Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie BMW X3


jooohny93

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku auto otrzymało status 153 w dniu 23 stycznia a dniu 25 zostało już zwolnione do transportu. Ale produkcja auta rozpoczyna się sporo wcześniej status 153 oznacza wejście na montaż ostateczny. W dniu wejścia na status 153 na stronie https://www.mdecoder.com pojawił się dekodowany VIN z tą dokładnie datą.

hmm... 17.04 dostałem info od dealera, że auto otrzymało status 150, czyli zostało usztywnione. Dostałem VIN ale do dzisiaj mdecoder pojazdu nie znajduje (na https://decoder.bvzine.com pokazuje wszystko prócz daty produkcji). Z tego co podpowiadasz wynika, że moje auto nie otrzymało jeszcze statusu 153 :cool2:

Dzięki za pomoc :!:

Radość Zjazdu. Zapraszamy na grupę na FB https://www.facebook.com/groups/497560384386723/?ref=share
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile średnio u was trwał transport po dopłynięciu statku z Bremerhaven do dilera i odbiór samochodu

U mnie samochód dostarczony do Bremehaven 26.03.2019 termin odbioru 24.04.2019r. (jutro) :D . Jesli chcesz żeby było to szybciej to trzeba być w „stałym”kontakcie z dilerem ....ale czy to pomoże nie wiem. Ja mialem tydzień temu odbior (umowa leasing) i co nawet lisingodawca nic nie wskórał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

Dzięki Wam udało mi się „namierzyć” moje X3. Zamówienie w grudniu 2018, wyprodukowany w fabryce w RPA w dniu 12.03.2019r., na statek wjechał 27.03.2019r.. Domyślam się, że 24.04.2019 zjechał ze statku w porcie ZEEBRUGGE (Belgia), ponieważ statek popłynął na północ do Anglii. Zaplanowany odbiór wpisany w umówie to 30.04. I wydaje się być na styk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DBTBMW


Zapomnij że go odbieżesz tak szybko

Twoja X3 jest na tym statku lub była co moja Glovis Cougar sam się zastanawiam co jest grane z Belgii popłynął do Anglii w tej chwili czeka na wjazd do portu i teraz nie wiem czy zrzucali nasze X3 w Belgii czy z Anglii będzie jeszcze robił Bremerhaven

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Czy ktoś orientuje się może w temacie opóźnień zamówień X3 ? Ponoć mają jakieś problemy z tarnsportem . Samochód już pewinien być w salonie, a teraz twierdza, że będzie w połowie kwietnia ...

Cześć !

Czy masz już VIN ?

Kiedy zamawiałeś ...ja miałem zamówienie z końcem stycznia 2019, produkcja 12 lutego 2019, szczegóły poniżej (jeśli masz VIN);


Potwierdzenie czy była i kiedy produkcja:

https://www.mdecoder.com/


Transport:

Wchodzimy na stronę i podajemy nr VIN auta w polu CARS VIN:

http://41.160.4.58:8080/apex/f?p=102:11:::NO:::


Na dole strony pojawia się nazwa statku np. GLOVIS SPIRIT

Kopiujemy i wprowadzamy nazwę na stronie jak poniższe w pole Search

Mamy statek i możemy klikną "Route Forecast" pomniejszyć mape .....


https://www.marinetraffic.com/en/ais/home/centerx:-14.5/centery:12.0/zoom:5


Uwaga: statek po wypłynięciu z RPA ma 3-4 postojów (Portugalia, Belgia, Emdem Niemcy itp)


Mam nadzieje, że pomogłem :D

 

Zajebiszczo pomogłeś  :cool2: Wielkie dzięki.

Pytanie czy działa to w przypadku, gdzie auto było produkowane w USA?

Radość Zjazdu. Zapraszamy na grupę na FB https://www.facebook.com/groups/497560384386723/?ref=share
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DBTBMW


Zapomnij że go odbieżesz tak szybko

Twoja X3 jest na tym statku lub była co moja Glovis Cougar sam się zastanawiam co jest grane z Belgii popłynął do Anglii w tej chwili czeka na wjazd do portu i teraz nie wiem czy zrzucali nasze X3 w Belgii czy z Anglii będzie jeszcze robił Bremerhaven

 

Terminu zapewne nie uda się dotrzymać... Pytanie brzmi czy faktycznie autka zjechały w Belgii i jak długo trwa transport z portu do dealera...? Ktoś zna odpowiedz na to drugie pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DBTBMW


Zapomnij że go odbieżesz tak szybko

Twoja X3 jest na tym statku lub była co moja Glovis Cougar sam się zastanawiam co jest grane z Belgii popłynął do Anglii w tej chwili czeka na wjazd do portu i teraz nie wiem czy zrzucali nasze X3 w Belgii czy z Anglii będzie jeszcze robił Bremerhaven

 

Terminu zapewne nie uda się dotrzymać... Pytanie brzmi czy faktycznie autka zjechały w Belgii i jak długo trwa transport z portu do dealera...? Ktoś zna odpowiedz na to drugie pytanie?

