (wczesniej byla tylko 1 linijka)

 

Interesuje mnie to. Czy chodzi o AppleCarPlay?

Obecnie Siri czyta na głos SMS po angielsku - polskie SMSy. Chciałbym mieć możliwość czytania SMS z ekranu.

 

Funkcja czytania jest dostepna, ale wydaje mi sie ze to jest oprogramowanie BMW, bo na pewno nie jest to applecarplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem,

Mam pytanie do:

(...)

- uaktualnilem funkcje screen mirroring by dzialala rowniez w trakcie jazdy (teraz mam Yanosika na centralnym ekranie)

(...)

chodzi mi o to w jaki sposob mozna korzystac ze zrodel audio podczas screen mirroringu przy aktywacji VIM. Czy jestes w stanie np obsluzyc taki use case: jako uzytkownik chce ogladac na ekranie aplikacje z telefonu (mowa tutaj o Androidzie) i jednoczesnie moc sluchac radia/muzyki ze zrodel dzwieku innych niz telefon (czyli nie spotify czy internetowe radio)?

Bede wdzieczny za odpowiedz.

Pozdrawiam,

//M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

chodzi mi o to w jaki sposob mozna korzystac ze zrodel audio podczas screen mirroringu przy aktywacji VIM. Czy jestes w stanie np obsluzyc taki use case: jako uzytkownik chce ogladac na ekranie aplikacje z telefonu (mowa tutaj o Androidzie) i jednoczesnie moc sluchac radia/muzyki ze zrodel dzwieku innych niz telefon (czyli nie spotify czy internetowe radio)?

Bede wdzieczny za odpowiedz.

Pozdrawiam,

//M

 

Wydaje mi sie ze sie nie da. Przy screen mirroring, wyswietlacz w samochodzie funkcjonuje tylko jako ekran. Chyab tylko Android Auto jest w stanie rozwiazac Twoj problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam

tez zakupilem program mozna zakodowac fajne funkcje jak pamiec auto start stop zegary alpina animacje powitalna czy video w ruchu. jak ktos z okolicy Czestochowy to chetnie pomoge. pozdrawiam

 

A to video w ruchu to jak odpalić? Tzn jak w ogóle odpalić video ? :) Trzeba mieć Tuner TV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ja mam pytanie laika: Jakiś step by step na podłączenie Bimmer do auta, oprócz nabycia aplikacji i adaptera? Mam cholernie dużo pytań i nie ukrywam, że zamiast przebijać się przez fora, filtrować błędne informacje, wolałbym skorzystać z doświadczenia korzystających z zalet Bimmer.


Majek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie laika: Jakiś step by step na podłączenie Bimmer do auta, oprócz nabycia aplikacji i adaptera? Mam cholernie dużo pytań i nie ukrywam, że zamiast przebijać się przez fora, filtrować błędne informacje, wolałbym skorzystać z doświadczenia korzystających z zalet Bimmer.


Majek

 

Żadnej filozofii nie ma, podłączasz adapter pod obd, włączasz zapłon, aplikacje na telefonie - ja się łącze bluetoothem, wybierasz samochód. Ważne żeby wcześniej włączyć tryb samolotowy, żeby nikt Ci nie przeszkodził podczas kodowania. Reszta to już tylko szukanie funkcji co byś chciał zmienic. Na stronie https://bimmercode.app/ jest opisane dokladnie co jest gdzie i do czego jeśli chodzi o kodowane funkcje.

Przy każdym zalogowaniu robi automatycznie kopie zapasową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy używanie BimmerCode wpływa jakoś na gwarancję?

 

Nie, w podstawowych funkcjach zmieniasz tylko opcje które są w samochodzie nie aktywne/wyłączone, być może w expert mode mógłbyś coś nawywijać ale nie sądzę, że wpłynęło by to jakoś na gwarancję...Poza tym możesz zawsze przywrócić stan z przed kodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Taki problem mam.

Zakodowalem s&s memory i uruchamianie w trybie eco pro.

Samochod nie zawsze uruchamia sie z opcja s&s jak poprzednio wylaczona. Resetuje sie to kiedy auto nie jest odblokowywane dluzszy czas i wyswietlane zostaje logo startowe. Wtedy opcja s&s pojawia sie wylaczona na sekunde po czym kontrolka gasnie i opcja zostake znowu aktywna.

Raz ta opcja dziala a raz nie.

Czy ktos tez tak mial i wie jak to naprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.