Skocz do zawartości

Polskie ceny G01 20i, 30i i 20d


KNKTR

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Wam się podoba polityka cenowa na G01? :D

 

20i - 190k

20d - 200k

30i- 220k

 

Informacyjnie dodam: odpowiednik 30i / Porsche Macan 2.0 232k.

 

W plebejskiej serii 3 20d i 30i to te same ceny. Niestety X3 30i jest już zbyt szlachetny, by kosztować tyle co X3 20d.

 

Ciężko kupić nowe X3, jeśli nie lubisz diesla. 20i za słaby a 30i cena nieco absurdalna.

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Ale w Porsche dodatki ceny kosmiczne.

Za taką pieniądzę poszedłbym w Alfa Romeo Stelvio.

Ma 280KM automat 8 biegowy ZF - jeździ jak nie SUV

 

Albo Mercedes GLC43 AMG który kosztuje bazowo 276 tys złotych i już pneumatyka !!! w cenie.

Plus dodatkowo w cenie hamulce AMG, siedzenia póllskorzane i inne drobiazgi

No i mamy 367KM i silnik 6 cylindrowy.

 

Jak doposażymy X3 30i w M-pakiet z regulowanym zawieszenim to już mamy prawie 260 tys. Ale to wciąż slabe 4 cylindry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1

 

Ceny i konieczność dodatków potrzebnych do tzw. poczucia premium w BMW są absurdalne. Po tym ceny w Porsche nie robią już takiego wrażenia. Inna rzecz, która mocno mnie zniechęca do następnego to modele bazowe odarte z przyzwoitych (powiedzmy - dawnych) własności jezdnych. Wystarczy spojrzeć, ile trzeba się naczytać i testować, aby skonfigurować 'dobrze jeżdżące' auto - zawieszenia takie owakie, układ kierowniczy zintegrowany, przekombinowany, felgi, dynamic drive, executive drive, edc, dcc.....nie zaznaczysz właściwej opcji i potem czytasz, że buja jak na statku. Mam wrażenie, że w Porsche jest to prostsze i baza wyjściowa dużo wyżej.

Wracając do cen G01 - patrząc jak wszystko co nowe sprzedaje się na pniu i głównie przez leasing, też bym sądował rynek wysoko. Benzyna przyciąga coraz większą uwagę, więc czemu nie wyciągnąć. Inna rzecz to okrutna deprecjacja BMW na rynku coraz bardziej zalanym tymi autami.

Ale i tak G01 daleko do absurdu cen nowej serii 6GT. Szczerze, to chyba nie warto już patrzeć na cenniki tylko na raty konkretnych konfiguracji albo szukać rocznego 30% off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką pieniądzę poszedłbym w Alfa Romeo Stelvio.

Ma 280KM automat 8 biegowy ZF - jeździ jak nie SUV

 

Na forum Alfy wyczytałem, że na koniec roku było 20% rabatu na First Editon + leasing 100%. I to jest oferta.

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej ofercie finansowania brałbym Alfe. BMW tu niestety mocno oddaje pola. Kupiłem właśnie zonie nowego Golfa. Leasing 100% i to po solidnym rabacie od ceny samochodu. Także deal z tzw. No brainer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że taka oferta to na firmę?

wszyscy dilerzy u których byłem twierdzą że jak bierze się VW finansowanie to nie dają już rabatów. to samo w audi.

Może prywatnie tak jest. Wziąłem na firmę i oprócz bdb rabatu dostałem właśnie leasing 100%. W Seacie było to samo wiec pewnie w Audi tez się tak da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że taka oferta to na firmę?

wszyscy dilerzy u których byłem twierdzą że jak bierze się VW finansowanie to nie dają już rabatów. to samo w audi.

 

To chyba dotyczy najmu długoterminowego, a nie leasingu.

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny katalogowe może i są wysokie ale:

- są lepiej w std wyposażone niż F25 było,

- można wyrwać bardzo dużo %rabatu,

- są oferty leasingu na preferencyjnych warunkach (nie mówię o najmie długoterminowym).

Generalnie takie M40i w sensownej opcji jest dalej dużo tańsze niż Macan S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie i ile % rabatu można dostać? Ja mam złe doświadczenie...

Nikt się oficjalnie nie pochwali ile % dostał - takie informacje raczej nigdy nie wychodzą bo każdy rabat chce zachować. Poza tym % zależy od kilku czynników: ile masz BMW, jaki model kupujesz, jaki masz potencjał na kolejne zamówienia itd. Generalnie napisałem o Macan dla porównania bo tam co najwyżej 8-9% można wyrwać w aso - mówię o sobie. Pewnie są tacy którzy w Porsche też mają wysokie dwucyfrowe % upusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dla ciebie znaczy bardzo dużo %? 20?

To zależy - nie ma czarno białej sytuacji. 20% dla auta debiutującego niższej kategorii jak np seria 3 to dla mnie bardzo dużo. Ale np dla wychodzącej z produkcji X5 (jak to miało miejsce przy E70) 20% to mało jak nie bardzo mało.

Edit: mówię o autach z konfiguracji, te z placu podlegają innym standardom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem na start 10% upustu na nowe X3 30i (ale to ze względu na grupę zawodową), ale myślę że dostanę jeszcze ze 2-3 dodatkowe % upustu, bo jest jeszcze pole do negocjacji.

Wtedy sumarycznie będzie to niezły wynik.

Wszyscy Brokerzy oferują maks 15% upustu na ten model plus ich prowizja, a wtedy wyjdzie praktycznie na to samo...

 

Na razie negocjuję z 4 salonami BMW, zobaczymy gdzie wyrwę najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na ofercie z 02.01. br mam na nowe X3 2.0d blisko 22% rabatu u jednego brokera. Dwóch innych brokerów oraz leasingodawca z ofertą salonową dają 14% rabatu.

Zdradź proszę co to za broker.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ofercie z 02.01. br mam na nowe X3 2.0d blisko 22% rabatu u jednego brokera. Dwóch innych brokerów oraz leasingodawca z ofertą salonową dają 14% rabatu.

Zdradź proszę co to za broker.

 

Czekałem na potwierdzenie jeszcze raz ceny oraz na zgodę, czy mogę napisać, że to Oni. Select-Automotive daje taki rabat na ten mój konkretny egzemplarz. Rabat policzyłem od ceny auta wraz z ich prowizją. Oferta jest :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.