 

DBTBMW,

Temat poruszany np. w moich postach ....

Też był termin w umowie ....samochody spóźnione, dobry powód na rozwiązanie umowy lub "negocjacje" z dilerem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

Dzięki Wam udało mi się „namierzyć” moje X3. Zamówienie w grudniu 2018, wyprodukowany w fabryce w RPA w dniu 12.03.2019r., na statek wjechał 27.03.2019r.. Domyślam się, że 24.04.2019 zjechał ze statku w porcie ZEEBRUGGE (Belgia), ponieważ statek popłynął na północ do Anglii. Zaplanowany odbiór wpisany w umówie to 30.04. I wydaje się być na styk!

 

Małe sprostowanie... statek dotarł wczoraj do portu w Bremerhaven. Czekamy zatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Cat będzie transportować auta z Bremerhaven do Kleszczowa na plac

Mają na to 3 dni

W systemie u dilera widnieje że auto dalej w transporcie tego że do płynoł przed wczoraj do Bremerhaven nie widzą

Podejrzewam że dopiero im pokażę jak będzie w Kleszczowie i tu jest koniec transportu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Cat będzie transportować auta z Bremerhaven do Kleszczowa na plac

Mają na to 3 dni

W systemie u dilera widnieje że auto dalej w transporcie tego że do płynoł przed wczoraj do Bremerhaven nie widzą

Podejrzewam że dopiero im pokażę jak będzie w Kleszczowie i tu jest koniec transportu

 

MARIUSZ3636 jakieś wieści u Ciebie? Od mojego dealera dostałem info, że nadal czeka na transport z portu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Cat będzie transportować auta z Bremerhaven do Kleszczowa na plac

Mają na to 3 dni

W systemie u dilera widnieje że auto dalej w transporcie tego że do płynoł przed wczoraj do Bremerhaven nie widzą

Podejrzewam że dopiero im pokażę jak będzie w Kleszczowie i tu jest koniec transportu

 

MARIUSZ3636 jakieś wieści u Ciebie? Od mojego dealera dostałem info, że nadal czeka na transport z portu.

 

W transporcie z Bremerhaven na plac do Kleszczowa w Pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. Dwa tematy podobne, nie wiadomo gdzie pytać :)

Ktoś wie jak długo auto idzie ze statusu 182 (Transport z Niemiec) do Salonu Dealera?

Radość Zjazdu. Zapraszamy na grupę na FB https://www.facebook.com/groups/497560384386723/?ref=share
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było 17 dni od 182 do wydania auta..

 

Cześć. Dwa tematy podobne, nie wiadomo gdzie pytać :)

Ktoś wie jak długo auto idzie ze statusu 182 (Transport z Niemiec) do Salonu Dealera?

 

Dzięki!

Radość Zjazdu. Zapraszamy na grupę na FB https://www.facebook.com/groups/497560384386723/?ref=share
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam serdecznie posiadaczy BMW X3.

Mam pytanie kto wie co dzieje się z samochodem gdy dopłynie do Hiszpanii płynie innym statkiem czy jedzie na lawecie i ile to wszystko trwa zanim trafi do odbioru ?

 

Potem płynie dalej, zatrzymuje się jeszcze w kilku portach, aż dopłynie do DE, stoi tam chwilę w porcie, później lawetą do PL na plac w Kleszczowie, znowu kilka dni, i na koniec lawetą do Twojego dilera, gdzie musza zarejestrować i przygotować auto, i tu kolejne kilka dni - więc jeżeli jest w Hiszpanii to jeszcze ze 2-3 tyg. Jedyne co możesz zrobić, to pogadać ze sprzedawcą, może uda się przyspieszyć transport z Kleszczowa i samo wydanie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ze względu na to, że już mam umówiony odbiór samochodu piszę rozpiskę dla zainteresowanych, do których do tej pory też się zaliczałem:

- 21. maja zamówienie samochodu

- 6 - 12 czerwca produkcja samochodu

- od 12 czerwca "podróż na statku"

- 20. lipca samochód u dealera

- 23 - 24 lipca rejestracja samochodu

- 25. lipca odbiór.


Łącznie oczekiwanie od zamówienia do odbioru: 65 dni. W dniu zamówienia były dwa lub trzy wolne "sloty" w fabryce.


Wszystkie informacje na podstawie SMS od dealera.

Nie dostałem do wglądu nru VIN, ale też nie domagałem się go. Dealer z Bielska - Białej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.


W moim przypadku wyjdzie około 90 dni od zamówienia a sprzedawca obiecywał że max 6 tygodni czyli 42 dni, odbiór samochodu będzie kilka dni po terminie dostawy zapisanej w umowie.

Sprzedawca robi dziwne podchody, próbując wcisnąć mi protokół odbioru auta zgodnie z umową dostawy, ale bez wydania mi auta gdyż go jeszcze nie ma.

Mam pytanie jak wygląda procedura dochodzenia kary umownej, jak można to zrobić i czy miał ktoś podobne sytuacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.