Skocz do zawartości

x30e problem czujnik martwego pola - PROBLEM


jazdza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


mam problem z którym nie mogę sobie poradzić. Kupiłem BMW x30e hybryda 2020 rok produkcji z USA uszkodzone w prawy przód(lampa, zderzak, zawieszenie, błotnik) Wszystko zostało założone tak jak powinno, ale nie działa mi czujnik martwego pola w zderzaku. Jeździłem już po różnych warsztatach od BMW, dodatkowo auto było w serwisie niby cos pokasowali wgrali od nowa i miało działać wyjechałem z serwisu i błąd powrócił. Teraz rozkładają ręce


Co zostało zrobione, radar został kupiony już drugi i nadal nic, jak przekładam z lewej na prawa bo tak można to dalej pokazuje prawa stronę. Oczywiście wszystko zostało zaprogramowane tak jak powinno. Ostatnio dodatkowo wymieniłem wiązkę przedniego zderzaka na nową, nadal pokazuje błąd.


Zderzak był kupiony w kolor, ale akurat z tej strony była rysa i fragment boczny został polakierowany. W serwisie twierdzą, że to może być przyczyna ze druga warstwa lakieru.


Blacharz i lakiernik co składali auto twierdzą, że już robili kilkadziesiąt aut z radarami, lakierowali zderzaki i zawsze działało nigdy warstwa lakieru nie przeszkadzała.


W sumie postanowiłem napisać jeszcze tutaj, może ktoś miał podobny przypadek, jak nie to chyba będę musiał założyć zderzak nielakierowany z oryginalną równą powłoką i sprawdzić czy nie to.


Ewentualnie szuka kogoś kto się zna dobrze na BMW woj. pomorskie lub kujawsko pomorskie najlepiej :)


Dziękuje za wszelkie sugestie i porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

ale nie działa mi czujnik martwego pola w zderzaku.

 

https://x3.xbimmers.com/forums/showthread.php?t=1563521


49aiyyuv.jpg


1. Control unit for radar sensor, right (RSR)



Albo usterka jest spowodowana źle pomalowanym zderzakiem, albo usterka jest zapisana w jednostce sterującej i musi być usunięta za pomoca oprogramowania .


Możesz też zdjąć zderzak i powiesić czujniki, żeby zrobić jazdę próbną - wtedy będziesz miał pewność co jest przyczyną.

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuję za odpowiedź, myślę że wszystko zostało skasowane w jednostce sterującej, ponieważ auto było u dwóch specjalistów którzy się typowo zajmują BMW, a także w serwisie BMW, także chyba jedyna opcja to ten zderzak. Też słyszałem że można zdjąć zderzak i zawiesić same radary. Chyba już tylko to pozostało aby sprawdzić.


Dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.