Skocz do zawartości

Kolor nadwozia - kwestia gustu


MARIUSZ3636

Rekomendowane odpowiedzi

Moje Zonie np. podoba sie kazdy kolor pod warunkiem ze bedzie czarny :mrgreen: dlatego wzielismy czarny szafirowy - mi tez sie bardzo podoba.

Bialych X3 jest duzo ale mi ten kolor pasi do X3 - male auto w bialym troche rosnie tez wizualnie. Plus jest jeszcze ze nie wymaga doplaty i mozna te pare tysi wydac na cos innego z dodatkow , np. HUD , lepsze audio , systemy asystujace plus czy asystent parkowania plus .

Niebieski phytonic na G01 w mojej ocenie na zywo jest ciemniejszy , bardziej przygaszony i mniej zywy jak na folderach , zdjeciach czy filmach.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem carbon black i pytonic blue, po latach jeżdżenia grafitem i szarościami chciałem coś wpadającego w niebieski. Bezpieczny był carbon, bo sprawdzony pewniak BMW, czarny z granatowymi refleksami.

Ale zamówiłem Pytonic w ciemno, z możliwością zmiany koloru do podanej przez dealera daty.

Dealer dał cynk, że ma na placu Pytonic na X5 i X4. Na żywo wśród 90% białych i czarnych, X5 robiło mega robotę. Nie chciałem już innego. Nie jest to taki 'wakacyjny niebieski' jak w folderze i na niektórych filmikach, tylko elegancki ciemny. Fajnie wygląda w M-Pakiet z niebieskimi tarczami i super komponuje się z shadow line. Dokładnie coś czego brakowało w zbyt czarnym carbonie :) Jeszcze myślę czy nie wymienić nerek na czarne, ale to już po odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszym połączeniem w F25 było Melbourne Red Metalic z białą skórą. Zestaw może niezbyt praktyczny (wnętrze do częstego czyszczenia, jeśli ktoś chodzi w jeansach), ale prezentowało się zacnie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie że wszyscy biorą białe, czarne i niebieskie - dlatego srebrny będzie tak rzadki :8) druga sprawa ze srebrny to chyba najbardziej praktyczny kolor - najmniej się brudzi i nie widać rys[/quot


Przychylam się.

Chciałem niebieski, ale Phytonic jest dla mnie za ciemny. Ciemnych lakierów nie lubię specjalnie bo są masakryczne w utrzymaniu. Szczególnie czarny, który dla mnie w sumie nie jest kolorem.

Nie wiem skąd w ludziach taka sympatia do czarnego, bo ani on nie dodaje elegancji, ani jakoś specjalnie pazura, dodatkowo skutecznie maskuje detale nadwozia. Poza tym tam, gdzie mieszkam jest kurz. Auto po pół roku kurzenia się i mycia wygląda już jak używane, mocno używane... W tej chwili mam białą perłę i ten kolor się sprawdza, ale do SUV'a biały mi w ogóle nie pasuje. A im on większy, tym w białym wygląda gorzej. Bardziej fajansiarsko i pretensjonalnie. X3 ostatnio widziałem białą, w galerii stała na ekspozycji. W sumie nie najgorzej wygląda, nie najgorzej...Ale jakby to była X5 to już mówiąc delikatnie przegięcie.


Osobiście żałuję, że X3 nie wyszła w jakiejś fajnej czerwieni w stylu tej, którą ma np. Arteon albo niebieskim jaśniejszym o 1,2 tony. Oczywiście srebrny jest tak samo pospolity, jak czarny, ale w utrzymaniu będzie mniej frustrujący i co by nie mówić weselszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dla mnie najlepszym połączeniem w F25 było Melbourne Red Metalic z białą skórą. Zestaw może niezbyt praktyczny (wnętrze do częstego czyszczenia, jeśli ktoś chodzi w jeansach), ale prezentowało się zacnie !

Zgadzam się całkowicie. Ostatnio takie połączenie widziałem w X4 F26 plus dodatki czarne i carbonowe. Bajka.

Ja mam białe X3 (fakt F25 LCI) i biel przełamałem carbnowymi lusterkami i czarnymi nerkami (M performance), oraz dach w czarnym połysku (folia). Wiadomo, szyby, listwy czarne, felgi ori dwukolorowe itp.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
To kwestia gustu ale uważam ze facet powinien jezdzić ciemnym samochodem, natomiast są kolory które odbiegają od ciemnego i bardzo mi się podobają M3 niebieski bardzo jasny, albo szare audi. Osobiście od lat tylko czarne, dla kobiet mamy białe i srebrne w domu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też wybrałem Black Sapphire. Przyznaję, że kusił Pytonic Blue ale po prezentacji X4 w czarnym zdecydowałe się na opcję Black :8)

Może jakieś fotki wrzucicie?

