Skocz do zawartości

18" czy 19"


bolanty

Rekomendowane odpowiedzi

Mam teraz w moim F25 felgi 17" i zimowe opony. Jestem zadowolony jeśli chodzi o jazdę po dziurach mieście . Jednak wygląd jest kiepski to za mała felga do tego auta. Myślę o zostawieniu ich na zimę i kupnie większych na lato . Pierwszy raz mam samochód o tej wielkości kół i nie wiem jaki rozmiar kupić na lato. Wiadomo ,że 19" będą lepiej wyglądać , ale czy nie za dużo stracę na komforcie ,proza dnia to jednak nasze kiepskie drogi w mieście.

Na pewno macie jakieś doświadczenie ,które będą optymalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. Na 17 auto jezdzi bardzo komfortowo. Jak zmienisz na 18 nie poczujesz zbytniej roznicy. Na 19 cos tam poczujesz ale pomyslisz sobie nie jest zle myslalem ze bedzie gorzej. Problem polega na tym ze to co czujesz prowadzac i to co slyszysz nijak sie ma do tego jak "czuje" zawieszenie. Na 17 praktycznie nie trzeba przez wiele kilometrow nic robic z zawieszeniem. Sporadycznie jak wjedziesz w dziure i cos urwiesz wykrzywisz itp. Na 18 cos tam wiecej bedziesz robil ale nie kapniesz sie ze robisz wiecej bo nie bedziesz mial wykladni porownawczej. Natomiast na 19 bedziesz wymienial rozne elementy zawieszenia i ukladu kierowniczego na tyle czesto ze zaczniesz sie zastanawiac czy jazda na 19 czasami nie niszczy Ci zawieszenia. Ja odpowiem od razu - niszczy. Przerobilem to na wielu autach. Jeszcze gorzej ze stare Bmw byly wykonane solidniej w srodku i wymienialo sie tylko zawieszenie srodek nie niszczal. A teraz plasticzki i plasticzki wszystko sie rozskrzypi i to juz nie bedzie do "poskladania". Wybor nalezy do Ciebie wiesz juz wszystko :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.