Skocz do zawartości

„Fotele sportowe i ich komfort na dłuższych trasach”


Darekdd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chyba Panowie jakies kwadratowe dupy macie za przeproszeniem ze tak narzekacie na sportowe fotele w g01 , mam w domu g01 - Zona jezdzi ze sportowymi fotelami , dla mnie sa calkiem wygodne a jestem pokaznych rozmiarow - gruuubo ponad 100kg i prawie 190cm wzrostu a na dodatek na codzien od prawie zawsze woze swoj tylek na fotelach komfortowych .

Lubie jezdzic G01 i mi na tych fotelach jest naprawde wygodnie , oczywiscie sa wezsze i mniej kanapowe od komfortow w G05 , F15 i innych iksach ale napewno nie sa niewygodne.

Trzeba je dobrze pod siebie ustawic i najlepiej zdjac kurtke lub inne grubsze wierzchnie ubranie i wtedy jest idealnie.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...Moim skromnym zdaniem fotele sportowe to obowiązkowy dodatek do konfiguracji...

Siedziałem w sportowych fotelach - niby dobrze trzymają ale jest ciasno. Wiem, że tam można regulować ale czuje się taki ograniczony. W zakrętach zapewnie lepiej działają. Nie jestem jakiś duży, do małych nie należe 193 cm i 98 kg ale coś mnie w nich tak uwierało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wróciłem własnie z trasy prawie 3.000km X5 40i i poniżej kilka luźnych myśli:

...


- z jednego z tuneli wyjechałem jadąc około 120km/h na kompletne lodowisko - awaryjne hamowanie za pojazdami z przodu robiącymi to samo i totalnie bezpieczne zachowanie - tył nie uciekał, przód nie wyprzedzał ;)



- mam sportowe fotele z M pakietu i po trasie 23h non stop powiem jedno - są świetne i wygodne i zapewniają bardzo dobre trzymanie w zakrętach/serpentynach. Jeśli te komfortowe są jeszcze wygodniejsze to :cool2:

.

 



...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob (BMW X3 G01 M40d 326KM 240kW) napisał:


...


... Słabe sportowe fotele, bardzo twarde i w długiej trasie niewygodne. Mały zakres regulacji, dużo mniejszy



niż przy zwykłych fotelach.


Trudno znaleźć dobra pozycje za kierownicą.


...


Całość opinii :



https://m.autocentrum.pl/oceny/bmw/x3/g01/m-suv/silnik-diesla-m40d-326km-od-2018/ocena-kierowcy-i215349/




...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


...


Jedyny feler to osoby o "słusznych gabarytach" mogą się czuć zbyt ciasno poprzez dmuchane boczki.


Osobiście nie powiedziałbym, że sportowe są twarde. One po prostu są dobrze zrobione na długie lub/i "szybkie" podróże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja miałem sportowe i w e92 i w f25, w e92 siedzenia miałem winylowe, teraz to "prawdziwa" skora, ale twardość była


podobna, jeśli nie taka sama. Za to jak dostałem X5 z siedzeniami zwykłymi, to myślałem, ze to jakieś samoróbki,


jazda jak na wozie, siedzenia szerokie i mało stabilizujące ciało podczas jakichkolwiek zmian toru jazdy...


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ja powiem tak....W demo X3 na próbe były fotele standardowe, dla mnie słabe. Osobiście zamówiłem sportowe i jestem bardzo zadowolony, nie są twardsze mocno ale dużo fajniej wyprofilowane i dopasowane. Natomiast na imprezie X-drive jeżdziłem X5 z komfortowymi - ludzie BAJKA!!! I to zupełnie inna bajka jak dla mnie, nie ma porównania :D


Pozdrawiam

Rafał Piaskowski.





 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



...


Podzielam zdanie w 100% - komfortowe fotele w serii 5 / serii 7 i w X5 / X6 to bajka!


Sportowe fotele w X1/ X3 / serii 3 (E90) są też nieco "inne" niż sportowe fotele w serii 5 / X5 / X6 :( -


niestety.


Standardowych foteli nie polecam na dłuższe trasy.


Szkoda, że do X3 nie dało się zamówić komfortowych foteli :(






 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Witam, od 10 lat jeżdżę bmw (aktualnie x3 f25) na siedzeniach sportowych ale miałem przyjemność jeździć


autami BMW ze zwykłymi siedzeniami (e46, x1, x3 stara i nowa...) i wiem jedno:


jak kupować to tylko sportowe!!


Aktualnie mam pół-skórę a wcześniej miałem pełną-skórę.


Moim zdaniem w takim wydaniu autko jest bardziej "miłe" i


ogólnie lepiej się nim jeździ.



pozdrawiam, grzego



 

 


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Sportowe fotele są duuuuuuuuuuuuuuuużo lepsze względem zwykłych.


Jeździłem w wersji z alcantarą w 318ci ale moim zdaniem najlepiej prezentuje się czarna skora.


Te z alcantarą wyglądają na takie "normalne", bez efektu...


Jeśli chodzi o wygodę, to już trochę przelatałem rożnymi BMW z M-Pak i moim zdaniem komfort jest git.


Z tym obejmowaniem to prawda, jak jesteś chudy to trochę luzu jest...



 

 




źródło


http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=64750



.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.


Po "natłoku" wpisów i uważnej lekturze postów tego wątku, śmiało można zaryzykować tezę, że temat "foteli sportowych" jest jak przysłowiowe Yeti - "... wszyscy wiedzą, że jest - ale nikt go nie widział" .




Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

X3 G01 mam sportowe fotele i przyznam że długo szukałem odpowiedniej pozycji, nawet bardzo długo, ale w końcu ją znalazłem uważam że fotele do 600km - 800km są OK super ! Natomiast jezdziłem tez wcześniej 550d i miałem komforty uważam że było trochę lepiej.


Na pewno trzeba mieć regulację odcinka lędzwiowego oraz grzane fotele, do tego fotel sportowy ma więcej regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
" "


Ja po przesiadce z E46 gdzie miałem zwykły fotel, na E91 w sportach - odczuwam że jest trochę ciasnawo na wysokości żeber, jadąc w zimowej kurtce (waga lekko ponad stówkę). Po ściągnięciu kurtki jest lepiej. Po zakupie pokonałem trasę ponad 900 km i wysuwane siedzisko sprawdza się rewelacyjnie.

Najwygodniej było mi w fotelach z serii E6X...



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


dla mnie fotele m-pakietowe są super i naprawdę bardzo dobrze się w nich podróżuje w porównaniu z seryjnymi "taboretami"... również mam fotele wstawione z angola ... mam już tak ustawioną pozycje fotela ze wsiadam i zapominam co to drętwiejące nogi, ból kręgosłupa itp... a najczęściej droga trwa 6-8 godz non stop jazdy... kiedyś jechałem 17 godz z 2 przerwami 10 min i nie czułem żadnego dyskomfortu od strony fotela :D ale co do jednego się zgodzę NIE są to fotele w 100% sportowe i ich przeznaczenie jest inne...


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie polecam sportowych w X3 jak ktos robi dłuższe (pow 400km) trasy.

Przy moich 175cm i 80kg fotel jest za waski, jest niewystarczajaca regulacja pochylenia siedziska, a dodatkowo,jak ktos juz wczesniej wspomnial, w gąbce po bokach są metalowe pręty które niemiłosiernie gniotą w uda. I za chiny ludowe nie potrafie ustawic idealnej pozycji.


Natomiast siedzialem w x7 na fotelach komfortowych. Te z X3 przy nich to jakby siedziec na drewnianym taborecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie komfortowych X7 z sportowymi X3 nie ma jakiegokolwiek sensu.

Ja mam 180cm i 95kg i jakoś nie odczuwam że siedzisko za wąskie. Ale cóz każdy ma inną budowę :lol:

 

Ja miałem problem ze zbyt wąskim siedziskiem, po ok 3000km siedzisko się wyrobiło i jest ok. Na początku gniotło w uda i tyłek.

Kwestia wyrobienia. Natomiast jest nieco twarde w odcinku lędźwiowym, może to kwestia większego wyrobienia.


W F34- 3GT fotele mi nie pasowały przez 10.000km, potem wchodziłem w nie jak w masło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie jeżeli gdzieś tu już o tym było...


Czy macie podobne odczucia, że w wersji elektrycznej zakres regulacji tych foteli na wysokość jest dość ograniczony? Tzn. nie mogę ustawić ich tak nisko jakbym chciał. Wolę niżej. A tu przy najniższym ustawieniu siedzi mi się nadal za wysoko :| (mam 184 cm wzrostu) Nie mam twardych danych, ale mam wrażenie, że fotele bez elektryki da się ustawić niżej. Macie podobne obserwacje?



Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.


Wczoraj odebrałem auto i zrobiłem nim 500km. Pozycji sobie nie mogłem znaleźć, ale nie psioczę na razie bo mnie to zawsze zajmuje sporo czasu.

Natomiast faktem jest, że się siedzi wysoko, ale w moim przypadku to jest w ogóle inny świat bo nie miałem jeszcze SUVa, więc każda pozycja jest za wysoka. Musze przywyknąć. Co do reszty, podparcie lędźwiowe mi się nie podoba. Jakby to powiedzieć... Czuje się tak, jakby mnie podpierało punktowo an nie na jednolitej powierzchni.

Rzeźbię, próbuję, zobaczymy. Poza tym opinia n.t. komfortu może być nieobiektywna z tego względu, że wczoraj jak wsiadłem do Bawary już miałem od rana zrobione 500km, więc nią robiłem drugie 500. Zobaczę w normalnym użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.


Wczoraj odebrałem auto i zrobiłem nim 500km. Pozycji sobie nie mogłem znaleźć, ale nie psioczę na razie bo mnie to zawsze zajmuje sporo czasu.

 

Na początku miałem podobne wrażenie i trzeba sie troszkę nagimnastykować, żeby ustawić swoją pozycje ... :D

Mam już prawie 2 tys i w mojej ocenie fotele są wąskie (M-pakiet), więc jeśli ktoś "w obwodzie" jest szerszy to być może będzie to stanowiło problem, choć z drugiej stronie na zakrętach boczki trzymają bardzo dobrze ...


Tak przy okazji polecam pokryć (nowy) samochód folią ...przynajmniej front (maska, zderzak, lampy, lusterka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wczoraj po odbiorze 350 km. Fotele w

m pakiecie faktycznie mało wygodne twarde jeśli chodzi czy za wąskie- raczej nie w zależności jakiej jest się budowy dla mnie ok.

Jedno mnie rozczarowało brak regulacji elektrycznej podparcia lędźwi ,

Fotel kierowcy schodzi zbyt mało do dołu siedzi się trochę za wysoko


fotele komfort w 5 f11 o niebo wygodniejsze regulowane w wielu płaszczyznach tu tego brak niestety.



Liczę na to że się jakoś ten fotel ułoży z czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.