Skocz do zawartości

X3 (G01) problem z odbiorem


mefiak

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy i Koleżanki,

zwracam się z pytaniem, szczególnie do osób, które złożyły zamówienie na nowe X3: Czy macie jakieś informacje na temat ewentualnego opóźnienia odbioru Waszych samochodów? Dlaczego pytam? Otóż gdy w pierwszych dniach stycznia 2018 zamówiłem swoje X3 - w salonie zostałem poinformowany o dacie odbioru auta w ok 20 marca 2018. Do tego momentu czekałem grzecznie, a tu o aucie ani widu ani słychu. Ponoć jeszcze się nie wyprodukował nawet. Czy to nie dziwne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To chyba trochę zależy od silinika - czy benzyna czy diesel. Zwłascza z tymi pierwszymi są problemy i opóźnienia. Sporo o tym piszą na forum motor-talk.de. Co mówi Twój dealer? Jeśli auto ma płynąc ze Spartanburga to musisz liczyć ok 6-7 tygodni na transport.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba trochę zależy od silinika - czy benzyna czy diesel. Zwłascza z tymi pierwszymi są problemy i opóźnienia. Sporo o tym piszą na forum motor-talk.de. Co mówi Twój dealer? Jeśli auto ma płynąc ze Spartanburga to musisz liczyć ok 6-7 tygodni na transport.

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź:) zamówiłem 2.0 d, msport. Dealer mówi, że to przez udziwnienie, na które się zdecydowałem- tzn zwykłe zegary.. twierdzi, że takich aut (tzn ze zwykłymi zegarami) było zamówionych kilkanaście i ze wszystkimi jest problem. Ciekawe, czy są szczęśliwcy, którzy już odebrali auta "do produkcji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa ograniczenia na kierownice, systemy asystujace a i ostatnio spalily sie jakies pompy... ja sylyszalem ze o miesiac sie opiznila jakas x3 jak zamawialem swoja 5:-<

Dziękuję za informacje. Też słyszałem, że spalił się zakład produkujący pompy. A skoro czekam już 3 mce to może się zdarzyć, że auto będzie w PL w maju.. trochę kicha

Chciałem zaznaczyć, że wstępnie produkcja była zaplanowana na 9 tydzień..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba trochę zależy od silinika - czy benzyna czy diesel. Zwłascza z tymi pierwszymi są problemy i opóźnienia. Sporo o tym piszą na forum motor-talk.de. Co mówi Twój dealer? Jeśli auto ma płynąc ze Spartanburga to musisz liczyć ok 6-7 tygodni na transport.

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź:) zamówiłem 2.0 d, msport. Dealer mówi, że to przez udziwnienie, na które się zdecydowałem- tzn zwykłe zegary.. twierdzi, że takich aut (tzn ze zwykłymi zegarami) było zamówionych kilkanaście i ze wszystkimi jest problem. Ciekawe, czy są szczęśliwcy, którzy już odebrali auta "do produkcji"

 

Swoja droga to nie rozumiem dlaczego diler uwaza zwykle zegary za udziwnienie. Ja tez zamowilem zwykle. Nawet bym sie skusil na cyfrowe bo to koszt raptem kilkanascie stowek, ale zeby wziac zegary cyfrowe trzeba zamowic navi professional za 10k. W dobie google maps na komorkach mysle ze wiele osob rezygnuje z navi bmw.


Podobnie z kamera 360. Fajna opcja ale tez wymaga zamowienia navi bmw... Troche mogli to inaczej zalatwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koszt 10k jest bardzo duży, ale tak naprawdę poza mapami ta jednostka umożliwia podłączenie wielu innych urządzeń (np. kamery)... dlatego warto mimo wszystko ją wziąć. Późniejsze doposażenia nie będzie znacząco tańsze.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt 10k jest bardzo duży, ale tak naprawdę poza mapami ta jednostka umożliwia podłączenie wielu innych urządzeń (np. kamery)... dlatego warto mimo wszystko ją wziąć. Późniejsze doposażenia nie będzie znacząco tańsze.

 

No właśnie o to mi chodzi, że same dodatki jak kamera 360 czy cyfrowe zegary są w normalnych cenach, ale mozna je zamowic dopiero jak dorzucisz navi za 10k, która w czasach google maps nie każdemu jest potrzebna. Wydaje mi się, że u konkurencji, żeby zamowić np kamere 360 nie ma potrzeby kupowania navi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Koszt 10k jest bardzo duży, ale tak naprawdę poza mapami ta jednostka umożliwia podłączenie wielu innych urządzeń (np. kamery)... dlatego warto mimo wszystko ją wziąć. Późniejsze doposażenia nie będzie znacząco tańsze.

 

posiadam BMW X3 F25 z dużą nawigacją + opcja TopViev ( trzy kamery - jedna z tylu i dwie w lusterkach ) :

mieszkam w dużym mieście i parkuje bardzo często . Nie wyobrażam sobie parkowania bez tego systemu. Często widzę jak ludzie dech zapierają i robią wielkie oczy kiedy manewruje na parkingu lub pod domem. Nawet małe uszkodzenie autka jest droższe jak ten system nie wspominam już o komforcie ...... :cool2:

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Koszt 10k jest bardzo duży, ale tak naprawdę poza mapami ta jednostka umożliwia podłączenie wielu innych urządzeń (np. kamery)... dlatego warto mimo wszystko ją wziąć. Późniejsze doposażenia nie będzie znacząco tańsze.

