Skocz do zawartości

X3 G01 20d xline czy 20i M Sport ?


Zorander

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zdecydowałem się na zakup nowego X3, pytanie tylko który silnik/wersja tak jak w tytule. Wiem, że polecacie 20d ale wtedy muszę wybrać xline, może ktoś mi napisać co jest nie tak z 20i ? Ile pali taka benzyna przy 140 i 160 ? W mieście to zapewne powyżej 10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zdecydowałem się na zakup nowego X3, pytanie tylko który silnik/wersja tak jak w tytule. Wiem, że polecacie 20d ale wtedy muszę wybrać xline, może ktoś mi napisać co jest nie tak z 20i ? Ile pali taka benzyna przy 140 i 160 ? W mieście to zapewne powyżej 10.

 

Kwestia jaka forma zakupu czy zakup na własność, czy może wynajem leasing...


20d na pewno pali mniej, ale bez modyfikacji na co dzień może się lepiej sprawdzić i dawać subiektywnie lepszą przyjemność z jazdy, o większym zasięgu nie wspomnę.

20i ma bardzo duży potencjał na modyfikację i można z niego wykrzesać 280 KM i 390 Nm, a to już robi robotę :8)

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zdecydowałem się na zakup nowego X3, pytanie tylko który silnik/wersja tak jak w tytule. Wiem, że polecacie 20d ale wtedy muszę wybrać xline, może ktoś mi napisać co jest nie tak z 20i ? Ile pali taka benzyna przy 140 i 160 ? W mieście to zapewne powyżej 10.

 

Kwestia jaka forma zakupu czy zakup na własność, czy może wynajem leasing...


20d na pewno pali mniej, ale bez modyfikacji na co dzień może się lepiej sprawdzić i dawać subiektywnie lepszą przyjemność z jazdy, o większym zasięgu nie wspomnę.

20i ma bardzo duży potencjał na modyfikację i można z niego wykrzesać 280 KM i 390 Nm, a to już robi robotę :8)

 

Hej, dzięki za odpowiedź. Biorę auto na 3 lata - wynajem. Testowałem 20d i było świetnie, nie mają u mnie benzyny dlatego pytam czy jest spora różnica bo jednak benzynka jest tańsza. Wiesz może ile pali przy prędkościach autostradowych ? Nigdzie nie mogę znaleźć testu spalania z tym silnikem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak uderzasz w wynajem to o dłubaniu nie ma mowy.

Dieselek będzie przyjemniejszy na co dzień i nawet jak będziesz chciał go pogonić to spalanie nie będzie wiele wyższe, przynajmniej nie takie jak w benzynce.

Dynamikę jazdy będziesz bardziej odczuwał także w 20d, bo benzynka ma liniową charakterystykę przyśpieszania i tego przyśpieszania nawet w 30i nie specjalnie czuć.


Sporo raportów spalania masz na tej stronie:

w sumie 66 raportów X3 z silnikiem 20d - już Ci poustawiałem odpowiednie filtry, żeby tylko ten silnik był.

https://www.spritmonitor.de/en/overview/6-BMW/42-X3.html?constyear_s=2018&power_s=189&power_e=191&powerunit=2

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge sie wypowiedziec o 2,0i: srednia z ponad 70 tkm to ok. 12l/100km.


Miasto: 10-14 (miasto miastu nierowne, ja glownie jezdze po Wawie i dojazdy do Wawy)

Trasa krajowkami bez szalenst: 9-10

Autostrada utrzymujac ciagle ok. 160 to ok. 12l

Dolozysz box albo rowery na dach to powyzej 14l tez nie jest wyczynem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge sie wypowiedziec o 2,0i: srednia z ponad 70 tkm to ok. 12l/100km.


