Skocz do zawartości

X3 G01 - sposób na brak przyciemianego prawego lusterka


koko666

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś odebrałem moje X3 G01, oczywiście byłem świadomy, że teraz (chyba we wszystkich bmw) przyciemniane jest tylko lewe lusterko, ale wystarczyło pierwsze 100km, potwierdziły się moje obawy - oślepia to okrutnie, rozprasza i przeszkadza, dodatkowo pogoda (deszcz) potęgowała efekt.

Pytanie do Was - czy jest na to jakiś sposób? Może jest jakaś folia fotochromatyczna czy coś takiego, albo może zwyczajne delikatne przyciemnienie (i tu kolejne pytanie czy to legalne).

Rozumiem oszczędność na każdym kroku, ale żeby nawet za dopłatą nie można tego zamówić do auta za prawie 300k, szczegolnie, że zawsze było i działało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziś po drodze wpadłem na pomysł czy nie można zastosować prawego lusterka z wersji angielskiej, pytania są 3: czy serwis chciałby się podjąć takiej "podmianki", czy jest po prawej odpowiednia instalacja, i w końcu jaki byłby koszt.

Byłem dziś u gości od folii samochodowych, ale zrobili tylko duże oczy i tyle się dowiedziałem, więc to chyba ślepa uliczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum VW jest taki temat. Ściemnianie lusterek jest sterowane przez lusterko wewnętrzne. Wiąże się to z dołożeniem dodatkowej wiązki z lusterka prawego do wstecznego, podpięcie do sterownika. Z tego co wyczytałem trochę roboty z tym jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie musi tak być, że trzeba całe okablowanie, lewe przecież posiada już tą funkcję, a dwa, ze w BMW często robi okablowanie do wyposażenia, którego brakuje (np. ogrzewanie kierownicy, dodatkowe przyciski do sterowania nieaktywnymi funkcjami itp). Okablowanie jakieś tam też przecież jest, skoro jest elektryczna regulacja, podgrzewanie i sygnalizacja martwego pola, z drugiej jednak strony może kabel od ściemniania jest tylko w wersji angielskiej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.