Skocz do zawartości

iDrive 7 - dostępne aktualizacje


qubak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

otwieram taki wątek, bo jestem ciekawy jakie macie wersje oprogramowania iDrive 7 w swoich pojazdach - od dłuższego czasu próbuję się dowiedzieć jak wygląda kwestia aktualizacji (np wersja z Android Auto) i co chwila dostaję różne odpowiedzi (od serwisów, infolinii BMW). Chciałbym też wiedzieć, jakie zmiany są dostępne dla X3 w Polsce, bo jak dotarłem do informacji o zmianach w systemie iDrive 7 (ogólnych) z ubiegłego roku, to połowa tych funkcji nie jest dostępna w Polsce (np możliwość włączenia świateł tylnych wraz ze światłami do jazdy dziennej)


Ja mam wersję 03.2020 - brak Android Auto. (info o wersji dostałem z infolinii)


Dowiedziałem się, że w tym roku ma pojawić się aktualizacja, która pozwoli w BMW X3 na Remote Software Upgrade (jakiś czas temu słyszałem w serwisie, że przez "jakieś" ograniczenia, ta opcja w tych modelach nie będzie dostępna) - może ktoś coś wie w temacie


Dajcie też znać jak u siebie sprawdzacie wersję oprogramowania i co się zmieniło przy aktualizacji systemu (nowy wygląd, nowe opcje itp).


Ja ze swoich obserwacji systemu iDrive 7 w róznych modelach zauważyłem np:

- inaczej wyświetlane grafiki informujące o braku zapięciu pasów (przód i tył)

- brak w X3 opcji do sterowania klimatyzacją z tyłu

- brak opcji do sterowania otwieraniem okien

- brak BMW Caring Car

- brak ikony na desce rozdzielczej i światłach mijania - jest tylko jedna ikona od świateł postojowych, która zapala się jak włączą się światła mijania


Jeżeli chodzi o aktualizację wersji z Android Auto, to słyszałem w jednym serwisie, że już była, ale znikła i pewnie za kilka dni pojawi się nowa wersja (informacja z początku lutego), jak również dostałem informację, że jeszcze nie ma wersji z Android Auto.


Ciekawostka, że od ok tygodnia podłączając ten sam telefon do samochodu na telefonie pojawia mi się komunikat, że w Aucie jest dostępne Android Auto (brak aktualizacji wersji oprogramowania w ostatnich miesiącach), natomiast nie udaje mi się tego zainstalować w telefonie...


Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, z tego co się dowiedziałem to problem leży w tym, że G01 ma hardware SP15 co uniemożliwia zdalne aktualizacje. Dopiero SP18 to umożliwia. Tutaj znajdziesz listę pojazdów z iDrive 7, które wspierają Remote Software Upgrade i niestety X3 tam nie ma :( https://www.bmw.com/en/innovation/bmw-software-update.html (5. How can I see if my BMW is compatible with the Remote Software function?)


Ponoć od wersji 07.2020 jest dostępne Android Auto, natomiast jest haczyk, bo telefon musi mieć Androida 11, ew. na wybranych telefonach Androida 10.


Niestety to wszystko teoretyczne informacje, więc będę mógł potwierdzić prawdopodobnie w połowie Marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo słyszałem kiedyś, że tylko te auta, które mają nowy moduł (można je rozpoznać po przycisku uruchamiania pojazdu, który jest umieszczony przy dźwigni zmiany biegów) mają możliwość zdalnej aktualizacji. Natomiast pod tym linkiem widać zdjęcie z auta ze starszym modułem (dalej dostępny m.in. w BMW 5 czy 7, jak również BMW iX3 jest już kompatybilne, a przecież to jest dalej wnętrze zwykłego X3. Możliwe, że ta informacja o planowanej dostępności zdalnej aktualizacji również w BMW X3 jest prawdziwa i niebawem będzie dostępna. Problem tylko, że w BMW bardzo ciężko dostać konkretną odpowiedź...


PS No i niestety, za aktualizację systemu do nowszej wersji serwisy każą płacić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam z sierpnia 2020, oprogramowanie było bez android auto. Po kilku dniach od odebrania samochodu miałem problem z niedziałającą przednią kamerą. Serwis stwierdził że konieczne jest przeprogramowanie auta, odebrałem już z AA.

