Skocz do zawartości

BMW X3 G01 - Navigacja Pro


aro121

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,



Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość temat Bmw jest dla mnie czarną magią. Mam teraz auto testowe i nasuwa mi się kilka pytań odnośnie nawigacji Profesjonal :


1) Czy można do navi dodać fotoradary ?

2) Czy gdzieś na navi mogą pojawiać się znaki z obowiązującymi ograniczeniami przędności ?

3) Czy auto ma odczytywanie znaków drogowych jeżeli tak to w jakiej opcji wyposażenia i gdzie dane są wyświetlane ?

4) Gdzie i jak aktualizować mapy ?

5) Jak uruchomić Carplay :) ?



To chyba wszystko...


Dziękuje z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie rozpoznawanie znaków. Wyświetlają się w aż zbyt wielu miejscach :D Zarówno na head-upie jak i na zegarach masz cały czas wyświetlone obecne ograniczenie prędkości a dodatkowo także następne jeśli się zbliżasz do jakiegoś. Na zegarach dodatkowo pokazuje za ile metrów zaczyna się nowe ograniczenie. Oprócz tego, na head-upie po przekroczeniu prędkości wskazania pokazują się na czerwono a na zegarach pokazuje się coś w stylu redline od dopuszczalnej prędkości do aktualnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne... po wpisaniu VIN-u mam informacje że auto jest zgodne. To co jak zapłacę to przyjmą dudki i nie udostępnią CarPlay. Skandal...

 

Usługa jest niedostępna w Polsce, nie chodzi o Twój samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Warto dopłacić do head-up ? Ograniczyłem się póki co do Asystenta +

W służbowym mam head-up, w prywatnym nie. Można bez tego żyć, ale poprawia wygodę jazdy i kompletnie nie rozprasza, jak słyszy się czasami głosy. Ja bym dopłacił przy zamawianiu kolejnego auta.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem nową X4 dla mnie rewelacja zważywszy ze na tym head-up jest sporo informacji np. utwory muzyczne z dysku mozna przewijać i szybko wyszukać nie odrywając wzroku od drogi.

Nie wiem czy każdy head-up tak ma ale ja wskazania widziałem przynajmniej tak mi sie wydawało w połowie maski auta (bardzo ostro i wyraznie) co było dla mnie lekkim kosmosem. Osobiscie bym wybral lecz pamietam że ta opcja w F25 kosztowała coś koło 4k tu pewnie jest drożej.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym różnie bywa (jak i z wieloma innymi opcjami) ,to bardzo subiektywna sprawa. Dla mnie zbyteczna, bardzo rozprasza w nocy, ale dla każdego coś innego :-)

P.S. Jeśli dobrze pamiętam , to wysokość wyświetlania można regulować (w Audi - na pewno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U kolegów z forum zakodowanie AppleCarPlay w nawi NBT EVO, kosztuje grosze z porównaniu z tym co proponuje BMW... popytajcie, warto by trochę waszej kasy zostało w kieszeni.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samodzielna aktywacja CarPlay za pośrednictwem kodów które możesz kupić w necie pod Twój VIN zazwyczaj działa. Pamiętaj, że do pierwszej aktualizacji systemu w serwisie BMW tracisz wszystkie zmiany. Trzeba więc wykonać to ponownie (tym samym kodem), ale i tu może pojawić się w przyszłości problem. Chodzą słuchy, że kolejne update systemu Samsung (dokładnie ich spółki Harman-Becker) stosowanego w BMW , zablokuje możliwość kodowania przez USB, a jedyną drogą zostanie zdalne kodowanie przez serwer BMW. Licz się wiec z tym, że prędzej czy później możesz pożegnać się z CarPlay w swoim aucie.


Być może niedługo BMW da możliwość zakupu tej opcji przez BMW ConnectedDrive (tak jak w USA). Od 2019 w USA CarPlay nie będzie już oferowany jako usługa na stałe, ale jako subskrypcja roczna (80$).


W Polsce są firmy, które potrafią aktywować znacznie więcej systemów niż tylko CarPlay. Np. http://www.bmwkodowanie.pl


Sam Apple CarPlay po krótkim obcowaniu jest chyba jednak bez sensu, brak polskiego SIRI właściwie unicestwia większość funkcjonalności (wybieranie numerów, czytanie SMS, dyktowanie SMS, głosowe zadawanie trasy), dostajemy właściwie tylko Apple Maps (gdzie mapy w BMW wydają się jednak trochę lepsze - zwłaszcza w połączeniu z Trafficiem) oraz możliwość przeglądania utworów w Apple Music (używam Spotify, więc jakoś specjalnie mi tego nie brakuje).


Dużo ciekawszą opcją wydaje się możliwość Screen Mirroring - androidowego (działa na pewno na samsungu) wraz z Video in Motion. Widziałem, że YouTube działa, nie wiem jednak czy Netflix też - jak dostanę jakiegoś Samsunga w ręce to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Apple CarPlay to nie tylko mapy Apple'a, teraz już są Google Maps, Waze i zapewne będą inne.


Przedmówca ma rację do ograniczeń AppleCar Play, ale nie ma AdnroidAuto a screen mirroring działa dyskusyjnie, nie wszystkie telefony z "andkami" działają.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawa odpowiedz od BMW


Szanowny Panie Arkadiuszu,


Usługa Carplay jest dostępna w nowo wyprodukowanych samochodach BMW.

Zapraszam do konfiguracji pojazdu, przy której będzie miał Pan możliwość zakupu tej usługi.


Z poważaniem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.