Skocz do zawartości

X3 (G01) problem z odbiorem


mefiak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. U mnie trochę dziwnie ,bo z tego co na forum piszą ze jak po wpisaniu vin wyskoczyło mi ze auto wyprodukowane 1 kwietnia to by oznaczało ze zostało co poskładane, a diler mi wczoraj napisał emaila ze autko w transporcie i do 3 tygodni powinien już być do odbioru,boje się żeby nie było tak jak u Mariusza 3636,bo albo diler ma błędne dane ,albo strona https://www.mdecoder.com/ ma opuznienie jakieś . Trochę dziwne bo spedycja i transport to około 7-8 tygoni. No zobaczymy co będzie będę informował. :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matio74,

Jesli samochod byl wyprodukowany 01.04 to transport kolejowy do portu (jesli mowa o produkcji w RPA) o ile dobrze pamietam moze trwac kilka dni (ale to nie oznacza, ze statek wyplynie od razu) Na statek wchodzi ok 450 samochodow i Twoj moze byc pierwszy (musisz czekac na dopelnienie do pelnego statku ok 18dni albo ostatni i statek wyplynie „zaraz”). Wiem to z praktyki bo zamawialismy do firmy samochody o roznej konfiguracji i daty produkcji roznily sie, a wyplynely tym samym statkiem. To co mowi sprzedawca moze nie byc prawda, bardziej chodzi im o uspokojenie klienta...chyba, ze ma na to twarde dowody, ze samochod jest w drodze....zapytaj go, Ty masz swoje dane.

Ps

Dla sprzedawcy jestes tylko klientem do wplacenia zaliczki/podpisania umowy potem zaczyna sie nie odbieranie telefonow/emaili ...jest malo sprzedawcow, ktorzy dbaja o klientow i buduja ich baze bo wiedza, ze klient moze do nich wrocic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. U mnie trochę dziwnie ,bo z tego co na forum piszą ze jak po wpisaniu vin wyskoczyło mi ze auto wyprodukowane 1 kwietnia to by oznaczało ze zostało co poskładane, a diler mi wczoraj napisał emaila ze autko w transporcie i do 3 tygodni powinien już być do odbioru,boje się żeby nie było tak jak u Mariusza 3636,bo albo diler ma błędne dane ,albo strona https://www.mdecoder.com/ ma opuznienie jakieś . Trochę dziwne bo spedycja i transport to około 7-8 tygoni. No zobaczymy co będzie będę informował. :?:

Próbowałeś https://decoder.bvzine.com :?:

Radość Zjazdu. Zapraszamy na grupę na FB https://www.facebook.com/groups/497560384386723/?ref=share
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Na wszystkich stronkach do sprawdzenia nr vin pokazuje ze produkcja 1 kwiecień, rozmawiałem jakiś czas z dilerem to on twierdzi ze widzi w systemie ze koniec produkcji 15 marzec. Zobaczymy co będzie ma niby być w tym tygodniu po świętach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego Szkoda zdrowia sie tak denerwować. Zajmij myśli czymś innym i spokojnie poczekaj bo szkoda się tak spalać. Z własnego doświadczenia wiem ze ciężko się czeka na zamówione auto ale najlepiej wogole o tym nie myśleć a nawet jak się obsunięcia o 2tygodnie to nie będzie jeszcze koniec świata. Powodzenia i trzymam kciuki żeby przyszedł na czas. Na pocieszenie tez powiem ze u mnie tez na stronach auto pojawiło się później w porównaniu z tym co mówił dealer a auto przyszło zgodnie z przewidywaniami,dealera. Sama produkcja to nie wszystko ale musza się jeszcze wszystkie transporty spinać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Szkoda zdrowia sie tak denerwować. Zajmij myśli czymś innym i spokojnie poczekaj bo szkoda się tak spalać. Z własnego doświadczenia wiem ze ciężko się czeka na zamówione auto ale najlepiej wogole o tym nie myśleć a nawet jak się obsunięcia o 2tygodnie to nie będzie jeszcze koniec świata. Powodzenia i trzymam kciuki żeby przyszedł na czas. Na pocieszenie tez powiem ze u mnie tez na stronach auto pojawiło się później w porównaniu z tym co mówił dealer a auto przyszło zgodnie z przewidywaniami,dealera. Sama produkcja to nie wszystko ale musza się jeszcze wszystkie transporty spinać.

 

I to jest słuszna koncepcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj ktoś pomoże zlokalizować auto które już powinno wyjść z fabryki w 8-) Spartanburgu / USA :?:
Radość Zjazdu. Zapraszamy na grupę na FB https://www.facebook.com/groups/497560384386723/?ref=share
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans kolego gluszczenko.kiedy zamawiałeś i co Ci diler mówi?

Skoro śledzonko działa dla fabryki z RPA, to czemu nie z US?

Zamówienie 08.04.2019. Produkcja ruszyła 17.04.2019. Ostatnie info jakie miałem od dealera tydzień temu - status 150. Sprawdzałem dziś na mdecoder i jest data produckji 26.04.2019, wszystko się zgadza. Zakładam, żę samochód jest w lub zmierza do transportu.

Radość Zjazdu. Zapraszamy na grupę na FB https://www.facebook.com/groups/497560384386723/?ref=share
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pamiętajcie ze sam transport to nie wszystko bo po przybyciu auta do polski jeszcze musza być załatwione formalności celni skarbowe sprowadzenie auta do dealera plus rejestracja ubezpieczenie a to trwa około 2 tygodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie ze sam transport to nie wszystko bo po przybyciu auta do polski jeszcze musza być załatwione formalności celni skarbowe sprowadzenie auta do dealera plus rejestracja ubezpieczenie a to trwa około 2 tygodni.

 

Chyba, że jakieś uszkodzenia powstaną w transporcie... To tez nie jest rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą forumowicze to w Niemczech można sprawdzić gdzie się auto znajduje ,Polacy jak zwykle 40 lat za murzynami.Ja mam 5maja 3 mies.od zamówienia i ciągle płynie :roll:

To i tak szczęście. Ja mam już 2 miesiące od zamówienia i otrzymałem informację, ze dopiero w czerwcu zacznie się produkcja autka. Gdzie tam transporty kolejowe, wodne i na lawecie, odprawy celne, wydanie dealerowi, przyjęcie przez dealera, etc. A tak a propos - będziesz się domagał jakieś małej rękompensaty za opóźnienie? Bo będę musiał chyba zacząć coś w tym kierunku działać jako, że termin odbioru na papierze mam 15 czerwca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak mam termin odbioru na umowie do konca maja ale i z doświadczenia wiem ze na poprzednią wersję F25 czekałem 3,5 mies więc powinien być nie długo :lol: . Ostatnio rozmawiałem z kolegą dilerem z BMW to mi powiedział że na nowe X5 nawet do 8 mies oczekiwania,a co do rekompensaty za opóźnienie to na dużo zbyt bym nie liczył z tego co piszą forumowicze .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.