Skocz do zawartości

Porównanie Audi s4, BMW X3


słonik40

Rekomendowane odpowiedzi

S4 kupiłem w sierpniu 18 za A45, bo urodził mi się syn :) X3 to mamowóz. Sam oglądałem dla siebie M40i zamiast S4 i ogólnie po zrobieniu kilkuset km X3 zdecydowanie cieszę się, że wybrałem audi (rozważałem tez 540xi touring, 630xd i X5 M50d w starej budzie). Zawias w trybie sport i 20 w zakręcie daje takie poczucie jak 19 i normalne sprężyny w esce. Silnik, układ kierowniczy, tu w ogóle bez porównania, wiadomo dwa przeciwne światy.


Natomiast heble M w X3 daja o niebo lepsze wyczucie, możliwość dozowania siły hamowania niż S4. W esce mam 350mm 6tloczkow przód, w BMW nie odkryłem jeszcze co siedzi :) Multimedia zdecydowanie po stronie BMW, natomiast zegary dużo lepsze w Audi. W obu autach są pakiety akustyczne i S4 jest dużo cichsze, wiadomo niższe auto.


Ogólnie auta maja się uzupełniać. X3 w dieslu na trasy, S4 typowe daily. Warszawa- Gdańsk z tego weekendu, X3 6,9, a u mnie 11.0 ;) Moim zdaniem dwa zupełnie inne przeznaczenia pojazdów. S4 pasuje lepiej jako auto 20-paro letniego taty, który miał hothatcha, ale już się do niego nie mieści. X3 to idealne auto rodzinne, ale moim zdaniem tylko w dieslu i raczej do spokojnego traktowania. Jakoś mega frajdy z jazdy tam nie uświadczysz, nawet m40i ciagle pozostawało suvem, tego nie da się w żaden sposób zamaskować. Co nie zmienia faktu, że przeskok F25 na G01 jest ogromny.


Jak założę temat z X3 to jakieś fotki dorzucę ;) Tu taka na szybko z podjazdu:


7-D3-AFEF7-00-DC-4-A33-B3-B7-6242-BB626975.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przy zakupie poruszalem sie w bardzo podobnych modelach. 6 gt wykluczylem po jezdzie probnej bo prowadzenie jak w autobusie, c43 amg wykluczylem za zbyt glosny wydech, s5 bardzo fajnie jezdzila ale zrezygnowalem po tym jak zobaczylem strodek nowej a8 oraz a6. Nowe a6 super ale jeszcze go nie mozna bylo zamawiac. Na placu boju zostaly x3 m40i oraz 530xi. 540 niestety juz przekraczala moj budget. Ta x3 fajnie jezdzila ale jednak jakos w 5 czuje sie lepiej niz w suvie. Jezdze glownie trasy i jest ciszej bardziej komfortowo oraz pewniej sie prowadzi. Z minusow to po miescie przy parkowaniu trzeba uwazac. Pytanie do ciebie czy to ze na trasy bierzesz x3 to kwestia tylko roznicy w spalaniu czy to ze auto,jest nowsze czy jeszcze jakies inne aspekty? W a4 kombi miejsca pewnie tyle samo co w x3 ciszej a przez to komfort wiekszy, wiec ja bym raczej na trase pojechal a4 a x3 bym sie krecil wokol komina. Pytam bo zona cos o suvie marudzi dla niej ale ja po 2 suvach ktore w przeszlosci posiadalem jakos nie moge sie do tych aut przekonac. Niby fajnie bo wysoko wszystko widac itd ale jednak fun I komfort w niskim aucie wiekszy. Na rynku jest zbyt duzy wybor i metlik w glowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie mam ja myśli spalanie. Ale dla czystej przyjemności zawsze wybiorę Audi ;) BMW ma niby 8 miesięcy mniej, ale niczego takiego w środku nie odczujesz.


S4/5 nie dostanie nowego środka. A7 tez oglądałem, niestety wychodził koło 400k na gotowo, na S4 z uwagi na WLTP dostałem 17% upustu, co przy wyjściowej 420k i tak ekhm. Strasznie odjechały cenowo Audiaki, strasznie.


Audi łatwiej spakować (wózek Cybexa model Priam). Audi ma niższy, ale dłuższy bagażnik przez co wszystko wchodzi bez rozkładania kółek. Do X3 na długość nie wejdzie niestety.


E207-B110-4-FA6-48-C8-8849-D3199291694-A.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.