Najprościej to poznać po ikonce temperatury w prawym dolnym rogu, w wersji z aa jest ikonka samochodu z termometrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam x3 z końca 2019 i ID7 w wersji 07/19 i trzy tygodnie temu, podczas naprawy gwarancyjnej miałem zrobiony też update oprogramowania i mam AA. Działa mi on LG G8 pod Android 10 po włączeniu bezprzewodowego łączenia się z AA (jest to opisane na forum w dziale chyba X5 i 5).

Po tej aktualizacji niektóre grafiki są trochę inne, może trochę inaczej wyglądają wskazówki nawigacji pomiędzy zegarami.

Caring Car oraz zarządzanie oknami nie pojawiło się i nie widzę jakbym mógł to wgrać.


Podsumowując AA ze starszymi modułami działa. Mam opcję Carplay i ładowarka indukcyjna oraz kokpit profesional.

Czy będzie zdalna aktualizacja to nie wiem. Czy wejdą inne funkcjonalności jak te ficzery to też nie wiem, także sterowanie głosowe niektórymi parametrami są w nowszych wydaniach. Czytałem też o różnicach hardware ale nie wiem jak to sprawdzić którą mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić wersję oprogramowania, to jak jest ustawiony język angielski, to w instrukcji obsługi wystarczy wyszukać po słowie kluczowym "imprint"


Ja muszę się udać do serwisu niebawem, ponieważ ostatnio miałem problem z zegarami (nie odpalił się system na ekranie głównym), a na zegarach miałem BMW X5 zamiast X3 :D - trwało to przez jakiś czas, dopiero po dłuższej przerwie w jeździe system się ponownie załadował. Mam też problem (którego nie umieli rozwiązać) z nazwą stacji radiowej dodanej do ulubionych - zamiast "Radio ZET" zawsze zapisuje mi się nazwa "Mary J." - taka głupota, ale śmieszne, ze reset nie pomógł i w BWM nie umieli ogarnać :)


Mam nadzieje, że uda się dokonać aktualizacji systemu w ramach gwarancji, ponieważ zaskoczyło mnie, że usługa aktualizacji systemu jest płatna.


Ale dobrze wiedzieć, że AA już działa w X3.


Szkoda natomiast, że BMW ogranicza dostęp do niektórych funkcji tylko ze względu na politykę (niby jest iDrive 7, ale nie wszystkie opcje w X3 i w Polsce są dostępne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić wersję oprogramowania, to jak jest ustawiony język angielski, to w instrukcji obsługi wystarczy wyszukać po słowie kluczowym "imprint"

 

Można sprawdzić też w apce na telefonie w BMW Driver's Guide wpisując w lupkę po polsku "metryczka". By były to świeże dane, po ingerencji serwisu, to apka musi być też odświeżona bo inaczej to pokaże dane przed updatem.

Podejrzewam że w aucie w instrukcji po polsku również słowo "metryczka" zadziała tak samo jak "imprint" po angielsku.


Jak powiesz, że masz problem z zegarami, to z pewnością będą wgrywać nowy soft. Ja powiedziałem, że mam problem z folderami z muzyką - albumy są i w jeden sposób są one pełne a dochodząc do nich w inny sposób są puste. Chyba update nic nie pomógł ;)


Ograniczenie niektórych funkcji może wiązać się z hardwerem jaki siedzi w aucie - SP15 i SP18. To drugie będzie mogło mieć ponoć zwiększaną funkcjonalność a to pierwsze już ograniczoną. Nie doczytałem na ile ale chyba tylko SP18 będzie mogło mieć zdalną aktualizację, przesyłania widoku z kamer i nie wiem jeszcze jakich zaawansowanych bajerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje - zaraz sprawdzę :)


Jeżeli chodzi o te ograniczenia hardware dla modułu SP15 to z tego co wiem nie będzie możliwe:

- sterowanie głosowe klimatyzacją

- otwieranie pojazdu telefonem

- Remote Software Upgrade - ale tak jak pisałem wcześniej na infolinii BMW powiedzieli mi, że ta opcja ma być dostępna też dla X3 w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podzielę się spostrzeżeniami z ostatniej wizyty w serwisie BMW.

