Skocz do zawartości

Rozpoznawanie znaków - wyświetlanie


BenDover

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem przed zamówieniem samochodu jednak zastanawia mnie jedna kwestia - wziąłem do samochodu rozpoznawanie znaków ("Systemy asystujące kierowcy") jednak nie mam zamiaru brać head upa i w tej sytuacji dealer twierdzi, że te znaki nigdzie nie będą wyświetlane, to samo dotyczy najechania na linie i odległości od poprzedzającego pojazdu - to prawda? W Mercedesie mam te wszystkie funkcje dostępne na ekranie pomiędzy zegarami, w BMW tak nie jest? (nie biorę też ekranu zamiast zegarów). Nie mam tego niestety jak sprawdzić bo w salonach obok mnie nie ma tak skonfigurowanego samochodu, a wg mnie to przecież bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli samochód kupujesz (a nie bierzesz w Comfort Lease) radzę brać navi, bez tego będzie ciężko go sprzedać po paru latach. Z asystentów jedynie rozpoznawanie znaków ma sens, mam u siebie w F11 wszystkie i nie korzystam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, każdy ma swoje zdanie. Ja w X3 F25 też nie miałem navi i jak sprzedawałem to ludzie strasznie nosem kręcili. Teraz jak konfigurowałem G01 to dołożyłem. Do funkcji navi dochodzą jeszcze aplikacje jak spotify z której w F11 korzystam cały czas. Do nawigacji używam google maps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostawię w rozliczeniu w salonie, jak skończę używać ten samochód to już nie będzie wart tyle żeby mi to robiło różnicę, teraz też oddałem dwa i wcale ich kiepsko nie wycenili a nie muszę się z jakimś Januszem szarpać o 5 tysięcy. W międzyczasie chciałbym się dowiedzieć czy ktoś zna odpowiedź na pytanie w 1 poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona jeździ F34, bez head up. Ma rozpoznawanie znaków i wyświetla się na wyświetlaczu na zegarach. Wydaje mi się, że w G01 powinno być tak samo.


Takie zdjęcia znalazłem:


Standardowe zegary w X3


http://cdn.bmwblog.com/wp-content/uploads/2017/01/2017-BMW-5-Series-G3068.jpg


Cyfrowe w X3


P90237265_highRes_the-new-bmw-5-series.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ja w F36 mam wyświetlane aktualne ograniczenie prędkości normalnie między prędkościomierzem i obrotomierzem, nie sądzę, żeby w G01 nie było w ogóle to wyświetlane przy braku HeadUp...

Jest to dla mnie super funkcja - ja mam też HeadUpa i tam oczywiście też jest info o znakach - dla mnie akurat HeadUp jest jedną z ważniejszych opcji w aucie, ale to już kwestia indywidualnych preferencji


aha, i nie mam cyfrowych zegarów, mam tą opcję pośrednią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już wszystko wiadomo.. U nas występują 3 rodzaje zegarów: zwykłe analogowe i te dwie wersje ze zdjęć wyżej. Te pierwsze zdjęcie to są standardowe zegary na rynek amerykański, gdzie muszą wszystkie auta zgodnie z prawem mieć kamerę cofania, więc tam w standardzie są te systemy asystujące i w nich są właśnie te trochę lepsze zegary. Dzięki.


