Skocz do zawartości

X3 (G01) problem z odbiorem


mefiak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zamawiałem 18.12.2018r. Odbiór miałem 16.05.

Dlugo ...

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Update dostałem, że autko ma status 182 (Transport z Niemiec).

Czy ktoś wie ile trwa dostawa auta od 182 do "Gotowy do odbioru" do dealera?

Radość Zjazdu. Zapraszamy na grupę na FB https://www.facebook.com/groups/497560384386723/?ref=share
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Moja X3 przypłynęła w zeszły wtorek a w piątek była juz w Polsce w Kleszczów i w środę lub czwartek ma być do odbioru :D :D .

No to jest nadzieja, że i ja odbiorę przed urlopem :D

Wrzuć fotę, gdy ubierzesz swoją ;)

Radość Zjazdu. Zapraszamy na grupę na FB https://www.facebook.com/groups/497560384386723/?ref=share
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś może problem z odbiorem samochodu w sobotę?

Zakupiłem auto w salonie oddalonym o 600km i chciałem umówić sie na odbiór w sobotę, ale mówią że nie mogą wydać w sobotę bo takie procedury BMW (salon i serwis normalnie pracują w soboty.) :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Status 190 czyli podjęcie auta przez CAT. Kurde, urlop mam 3.06 i teraz nie wiem, czy zdążę odebrać przed, czy dopiero po :shock: :duh: :nienie:
Radość Zjazdu. Zapraszamy na grupę na FB https://www.facebook.com/groups/497560384386723/?ref=share
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Status 190 czyli podjęcie auta przez CAT. Kurde, urlop mam 3.06 i teraz nie wiem, czy zdążę odebrać przed, czy dopiero po :shock: :duh: :nienie:

Powiem Ci kolego że ja juz czekam na dostawe dwa tygodnie.miał być w srode do odbioru teraz sie okazuje ze we wtorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałem się dołączyć do dyskusji. Jako że jestem nowy na forum to chciałem się przywitać :-D

A teraz do rzeczy. X3 G01 zamówiłem 21. maja, a dealer podał mi termin odbioru 14 sierpień - czy to jest w ogóle realny termin? Tak z ciekawości, czy można przy zamówieniu stwierdzić gdzie X3 będzie produkowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Status 190 czyli podjęcie auta przez CAT. Kurde, urlop mam 3.06 i teraz nie wiem, czy zdążę odebrać przed, czy dopiero po :shock: :duh: :nienie:

Powiem Ci kolego że ja juz czekam na dostawe dwa tygodnie.miał być w srode do odbioru teraz sie okazuje ze we wtorek.

 

Dowiedziałem się wczoraj, że auto z CAT do dealera może nawet jechać 3-4 tygodnie, więc raczej opadły mi emocje :cry:

Wygląda na to, że muszę poczekać jeszcze miesiąc na swoje nowe X3.

Radość Zjazdu. Zapraszamy na grupę na FB https://www.facebook.com/groups/497560384386723/?ref=share
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałem się dołączyć do dyskusji. Jako że jestem nowy na forum to chciałem się przywitać :-D

A teraz do rzeczy. X3 G01 zamówiłem 21. maja, a dealer podał mi termin odbioru 14 sierpień - czy to jest w ogóle realny termin? Tak z ciekawości, czy można przy zamówieniu stwierdzić gdzie X3 będzie produkowane?

 

Realny i nie ja miesiąc po terminie będę odbierał ,

kolega DBTBMW co miał na tym samym statku X3 co ja i w tych samych dniach Cat transportował na plac do Pl. nasze x3 - odebrał 16 05, ja będę dopiero w tym tyg. swoją odbierał

A co za tym idzie zależy od dilera

z tego co pamiętam to paru forumowiczów podobnie odbierało po terminie

znowu było kilku co odebrało w terminie i chyba jeden co przed , raczej bym się nastawiał na obsówe

wszystko zależy jak trafisz w produkcję , statek , transport do i z portu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałem się dołączyć do dyskusji. Jako że jestem nowy na forum to chciałem się przywitać :-D

A teraz do rzeczy. X3 G01 zamówiłem 21. maja, a dealer podał mi termin odbioru 14 sierpień - czy to jest w ogóle realny termin? Tak z ciekawości, czy można przy zamówieniu stwierdzić gdzie X3 będzie produkowane?