Zgłosiłem, że system iDrive się zawiesił kilka razy + kilka drobnych rzeczy (problem z zapisanymi stacja radiowymi do ulubionych, brak spotify w menu Media). Pan w serwisie powiedział, że Spotify wydaje mu się, że powinien działać i że pewnie przeprogramują cały samochód (chyba, że okażę się że jest to błąd modułu, który będzie trzeba wymienić). Po ok 2.5h odebrałem auto - okazało się tylko, że został wgrany nowy soft - jest to soft 11/20 i poniżej moje spostrzeże co do zmian wględem wcześniejszej wersji 03/20:


- dostępny jest Android Auto - ale są drobne problemy - na tel Samsung S9+ z Android 10.0 trochę kombinowania i dalej pojawiają się problemy, że jest połączenie bezprzewodowe Wifi Direct i nie ma internetu w telefonie, a tym samym w AA - szukam na różnych forach gdzie jest problem i próbuję (raz działa/raz nie), druga sprawa to dostępne aplikacje - na stronie w google play jest sporo różnych aplikacji (np Messanger, WhatsUp itp - czy są potrzebne to inna sprawa, ale raz mi się pojawiły, a potem zniknęły i nie ma jak ich przywrócić...) - także dalej walczę, żeby było to stabilne połączenie...


- zmienią się ikonka na desce rozdzielczej od temperatury silnika (tak jak już ktoś wspominał)


- kilka zmian w ustawieniach/statystykach pojazdu (np wskazania zużycia adblue


- teraz po zakończeniu jazdy, wyłączeniu silnika i otwarciu drzwi system multimedialny się całkowicie wyłącza - tutaj mam pytanie czy też tak macie? wczesniej po zakończonej jeździe system (w tym radio z muzyką) wyłączały się dopiero jak się zamykało samochód...


- dalej nie ma dodatkowych opcji w Apps, które są dostępne w innych modelach BMW z iDrive 7 - doszedłem do wniosku bawiąc się tym samym systemem ale w wyższych modelach, że jednak celowo BMW nie udostępnia pewnych funkcji w niższych modelach - szkoda, bo w tej klasie auta to raczej słabe - nie mówię o funkcjach dodatkowych, ale np o sterowaniu z poziomu kierowcy temperaturą z tyłu (3 strefa) - w wyższych modelach jest opcja z Menu klimatyzacji, zeby zmienić temperaturę, a w X3 można tylko zawsze po włączeniu mieć temperaturę 22stopnie, a jak chce się ją zmienić z poziomu kierowcy to tylko poprzez SYNC wszystkich stref...


Jak ktoś ma jakieś swoje spostrzeżenia co do najnowszych wersji oprogramowania to będę wdzięczny za wskazówki/komentarze.


Tak samo jak pojawią się nowe wersje oprogramowania.


PS Dodam tylko, że skoro AA jest od wersji 11/20 to nie rozumiem, dlaczego w serwisach jak próbowałem się dowiedzieć to często mówili, że nie ma i nie wiadomo kiedy się pojawi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytuję uzupełniając wersję systemu - 11/20


pojawiają się problemy, że jest połączenie bezprzewodowe Wifi Direct i nie ma internetu w telefonie, a tym samym w AA - ja mam LG G8 z Android 10, więc oficjalnie nie wspierany ale takiego problemu nie mam. W opcjach programisty uruchomiłem łączenie bezprzewodowe z AA i już działało + jeszcze włączyłem gdzieś przesył danych by był aktywny z wifi direct bo nie mogłem korzystać z internetu w telefonie podczas połączenia z AA, a z uwagi, że często stoję w kolejce na prom to było to upierdliwe.


- teraz po zakończeniu jazdy, wyłączeniu silnika i otwarciu drzwi system multimedialny się całkowicie wyłącza - tak nie mam. Radio cały czas gra do zamknięcia auta. Pamiętam, że ustawiałem to jeszcze na starym systemie i tak pozostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem miałem z telefonem, skontaktowałem się ze wsparciem Samsunga i powiedzieli mi jak zrobić reset ustawień sieciowych i teraz działa - podczas Wifi direct mam już internet przez transmisję danych.


To wyłączanie systemu, jest tylko wtedy, gdy zaraz po zakończonej jeździe wyłączy się silnik i otworzy drzwi - każda zmiana w systemie po wyłączeniu silnika a przed otwarciem drzwi pozostawia system aktywny - przynajmniej tak zaobserwowałem jak do tej pory.