Jeszcze jedno pytanie: warto brać ogrzewanie postojowe? U nas w sumie zimy za bardzo już nie ma, ale nie chce mi się skrobać szyb rano, ma to sens? Dużo paliwa zużywa, nie trzeba tam doładowywać jakiegoś drugiego akumulatora itd.? Do poniedziałku jeszcze mogę zmienić konfigurację i się zastanawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli parkujesz pod chmurką to jest to, jak mówią, "must have". Jest całkowicie bezobsługowe, a zużycie paliwa do pominięcia. Już dosłownie po chwili z nawiewów czuć ciepłe powietrze. Ja w domu parkuję w garażu, a pod firmą, pod chmurką. Przed wyjściem z pracy odpalam i po 5min. w samochodzie ciepło. Przy dużych mrozach chwilę dłużej. Rewelacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z uruchamianiem webasto, jestem w pracy i wiem, że za 20 minut wychodzę to mogę sobie z kluczyka albo z telefonu włączyć ogrzewanie (przez internet)? Czy ten specjalny kluczyk z wyświetlaczem działa jak zwykły pilot na zasadzie nadajnik/odbiornik i muszę z okna :roll: Wziąłem też ten pakiet do sterowania samochodem z telefonu, tam coś jest czy tylko mruganie światłami na parkingu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wziałeś BMW Conneced to przez aplikację na telefonie możesz włączyć z każdego miejsca (dodatkowo zamknąć, otworzyć, zatrąbić, zlokalizować, wysłać adres do nawigacji). Oczywiście możesz też zaprogramować harmonogram. W zimę włączy się ogrzewanie, w lato przewietrzenie. Ja u siebie mam dodatkowy pilot do webasto, zasięg jest dość spory, także trzymam go w szufladzie i odpalam przez niego. Nie wiem na jakiej zasadzie działa ten pilot z wyświetlaczem, ale wątpię aby miał WiFi lub moduł gsm, także pewnie działa jak normalny pilot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyć z każdego miejsca - samochód czy ogrzewanie? Parking mam niestety na skraju kompleksu budynków gdzie pracuję i nie ma możliwości, żeby pilot miał zasięg, co najwyżej już przy samych drzwiach. Harmonogram też mi niewiele daje, bo nie pracuję o stałych godzinach. Jak nie można włączyć ogrzewania z telefonu to raczej po nic mi ta opcja..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wziałeś BMW Conneced to przez aplikację na telefonie możesz włączyć z każdego miejsca (dodatkowo zamknąć, otworzyć, zatrąbić, zlokalizować, wysłać adres do nawigacji).

 

Przeczytałeś? :) Pytałeś czy możesz włączyć ogrzewanie i do tego odnosiła się moja odpowiedź. Ze smartfona, z każdego miejsca tzn. przez internet. Ważne, żeby samochód miał dostęp do sieci, jak zaparkujesz gdzieś w garażu podziemnym gdzie nie ma zasięgu gsm to kicha. Z tego co się orientuję w samochodzie jest "zaszyta" karta T-Mobile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
A jakie zawieszenie standardowe czy adaptacyjne standardowe czy sportowe m czy sportowe adaptacyjne. Zwariować można :)

 

20 cali i w górę / polecam zawieszenie standardowe / poniżej tych wielkości kół można wziąść sportowe m - bedzie znośny komfort.


Albo elektroniczne i masz to i to natomiast elektronicznie wydaje mi sie sztuczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy funkcja rozpoznawania znaków w nowych BMW na rynek polski rozpoznaje znaki pierwszeństwa i znaki stop jak widać to na poniższym filmie ?


 

Funkcja nie działa w Pl wystarczy przejechać granice gdzie funkcja działa i system się uaktywnia. Np w Austria działa rozpoznawanie znaków ale nie działa 3D view bo ich prawo tego zabrania.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam zamiar dokupić opcję rozpoznawania znaków. Auto spełnia wymagania, mam wskaźniki rozszerzone, wyświetlane.

Czekam na odpowiedzi od Connected Drive na następujące pytania:

Czy rozpoznawanie znaków dla ograniczenia prędkości:

1. Na terenie PL, UE+CH rozpoznaje tablice początek i koniec obszaru zabudowanego i interpretuje je jako 50 km/h (oczywiście chyba ze pojawi się potem konkretny znak ograniczenia, to odczytuje ten znak).

2. Na terenie PL jest odwołane po przejechaniu przez skrzyżowanie – podobno tą informację system czyta z nawigacji (?).

3. Na terenie PL, UE+CH czyta znaki wyświetlane na tablicy informacyjnej nad autostradą.

Te trzy warunki są dla mnie DECYDUJĄCE - CZY TO MA SENS, chociaż są jeszcze inne, może mniej ważne, czy:

4. Na terenie PL, UE+CH interpretuje ograniczenia prędkości z tabliczkami: np. z numerem drogi jako ograniczenie obowiązujące „do odwołania” (PL), z oznaczeniem „bei nasse” często stosowanym w D.

5. Na terenie PL rozpoznaje znak ograniczenia na białym tle, czyli dotyczący „strefy” ograniczenia.

Zdaje sobie sprawę, że system może coś źle zinterpretować, np. odczytać ograniczenie prędkości na zjeździe z autostrady, albo naklejone na TIR. Takie przypadki są dla mnie akceptowalne, i le nie są one regułą.

Czy ktoś z UŻYTKOWNIKÓW tego systemu może równolegle odpowiedzieć na powyższe pytania?

Proszę o wypowiedzi osób, które jeżdżą z tym systemem, przetestowali go, a nie "słyszałem że", albo "podobno".

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.