Skocz do zawartości

Opony zimowe X3 G01


koko666

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję, ale powiem Ci że ten wybór to tylko i wyłącznie Twoja zasługa.

Właśnie w serwisie zaproponował mi tylko te dwie opcje kół. Jeżeli mieszane to tylko z runflat a jak jednakowe to tylko bez runflat. Innego wyboru nie mają.

 

Ech już nie przesadzaj z tą moją zasługą :oops:


W konfiguratorze też są tylko 2 opcje tych kół:

https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/original-bmw-accessories/kompletne-kola-bmw.html#


Generalnie jakbym brał opony zimowe z felgami to przy silniku M40d stawiał bym na runflaty (tym bardziej że, letnie są runflaty i zawias jest pod nie zestrojony fabrycznie) bezpieczeństwo jednak najważniejsze dla mnie przy tych osiągach auta.

Kwestia różnych szerokości opon jest marginalna i nie będzie mieć wpływu na prowadzenie zimą.

W droższych, szybszych autach pewnie są większe różnice przód tył i pewnie nie ma takiego problemu.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Proszę o poradę w sprawie kół zimowych. Niebawem będzie M40d :) Obecnie zimy mamy takie jakie mamy więc planuję zimówki 20'. Mogę wybrać 20' jednakowej szerokości 245 bez runflat lub mieszane z runflat. Skłaniam się bardziej na jednakowej szerokości bez runflat, myślę że 275 z tyłu w zimie będą się gorzej sprawować, mogą być za twarde i mieć mniejszą przyczepność? Na jednakowej szerokości chyba nie pogorszy się trakcja?

Gratulacje jedynie słusznego wyboru silnika M40d :8)

Kwestia kół to jest tak, że auto jak wychodzi z fabryki na oponach runflat to pod tego typu opony ma zestrojone zawieszenie i kolejne opony musi mieć ( powinien mieć) opony tego samego typu.

 

To nie jest prawda. Nie ma czegoś takiego jak zawieszenie zestrojone pod rf. Obojętnie czy auto wyjedzie z fabryki na rf czy non rf masz możliwość kupienia zestawu kół zimowych wg swojego wyboru. BMW oferuje np do modelu g01, g02, g30 różne wzory, różne wielkości i niektóre z nich są rf, a niektóre nie. Nie ma czegoś takiego, że jak auto wyjechało z fabryki rf to nie możesz kupić zimowych non rf. Możesz kupić i dealer Ci to sprzeda i nie ma do tego żadnych przeciwwskazań.

Nie zrozum mnie też źle, ale ta bzdura o innym zawieszeniu dla rf/nrf krąży już od pewnego czasu na forum. Czy ktoś posiada na to jakikolwiek dowód????????? Czy w katalogu części są inne wahacze albo końcówki drążka dla aut rf/nrf???? Czy ktoś sprawdził takie same auta różniące się tylko oponami, na których wyjechało z fabryki i stwierdził, że mają różne podzespoły zawieszenia????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To nie jest prawda. Nie ma czegoś takiego jak zawieszenie zestrojone pod rf. Obojętnie czy auto wyjedzie z fabryki na rf czy non rf masz możliwość kupienia zestawu kół zimowych wg swojego wyboru. BMW oferuje np do modelu g01, g02, g30 różne wzory, różne wielkości i niektóre z nich są rf, a niektóre nie. Nie ma czegoś takiego, że jak auto wyjechało z fabryki rf to nie możesz kupić zimowych non rf. Możesz kupić i dealer Ci to sprzeda i nie ma do tego żadnych przeciwwskazań.

Nie zrozum mnie też źle, ale ta bzdura o innym zawieszeniu dla rf/nrf krąży już od pewnego czasu na forum. Czy ktoś posiada na to jakikolwiek dowód????????? Czy w katalogu części są inne wahacze albo końcówki drążka dla aut rf/nrf???? Czy ktoś sprawdził takie same auta różniące się tylko oponami, na których wyjechało z fabryki i stwierdził, że mają różne podzespoły zawieszenia????

 

Dobrze, że wyjaśniasz temat. :cool2: Widać ja się złapałem na tą "bzdurę", ale tak czy siak jak będę kupował opony zimowe ( same opony) to pewnie się zapytam o to specjalnie w serwisie - dla pewności. :mrgreen:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potrzebuję Waszej podpowiedzi X3 G01 chodzi o rozmiar kół i opon na zimę.

Na lato mam: Przód : 245/45 R 20 Tył : 275/40 R 20.

Czy opony zimowe mogę kupić w takim samym rozmiarze jak lato, czy jednak wszystkie opony muszą być takie same tj. taki sam rozmiar przód i tył

np. 245/50 19 ? Czy można na zimę zastosować ogumienie mieszane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Sprawdziłem to i w sklepie BMW są koła zimowe 20 cali do x3. Rozmiar: 245/45 R20 103V XL Opony: Pirelli Winter Sottozero 3. To znaczy, że jednak producent przewidział 20 cali. Pytanie czy w BMW x3 stosuje się ogumienie mieszane na zimę? Czy mogę założyć 245/45 na przód, a 275/40 na tył ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Sprawdziłem to i w sklepie BMW są koła zimowe 20 cali do x3. Rozmiar: 245/45 R20 103V XL Opony: Pirelli Winter Sottozero 3. To znaczy, że jednak producent przewidział 20 cali. Pytanie czy w BMW x3 stosuje się ogumienie mieszane na zimę? Czy mogę założyć 245/45 na przód, a 275/40 na tył ?