Z dodatkowych rzeczy, które zwróciły moją uwagę, to teraz na postoju na zegarach jak ma się chwilowe spalanie to jest wartość 99/100 l/km a wcześniej chyba było -/100 l/km


Również po wyłączeniu zapłonu na panelu od klimatyzacji jest ikonka 'wentylatora', której wcześniej nie było - sygnalizuje według mnie możliwość włączenia wentylacji na postoju.


Zmieniło się też sporo w Mapach, jeżeli chodzi o sposób wprowadzanie celu itp...


System iDrive jest w porządku, ale brakuje mi kilku możliwości, zwłaszcza kiedy miałem możliwość korzystać z różnych systemów w innych samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubakmasz live cokpit ?

Czy masz standardowe zegary?

Który rok produkcji masz auta?


Ja mam auto z 2017 i mi powiedzieli na jesieni w BMW, że dla mnie nie będzie aktualizacji do ID7 oraz AA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Z opisu samochodu wynika, że to nie jest Idrive7 tylko 6 z live kokpit7 i wyświetlacz 7,, ponieważ brakuje wiele funkcji z IDRIVe 7 np. asystent prowadzenia , czyli wyświetlający się pośrodku wyświetlacza za kierownicą, samochód z wizualizacją pasów obok, zapamiętanie trasy parkowania i automatyczne cofanie po tej trasie i wiele innych. W X3 wyświetlacze są z Idrive7 a oprogramowanie stare , jedyna nowość to ANDROID auto , jeśli działa? reszta to samo co w 2018 tylko brzydszy wyświetlacz :), mogli to sobie darować skoro nie ma wszystkich funkcjonalność IDRIVE7, a dorzucić ten ANDROID.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak z ciekawości ... macie dostępną aplikacje Spotify w tym iDrive 7? No oglądam poradniki na YT (fakt z USA - to może mieć znaczenie) i nie mogę tego zrobić :




Zainstalowałem update (sprawdziłem na stronie BMW : https://www.bmw.com/en/footer/software-updates.html że mam ostatni update), zrobiłem to co ten gość w/w ale mam tylko Radio, Bluetooth, Screen Mirroring i pewnie cośtam jeszcze, ale tego Spotify nie mam. Oczywiście zawsze idzie podłączyć to przez Bluetooth i działa, ale chciałem to zrobić, żeby było niezależne od telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Może, ale zadzwoniłem do BMW i mi powiedzieli, że "nie ma i nie będzie" bo SPOTIFY zmienił zasady licencjonowania gdzieś od 1/2, końca 2020 roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...
Może, ale zadzwoniłem do BMW i mi powiedzieli, że "nie ma i nie będzie" bo SPOTIFY zmienił zasady licencjonowania gdzieś od 1/2, końca 2020 roku

Zaraz zaraz. Chcecie powiedzieć, że w X3 jest jakiś problem z Android Auto i apkami typu Spotify? Mam obecnie serię 3 z 2020 z kokpitem pro i wszystko hula. Mam brać X3 ze stocku, ale Android Auto i ten gadżet to jest must have. Inaczej nie biorę tej M40i. Ta wersja ma live cockpit plus nie pro.

A w ogóle to widzę w zamówieniu, że tylko live cockpit pro ma remote software update. Jak to wygląda w plusie? Jak się to aktualizuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Może, ale zadzwoniłem do BMW i mi powiedzieli, że "nie ma i nie będzie" bo SPOTIFY zmienił zasady licencjonowania gdzieś od 1/2, końca 2020 roku

Zaraz zaraz. Chcecie powiedzieć, że w X3 jest jakiś problem z Android Auto i apkami typu Spotify? Mam obecnie serię 3 z 2020 z kokpitem pro i wszystko hula. Mam brać X3 ze stocku, ale Android Auto i ten gadżet to jest must have. Inaczej nie biorę tej M40i. Ta wersja ma live cockpit plus nie pro.

Wyżej mowa o aplikacji iDrive, która nie wykorzystuje w ogóle telefonu. Przy założeniu konta ConnectedDrive na odpowiedni kraj taka aplikacja się (niektórym) pojawiała.


Z Android Auto i jego aplikacji (w tym Spotify) mozna cały czas korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.