Skocz do zawartości

Dashcam w X3


gluszczenko

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

Montował ktoś dashcama w swoim X3 :?:

Szukam rozwiązania :think: widziałem, że koledzy z x3.xbimmers.com przeważnie "dorabiają" sobie gniazdo 12V w schowu lub pod nim... ale jak to się ma do gwarancji :duh: :?:

Pzdr.

Radość Zjazdu. Zapraszamy na grupę na FB https://www.facebook.com/groups/497560384386723/?ref=share
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż jest banalny (brawo dla tego kto wymyślił w tym miejscu skrzynkę z bezpiecznikami - uwaga to jest skrzynka z obwodami które wyłączają się po około 5 do 15 minut), ja Dasha powiesiłem obok lusterka wstecznego. Wybrałem wersje 65W bo ma fajny szerokokątny obiektyw. Kabel wcisnąłem za podsufitkę a później po demontażu osłony słupka A wsadziłem go pod deskę rozdzielczą aż do nóg pasażera.


Sam montaż elektryczny wygląda następująco:


+ 12V - podpoiłem pod puste gniazdo na bezpiecznik 27 za pomocą bypass-a z dwoma bezpiecznikami.


5d470dc74342a07c50fa71880358


zero - dokręciłem do śruby metalowej w miejscu gdzie powinna znajdować się poduszka kneebag dla pasażera (ciekawy jest jej brak :) ) za pomocą spreparowanego kabla z taką końcówką.


http://www.trytyt.com/images/images/oferta/koncowki/koncowki-tico-mini.jpg


Tak samo możesz zamontować gniazdo zapalniczki. tak jak u mnie.


+ 12V - podpiąłem pod puste gniazdo na bezpiecznik 27 za pomocą bypass-a z dwoma bezpiecznikami.

zero - dokręciłem do śruby metalowej w miejscu gdzie powinna znajdować się poduszka kneebag dla pasażera (ciekawy jest jej brak :) ) za pomocą spreparowanego kabla z taką końcówką.


w tym przypadku zamiast kamery na końcu montujesz gniazdo zapalniczki, tak jak u mnie. Ja mam dwa rozwiązania, oosobno mam podpiętą kamerkę a osobno spreparowanie dodatkowe gniazdo 12V do podpięcia Yanosika :).


3e897f0973dd298fgen.jpg

GNIAZDO-ZAPALNICZKI-HERMETYCZNE-DODATKOWE-12V-24V

Jak coś wal jak w dym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż jest banalny (brawo dla tego kto wymyślił w tym miejscu skrzynkę z bezpiecznikami - uwaga to jest skrzynka z obwodami które wyłączają się po około 5 do 15 minut), ja Dasha powiesiłem obok lusterka wstecznego. Wybrałem wersje 65W bo ma fajny szerokokątny obiektyw. Kabel wcisnąłem za podsufitkę a później po demontażu osłony słupka A wsadziłem go pod deskę rozdzielczą aż do nóg pasażera.


Sam montaż elektryczny wygląda następująco:

+ 12V - podpoiłem pod puste gniazdo na bezpiecznik 27 za pomocą bypass-a z dwoma bezpiecznikami.

zero - dokręciłem do śruby metalowej w miejscu gdzie powinna znajdować się poduszka kneebag dla pasażera (ciekawy jest jej brak :) ) za pomocą spreparowanego kabla z taką końcówką.

Tak samo możesz zamontować gniazdo zapalniczki. tak jak u mnie.

w tym przypadku zamiast kamery na końcu montujesz gniazdo zapalniczki, tak jak u mnie. Ja mam dwa rozwiązania, oosobno mam podpiętą kamerkę a osobno spreparowanie dodatkowe gniazdo 12V do podpięcia Yanosika :).

Jak coś wal jak w dym :)

 

aro121 mistrzowski tutorial :cool2: mega dzięki :!:

Mógłbyś podrzucić fotę, jak wygląda kamerka u Ciebie? W którym miejscu za lusterkiem wisi? ... słupek A to ten od pasażera?

Radość Zjazdu. Zapraszamy na grupę na FB https://www.facebook.com/groups/497560384386723/?ref=share
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.