Skocz do zawartości

x3 30i


ryb55

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć,

Odebrałem przedwczoraj swoją 30i.

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.

Mam sportowe zawieszenie i 20" felgi i to akurat dla mnie jest trochę na minus. Muszę bardziej zwalniać na dziurach i poprzecznych garbach zwalniających.


Dynamika i przyspieszenie bardzo fajne, chociaż staram się nie piłować jej przez pierwsze 1500 km.

Wyciszenie bardzo dobre. Dźwięk silnika nawet przyjemny jak na 4-cylindrowca.

Spalanie - nie wypowiem się bo zrobiłem dopiero 170 km.


To tyle, tak na gorąco. Wciąż poznaję się ze swoim nowym autem. W porównaniu do mojego poprzedniego (Q5) zdecydowanie na plus.


pmSbM2PQj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gratulacje! Świetnie jej w M pakiecie z tymi felgami i białym kolorze. :cool2: Fajny silnik. Osobiście, chromów bym nie wybrał, bo jakoś do M pakietu mi nie pasuje. Ale to moje zdanie i poza tym auto bardzo mi się podoba. :D
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Docieranie trwa :) Staram sie zrobic to glownie w miescie na zmiennych obciazeniach.

Na razie zrobilem jakies 800 km.

Spalanie w korkach przy dynamicznej jezdzie (nie uzywalem programu ECO) wychodzilo jkaies 12,5-13,5 l/100 km

Przebieg jest jeszcze maly...

Po okolo 1500 km zamierzam wymienic olej w silniku.

Na razie przez nastepne 4 tyg auto bedzie stalo w garazu bo wybylem z kraju :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Spalanie w mieście spadło do 11-11,5 przy dynamicznej jeździe i na programie Comfort (nie jeżdżę na Eco Pro)

Autostrada 160 km/h - 9,3 - 9,5


Jak dla mnie wyniki mega zaje...

Prawie Identyczne spalanie miałem w Q5 ze 190 konnym Dieslem :) ale X-trójka jest o ponad 2 sekundy szybsza w sprincie do setki no i mocniejsza o 60 KM


Zawieszenie sportowe za twarde trochę, ale trzeba się przyzwyczaić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem info przy okazji testów x4 30i na yt, że auto przy stabilnej jeździe normalnymi drogami poza miastem spala ok 7 l

 

W moim F31 z tym silnikiem przy spokojnej jeździe poza miastem udało się zejść do 6.3l/100 km(Pb98) na dystansie 200 km.

Edytowane przez rkmi09
Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, około 230 kg różnicy w masie robi robotę.

 

Różnica w masie własnej wynosi 85 kg.


330i xdrive touring - 1705 kg

X3 30i - 1790 kg


Dane ze strony bmw.de

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masa masą, ale opór stawiany przez płaszczyznę czołową X3 (prawie jak kiosk Ruchu) jest znacząco większy...i stąd te różnice.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Wczoraj Pertyn troszkę ględzi na temat 30i.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeździłem X3 20d i 5er z silnikiem 30i. O ile 5er całkiem fajnie dawał radę to niestety X3 20d kompletnie nie jedzie. Już praktycznie decyzja podjęta i będę zamawiał X3 M40i. Sprawdzę jeszcze GLC i Macana, ale na BMW dostałem fajny rabat i X3 wydaje się największe. Zresztą jedne już miałem i bardzo miło wspominam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak coś zamówisz, daj znać. Macan niezły, ale w podobnej opcji silnikowej jeszcze pewnie droższy? X3 M40i miałem przyjemność pojeździć i auto naprawdę daje rade :D Szybkie, wysokie, pakowne. Dynamicznie przewiezie całą rodzinę.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macan S skonfigurowałem za taką samą cenę, ale nie wiem jak z rabatem. Mercedes raczej odpada, AMG 43 średnio mi się widzi a 63 to już za dużo kasy. Zamawiać będę jak tylko znajdę chętnego na przejęcie leasingu mojego M550d.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.