 

posiadam BMW X3 F25 z dużą nawigacją + opcja TopViev ( trzy kamery - jedna z tylu i dwie w lusterkach ) :

mieszkam w dużym mieście i parkuje bardzo często . Nie wyobrażam sobie parkowania bez tego systemu. Często widzę jak ludzie dech zapierają i robią wielkie oczy kiedy manewruje na parkingu lub pod domem. Nawet małe uszkodzenie autka jest droższe jak ten system nie wspominam już o komforcie ...... :cool2:

 

W g01 zamowilem Parking Assistant i on obejmuje oczywiscie czujki przod i tyl, kamere cofania, boczne wspomaganie parkowania, active PDC, asystenta parkowania (sam parkuje). Do tej pory mialem w aucie tylko czujki z tyłu, tez mieszkam w duzym miescie i dawalem rade z parkowaniem bez uszkodzen. Ten Parking Assistant ma tyle funkcji wspomagania, ze dla Kowalskiego i tak pewnie beda wystarczajace. Wiadomo, ze lepiej miec wiecej niz mniej i fajnie miec kamere 360, ktora jest elementem pakietu Parking Assistant Plus ale obowiazek dorzucania do tej funkcji navi za 10k jest moim zdaniem nie warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie nie kumają... jednostka NBT EVO to nie tylko nawigacja, to cały kombajn sterujący (komputer / sterownik jak kto woli z dyskiem i oprogramowaniem), dlatego jest najdroższy, pozostałe komponenty bez niego nie zadziałają...Pozostałe komponenty wydają się "tanie", ale bez jednostki sterującej nie będą działać...(a i tak kosztują sporo moim zdaniem).


A że BMW kroi na wszystkim, to zupełnie inna sprawa.


P.S. Jesteście pewni, że Apple CarPlay będzie działał bez Navi? Tak przy okazji pamiętajcie, żę BMW nie wspiera Android Auto (jeszcze).

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie kumają... jednostka NBT EVO to nie tylko nawigacja, to cały kombajn sterujący (komputer / sterownik jak kto woli z dyskiem i oprogramowaniem), dlatego jest najdroższy, pozostałe komponenty bez niego nie zadziałają...Pozostałe komponenty wydają się "tanie", ale bez jednostki sterującej nie będą działać...(a i tak kosztują sporo moim zdaniem).


A że BMW kroi na wszystkim, to zupełnie inna sprawa.


P.S. Jesteście pewni, że Apple CarPlay będzie działał bez Navi? Tak przy okazji pamiętajcie, żę BMW nie wspiera Android Auto (jeszcze).

 

Niestety Apple CarPlay w PL niedostepny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oficjalnie nie, ale np. koledzy z forum chętnie Ci to zakodują ;)

Oczywiście nie zmuszą Apple do uruchomienia na terenie PL, ale samą możliwość w aucie będziesz miał.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oficjalnie BMW wypowie Ci gwarancję, ale jest mała szansa, że ktoś w ogóle na to zwróci uwagę. Jestem prawie pewien, że nie dostaniesz AppleCarPlay bez Navi professional.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się podepnę pod problem z odbiorem ale jak nie ma CarPlay w Polsce?

Tylko w BMW? Pożyczyłem sobie Q5 na parę dni i był carplay ale działał beznadziejnie - można tylko po kablu, nie działa wtedy integracja z przyciskami na kierownicy i generalnie działają tylko mapy Apple które są beznadziejne.

Jak jeździłem testowo X3 to też mówili że CarPlay jest - muszę pożyczyć na dłużej i sprawdzić jak to działa o ile będzie w testowym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja tej "polityki" nie rozumiem. Napędza ona rynek "koderom"... bo nie ma fizycznych przeciwności by Apple CarPlay działał

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Tak szczerze to integracja telefonu z ConnectedDrive jest na tyle dobra, że nie wiem po co obecnie miałbym używać CarPlay. Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakieś nowe apki w CarPlay po aktualizacji - np. Yanosik (w co szczerze wątpię).

Bo przy rzadkości aktualizacji softu w BMW mogłoby to mieć sens ale doświadczenie mam tylko na jednym aucie - F34 nie aktualizowali mi ani razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Odebralem nowe auto i jest to jedno z kolejnych bez navi profesjonal. W kilku innych autach mialem ale zupełnie tego nie uzywalem. Zawsze telefon i Google, muzyka,mapy,yanosik wszystko przez telefon polecam polecam uchwyty brodit. Natomiast kamerę cofania oraz parking asistant dobralem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja bym obstawial, ze kolega najprawdopodobniej zamowil jakas opcje ktorej czesci brakuje na stanie lub stosunkowo mlody model ma znowu jakies problemy jakosciowe i produkcja jest wstrzymana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.