 

Jeśli chodzi o czas to mi diler też obiecywał ze będzie do 3ech miesiecy. Jednak prawda jest taka ze 5 luty zamawiałem a mam mieć odbiór wtorek -środa czyli prawie 4 miesiące.Jeśli chodzi o gdzie produkcja to ja miałem zaraz przy zamówieniu taki wybór i diler od razu mówił zeby w USA zamawiać. Ale to głównie zależy od dilera gdzie zamawia a nie od nas tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałem się dołączyć do dyskusji. Jako że jestem nowy na forum to chciałem się przywitać :-D

A teraz do rzeczy. X3 G01 zamówiłem 21. maja, a dealer podał mi termin odbioru 14 sierpień - czy to jest w ogóle realny termin? Tak z ciekawości, czy można przy zamówieniu stwierdzić gdzie X3 będzie produkowane?

 

Realny i nie ja miesiąc po terminie będę odbierał ,

kolega DBTBMW co miał na tym samym statku X3 co ja i w tych samych dniach Cat transportował na plac do Pl. nasze x3 - odebrał 16 05, ja będę dopiero w tym tyg. swoją odbierał

A co za tym idzie zależy od dilera

z tego co pamiętam to paru forumowiczów podobnie odbierało po terminie

znowu było kilku co odebrało w terminie i chyba jeden co przed , raczej bym się nastawiał na obsówe

wszystko zależy jak trafisz w produkcję , statek , transport do i z portu itd.

 

Wg mnie wszystko zależy od tego czy dealer ma zaklepane wcześniej miejsca produkcyjne. Od tego w głównej mierze zależy jak szybko auto pójdzie do produkcji (w moim przypadku zamówienie złożyłem 18.12.2018, a wyprodukowali dopiero 12.03.2019. - także 3 miechy od zamówienia). Potem w zależności jak się załapie na statek (np. transport morski z RPA do Bremerhaven to miesiąc - mój od wyprodukowania czekał do 24.03 w Durbanie na statek. Do portu w Bremerhaven dotarł 28.04... 16.05 miałem odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają umowy- do 3 dni roboczych z placu do dilera

( chyba że twój diler ma ujowom umowę) u mnie trwało to 4 dni, jeśli chodzi o transport z Bremerhaven na jeden z placów w Pl. np. Kleszczów to może trwać ze 2 tyg.

 

Kurde, żeby w XXI wieku nie było możliwości sprawdzenia gdzie jest pojazd i na kiedy będzie odbiór to jakieś żarty, zwłaszcza pojazd premium :duh: . Głupio mi już wydzwaniać do dealera dzień w dzień i pytać o status...

Radość Zjazdu. Zapraszamy na grupę na FB https://www.facebook.com/groups/497560384386723/?ref=share
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zawaliłem, bo mogłem się bardziej szczegółowo dopytać dealera przy zamówieniu, ale jak to zawsze wszystko szybko szybko, żeby załatwić całość za jednym razem.


Z tego co pamiętam to dealer pokazywał mi jakąś tabelkę w komputerze gdzie status samochodów był oznaczony jako takie "trzy kółka". Wniosek był taki, że jak kółko się zrobi czarne to już przepadło i trzeba zamawiać następne auto. W każdym razie na etapie wybierania konfiguracji dealer miał dwa wolne. Poza tym przy zamówieniu powiedziano mi, że samochód będzie wyprodukowany końcem czerwca. To ma znaczenie który dealer? Status samochodu, jak już będę miał VIN, sprawdza się na mdecoder czy na jakiejś innej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 5 luty zmówiłem, 30 maj wyjechałem od dilera ale w tym dwa dodatkowe dni na powłokę doszły. najdłużej to trwał transport Kleszczów i dokumenty .Ale już jest :lol: Co do 25D to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony w porównaniu do 20D..Ogółem wrażenia z jazdy co do poprzednika F25 to zmiany ogromne od wyciszenia po komfort jazdy. Czas oczekiwania prawie 4 miesiące ale warto było :D :lol: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich!

Jestem tu nowy, do tej pory miałem doświadczenia z Audi. Moje BMW ma być w sierpniu, przy zamówieniu termin jaki mi podano to 30.08 ale teraz dostałem info że auto płynie i będzie do odbioru na początku sierpnia. Auto zamawiane w połowie maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś przyspieszyło z realizacją zamówień. Ja w poniedziałek rozmawiałem z dealerem i wydaje się, że będzie przed terminem. Teoretycznie termin odbioru mam na 14. sierpnia, ale dostałem informację, że samochód "powinien być w Polsce 10-20 lipca".

Nie wiem co dokładnie znaczy stwierdzenie "powinien być w Polsce" a nie lubie być upierdliwym klientem. Mam nadzieje że uda się odebrać do końca lipca. Jak już odbiorę samochód to napiszę pełną rozpiskę dla kolejnych osób które będą chciały wiedzieć ile to trwa bo nawet na zagranicznych forach są duże rozbieżności w tym ile się czeka w Europie na samochód produkowany w Spartanburgu (nie wiem jak jest z produkcją w Rosslyn).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.