Skocz do zawartości

Zakup x3 u brokera vs salon. - opinie


luksur

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
To juz nie wypada zeby dorosly facet kupujacy samochod za tyle kasy na takie tanie tricki marketingowe sie nabieral. Proponuje najpierw usiasc do konfiguratora, skonfigurowac auto jakie sie chce miec porozmawiac o kupnie, finansowaniu z dealerem oraz brokerem i dopiero porownac realne oferty zamiast slepo wierzyc reklamie. Wtedy na pewno zauwazysz ze te 24% to jest bujda, ktora moze jest dostepna przy jakiejsc specyficznej konfiguracji plus jeszcze do tego trzeba doliczyc dosyc slone oplaty o ryzyku kursowym waluty oraz czesto wydluzonym czasie oczekiwania nie wspominajac. Kazdy przypadek jest inny i trzeba analizowac osobno. Zarowno mi jak i wielu forumowiczow po analizie ofert od brokera i porownaniu ich z dealerem okazalo sie ze taki zakup jest nieoplacalny a te podane procenty maja za zadanie zlapac naiwnego klienta ktory mysli ze zlapal Pana Boga za rogi i kupil produkt duzo taniej. ps. w polskich salonach tez sa promocje np m pakiet 15k taniej plus leasing zero procent a to juz automatycznie ziweksza rabat z 10% do 15-18%. Jak za oplaty dodatkowe u brokera zaplacisz 15k brutto to przy aucie za 250k to dodatkowe minus 6%. czyli 24-6=18 broker vs realne 16-18 dealer bmw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem swoją konfigurację i w wycenie brokera rabat wyszedł juz tylko 14%. Dopytałem dlaczego taka różnica między ofetami. Odpowiedź brzmi że tylko na tą konkretną wersję ( podstawowa 1.8s, kolor biały, bez żadnych dodatków) mają taki rabat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Rozpatrywałem opcję brokera, ale po skonfigurowaniu auta i krótkich negocjacjach z dealerem, dostałem 16% rabatu na auto do produkcji + kilka dodatków. Jestem bardzo zadowolony, bo przy takiej kwocie to konkretny upust. Broker natomiast był w stanie takie autko sprzedać z 12% rabatu.
Radość Zjazdu. Zapraszamy na grupę na FB https://www.facebook.com/groups/497560384386723/?ref=share
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Kupiłem u brokera Global Motors i bez problemu opcja 17% - 18% u nich można dostać. Natomiast po zakupie widziałem juz opcje ze nawet 20% - 24% w innych firmach / sa minusy i plusy takich zakupów/ ale chyba warte tego rabatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć


Ja też porównywałem ofertę od brokera oraz salonu. Broker dawał większy rabat na samochód (około 4-5%), ale warunki finansowania były gorsze (kupuje samochód w wynajmie długoterminowym).

Teraz na X3 z promocyjnym pakietem M Sport Edition jest całkiem fajne finansowanie. Także sumarycznie przy większej kwocie za samochód rata wyszła mniejsza.

Pozdrawiam

Arljazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.