Miasto: 10-14 (miasto miastu nierowne, ja glownie jezdze po Wawie i dojazdy do Wawy)

Trasa krajowkami bez szalenst: 9-10

Autostrada utrzymujac ciagle ok. 160 to ok. 12l

Dolozysz box albo rowery na dach to powyzej 14l tez nie jest wyczynem

 

przekonaliście mnie do 20d:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge sie wypowiedziec o 2,0i: srednia z ponad 70 tkm to ok. 12l/100km.


Miasto: 10-14 (miasto miastu nierowne, ja glownie jezdze po Wawie i dojazdy do Wawy)

Trasa krajowkami bez szalenst: 9-10

Autostrada utrzymujac ciagle ok. 160 to ok. 12l

Dolozysz box albo rowery na dach to powyzej 14l tez nie jest wyczynem


Bardzo dużo, nie takiej odpowiedzi się spodziewałem :wink:


Jak inni też macie takie duże spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 20i w f25 spalanie jest wysokie, w mieście 14-15. Spokojna jazda autostradą 10, prędkość 130. Podobnie w 20i w x4 f26, może w g01 jest lepiej. Zmieniam teraz na g01 30i zobaczymy jak będzie.

 

Czy wszystkie silniki benzynowe BMW mają tak duże zużycie paliwa :roll:


Daj znać jak to będzie z 30i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak to będzie z 30i

 

Miałem przez weekend X4 30i, zrobiłem po mieście Poznań ok 150 km i spalanie wyszło 9,8 l/100km przy normalnej jeździe. Potem zrobiłem wypad na ekspresówkę do Gniezna i z powrotem, normalna jazda do 130km/h bez butowania (jakbym jeździł na codzień) to spalanie spadło do 8,5l, a gdy w poniedziałek oddawałem auto, był mały korek to do dealera dojechałem ze zużyciem 8,8l/100km na dystansie w sumie prawie 300 km. Także spalanie jest jak najbardziej ok, ale pewnie dużo zależy od ciężkości prawej nogi :roll:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak to będzie z 30i

 

Miałem przez weekend X4 30i, zrobiłem po mieście Poznań ok 150 km i spalanie wyszło 9,8 l/100km przy normalnej jeździe. Potem zrobiłem wypad na ekspresówkę do Gniezna i z powrotem, normalna jazda do 130km/h bez butowania (jakbym jeździł na codzień) to spalanie spadło do 8,5l, a gdy w poniedziałek oddawałem auto, był mały korek to do dealera dojechałem ze zużyciem 8,8l/100km na dystansie w sumie prawie 300 km. Także spalanie jest jak najbardziej ok, ale pewnie dużo zależy od ciężkości prawej nogi :roll:

 

No wygląda to dużo lepiej. Chyba masz rację. Dużo zależy od sposobu jazdy niektórzy lubią jezdzić z pedałem gazu w podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
z 80tkm ktore wlasnie osiagnalem tym autem. Duzo zalezy faktycznie od nogi i odcinkow ktore sie pokonuje. Ciagle ruszanie i jazda w korku na krotkich odcinkach w miescie pokazuje nawet 15l/100km ale jazda krajowka zgodnie z przepisami mozna uzyskac i 8l/100km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja standardowa trasa to miasto a następnie wspomniana krajowka czyli cykl mieszany. Od momentu zakupu było kilka wyjazdów, w tym autostradami. Raczej nie mam w zwyczaju intensywnie użytkować samochodu, ale nie mogę też powiedzieć, że poruszam się zawsze zgodnie z przepisami. Wydaje mi się, że spokojnie można zejść poniżej 8 litrów przy spokojnej jeździe i taki wynik miałem w trakcie docierania silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Moje X3 G01 po przejechaniu 11000 km ma średnie spalanie za cały okres 8,7 l/100 - jazda mieszana. Silnik 20i oceniam bardzo dobrze. Jest dynamiczny wystarczająco i bardzo oszczędny. O fatalnym prowadzeniu i nieudolności serwisów napisałem w wątku - G01: niestabilna jazda na wprost przy dużych prędkościach https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=203&t=366509&p=2711840#p2718583.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.