 


W konfiguratorze są koła zimowe 20" 2 modele felg Y-spoke 695 czarny mat i Double-spoke 699M Orbit Grey.

Na te koła montują opony Pirelli Winter Sottozero 3 r-f w rozmiarze na przód 245/45R20 103V XL, a na tył 275/40R20 106V XL.


Skoro można kupić całe koła to i można kupić same opony.


Link do konfiguratora: https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/original-bmw-accessories/kompletne-kola-bmw.html

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jest taka kwestia czy akceptujesz zimowe opony typu RUN-FLAT ???

Tylko takie są w tym konfiguratorze i nie jestem pewien czy można kupić w tych rozmiarach homologowane opony zimowe bez RUN-FLAT.

Ja mam zamówione X4 bez R-F (auta z fabryki przyjeżdżają na letnich) i zimowe też bym chciał bez R-F.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Posiadam X3 G01 M40d. Stoję przed zakupem kół zimowych. W BMW zaproponowano mi felgi R20 model 695 z oponami Pirelli Sottozero RF 245/45 przód oraz 275/40 tył. Nie do końca mi leży ten model felg i zastanawiałem się czy mogę założyć felgi BBS CH-R, dowiedziałem się, że wtedy tylko i wyłącznie w jednym rozmiarze 245/45. Moje pytanie jest takie czy jak założę te BBS nie będzie potem jakiś problemów w serwisie, że felgi i opony coś źle pasowały do auta, albo z jakiegoś innego powodu nie będą chcieli uznać gwarancji?

Letnie mam RF ogólnie jeździ mi się bardzo fajnie (zwłaszcza po podniesieniu mocy) ale już na moich okolicznych dziurach 2 rany opony letnie musiałem wymienić (21cali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam X3 G01 M40d. Stoję przed zakupem kół zimowych. W BMW zaproponowano mi felgi R20 model 695 z oponami Pirelli Sottozero RF 245/45 przód oraz 275/40 tył. Nie do końca mi leży ten model felg i zastanawiałem się czy mogę założyć felgi BBS CH-R, dowiedziałem się, że wtedy tylko i wyłącznie w jednym rozmiarze 245/45. Moje pytanie jest takie czy jak założę te BBS nie będzie potem jakiś problemów w serwisie, że felgi i opony coś źle pasowały do auta, albo z jakiegoś innego powodu nie będą chcieli uznać gwarancji?

Letnie mam RF ogólnie jeździ mi się bardzo fajnie (zwłaszcza po podniesieniu mocy) ale już na moich okolicznych dziurach 2 rany opony letnie musiałem wymienić (21cali)

 

Ja korzystam z niemieckiego sklepu, który kompletuje pełne zestawy kół i robi to zgodnie (jak zaznaczysz opcję ECE) z oryginalnymi parametrami (szerokości, ET, nośności, etc) - reifen.com

Żeby zrealizować u nich zamówienie musisz podać nie tylko VIN ale i jeszcze trochę innych danych.

Według nich do Twojego auta M40d w rozmiarze 20" są tylko 4 modele a w zasadzie dwa różniące się kolorem: Dezent TA, Brock BA. Możesz tam podejrzeć certyfikat ECE i ABE dla nich.

Te twoje BBS mają certyfikat TGA, nie wiem co to znaczy ale jest tam dostępny po niemiecku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Czy ktoś założył opony zimowe 245 i 275 r20 bez RFT? Jakieś problemy?


np

Pirelli Scorpion Winter245/45 R20V 103 XL, FR

Pirelli Scorpion Winter275/40 R20V 106 XL, FR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety tak.

Napiszę więcej... W tabeli homologacji dla X3 G01 i X4 G02 opony zimowe nie runflat to tylko 2 rozmiary i wygląda to tak:


225/60/R18 - standard ( nie runflat)

225/60/R18 - runflat

245/50/R19 - runflat

245/45/R20 - standard ( nie runflat)

P-245/45/R20, T-275/40/R20 - runflat


i to wszystko jeśli chodzi o zimowe opony w tabeli homologacji.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Niestety ja kupiłem P-245/45/R20, T-275/40/R20 -

nie runflat. I co się stanie? Nie mogę ich założyć?

Możesz je założyć, możesz założyć nawet skarpety babci na felgi, ale jak się xdrive spier... zepsuje to gwarant może (nie musi) odmówić Ci naprawy w ramach gwarancji. Twoje ryzyko, Twoje pieniądze.


I tu nasuwa się najważniejsze pytanie czy opony muszą być homologowane przez BMW, żeby zachować pełną gwarancję ? ale to pewnie pytanie do Gwaranta. :mrgreen:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa. Spodziewałem się takiej odpowiedzi i masz rację. Gwarancja itp.... to wygląda na celowe działanie firmy. Zmuszanie do zakupu rekomendowanych przez siebie droższych produktów. Nie zawsze lepszych.

Skoro poruszamy temat Gwaranta, to pytanie czy jest to w gwarancji zapisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Jakby ktoś chciał wiedzieć to tak wygląda G01 na kołach Rial X10 18", opony Bridgestone RFT z gwiazdką, oryginalne czujniki TPMS. Taki zestaw kosztuje 5800 pln :) Po raz kolejny polecam felgi-niemieckie.pl, mega podejście do klienta + rabat dla forumowiczy.


gVQHubb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.