Radość Zjazdu. Zapraszamy na grupę na FB https://www.facebook.com/groups/497560384386723/?ref=share
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą jak umyje brudasa :) może ceramika to fajna sprawa ale qrde auto się samo nie umyje :D



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

hehe to masz okazję, bo pogoda ma być przynajmniej na wschodzie bardzo na +.

P.S. kiedy, gdzie i za ile położyłeś ceramikę?

Radość Zjazdu. Zapraszamy na grupę na FB https://www.facebook.com/groups/497560384386723/?ref=share
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z te pieniądze nie lepiej położyć folie ochronne (zderzak, błotniki, maska, lusterka), która rzeczywiście chroni lakier przez kamieniami w szczególności to widać na ciemnym kolorze ....a ceramikę zastąpić np. CarPro CQuartz UK Edition 3.0 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłacę około 3k netto za powłoki na auto, felgi, skory, plastiki, szyby :wink:

 


Można zrobić to taniej ale ja chciałem załatwić to bez opuszczania salonu.


 

A z te pieniądze nie lepiej położyć folie ochronne (zderzak, błotniki, maska, lusterka), która rzeczywiście chroni lakier przez kamieniami w szczególności to widać na ciemnym kolorze ....a ceramikę zastąpić np. CarPro CQuartz UK Edition 3.0 ?

 


Teraz myślę że trzeba było okleić :)



Szkoda że nie ma nic co może zabezpieczyć szybę czołową ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez polecam folie bezbarwna , mam zrobione 2 auta - przod ( zderzak , maska , lampy , lusterka front dachu , blotniki , progi , progi od srodka ,

prog zaladunkowy bagaznika , dolne czesci tylnych drzwi i wneki pod klamkami a na reszte auta ceramika . Srodek , felgi tez zawsze zabezpieczam i niewidzialna wycieraczka na wszystkie szyby :cool2: ( Na pozostalych elementach spelni zadanie nawet dobry wosk jak np. Fusso coat )

Folie robie zawsze Premium Shield - never scratch

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłacę około 3k netto za powłoki na auto, felgi, skory, plastiki, szyby :wink:

 


Można zrobić to taniej ale ja chciałem załatwić to bez opuszczania salonu.


 

A z te pieniądze nie lepiej położyć folie ochronne (zderzak, błotniki, maska, lusterka), która rzeczywiście chroni lakier przez kamieniami w szczególności to widać na ciemnym kolorze ....a ceramikę zastąpić np. CarPro CQuartz UK Edition 3.0 ?

 


Teraz myślę że trzeba było okleić :)



Szkoda że nie ma nic co może zabezpieczyć szybę czołową ...

Mozna https://shinefactory.pl/zabezpieczenie-przedniej-szyby-niewidoczna-folia-ochrona-odpryskami-rysami/

Nie wiem jak sie sprawdza ta folia na przedniej szybie bo nigdy nie robilem ale firma jest ok. robilem u nich swoje auta , moje X5 G05 wrzucili nawet do galerii https://shinefactory.pl/680-bmw-x5-natryskowa-wielowarstwowa-trzyskladnikowa-powloka-ceramiczna-opticoat-proglosscoat/

Folie robie zawsze u Andrzeja w Premium Shield Polska w Alejach Jerozolimskich - w mojej opinii w temacie folii bezbarwnych debesciaki https://premiumshield.pl

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o samo zabiezpieczenie auta, ale też o to jak lakier wygląda po ceramice - na moim poprzednim 535d wyglądał mega, połysk na +. Czy takiego samego efektu można się spodziewać po oklejeniu?
Radość Zjazdu. Zapraszamy na grupę na FB https://www.facebook.com/groups/497560384386723/?ref=share
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie przed odbiorem koszt 4500 (netto). Full:

- zewnątrz pokrycie 5 lenie 9H

- koła zimowe

- koła letnie

- impregnacja wnętrza

Koszt konkret, ale warto. Miałem taką na ceramikę na 535d i efekt był konkretny.

Radość Zjazdu. Zapraszamy na grupę na FB https://www.facebook.com/groups/497560384386723/?ref=share
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.