Skocz do zawartości

Wymiana oleju silnika między przeglądami.


Master_85

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Jestem już po 2 wymianie oleju silnika, ostatnia w ramach pakietu przy 24kkm.

Chciałbym kontynuować wymianę oleju co 12kkm aczkolwiek doczytałem na jednym forum że olej shella jest średniej jakość i stąd pytanie.

Czy wymieniacie olej tylko zgodnie z książką ?

Jeśli wymieniacie go częściej to gdzie i jaki oraz jak do tego ma się gwarancja, wymagania leasingodawcy ?

Edytowane przez Master_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uzywasz olej Shella????


Co do wymian, to ja wymieniam co 15kkm metoda wyssij i zalej. Nie wymieniam filtra. Koszt wymiany 10pln + olej (castrol).

Jak to w dieslu, olej po 15kkm jest czarny jak smola.

 


A dlaczego nie? Shell jest dobrym olejem, w dieslu po 2k nowy olej jest juz czarny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Niezbyt widzę sens zalewania innego oleju niż oryginalny w samodzielnych wymianach pomiędzy tymi z pakietu.

Jeśli już ktoś tak bardzo chce to niech i w ASO daje swój olej bo takie skakanie co 12 kkm raczej nic nie zmieni :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt widzę sens zalewania innego oleju niż oryginalny w samodzielnych wymianach pomiędzy tymi z pakietu.

Jeśli już ktoś tak bardzo chce to niech i w ASO daje swój olej bo takie skakanie co 12 kkm raczej nic nie zmieni :roll:

Oczywiscie ze prawidlowa wymiana oleju czesciej niz co 30kkm wiele zmieni, temu chyba nie zaprzeczysz.

Nie mowie o domowych wymianach i zalewanie olejem z lidla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Chyba się nie zrozumieliśmy. Sam wymieniam 2 x częściej niż zaleca producent ale leję ten sam olej co ASO bo korzystając z pakietu i tak przy następnej wymianie wleją właśnie jego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy pakiet Service Inclusive podstawowy jest dodatkowo płatny? Finalizuje zakup X4 i zauważyłem coś co w pierwszej chwili mi umknęło. Auto jest z czerwca 2019, bez przebiegu i w konfiguracji, którą dostałem nie ma wpisanego pakietu serwisowego. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mam pakiet serwisowy do 100 000 km na olej i inne filterki ale olej wymieniam co 12 000km.

Interwał olejowy jest niby co 30 000 km ale dziwnie komputer skraca go samoczynnie do 24 000km. Takze super !


Oczywiście pierwszą wymianę oleju zrobiłem po 6 000 km.


Dodatkowo dla sprawdzenia rozebraliśmy filtr oleju aby rozwiać wszelkie wątpliwości często poruszane w sieci odnośnie szybszej wymiany oleju.


Przyznam że było sporo opiłków ale to normalne przy nowym silniku i uważam że można by nawet dużo wcześniej wymienić ten olej po pierwszych kilku tysiącach aby ten syf nie krążył po magistrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć,

A jak wygląda wymiana oleju w nieautoryzowanym warsztacie między tymi z pakietu a gwarancją i leasingiem bmw ?

Czy należy wystąpić o zgodę do leasingodawcy ?

Oszczędności sa znikome, podejrzewam ze okolo 200zl ale bardziej chodzi mi by wykonać to w punkcie, do którego mam zaufanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokładnie. Sam mam pakiet serwisowy 5 lat/100 tyś km.

Olej z filtrami wymieniam częściej sam (co 10 tyś.), nie kasując inspekcji u zaufanego mechanika z BMW. Dopiero w ASO w czasie wymiany w ramach pakietu jest adnotacja w komputerze i kasowanie inspekcji.

Oczywiście używam tego samego oleju co ASO, aby nie mieszać.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Każdy olej spełniający wymagania jakościowe podane w instrukcji i mający odpowiednią aprobatę jest olejem odpowiednim.


Ja olej kupuję Shell od autoryzowanego dystrybutora na popularnym portalu aukcyjnym i tyle.

Jedynie filtr, jeżeli mam obawy co do pochodzenia, kupowałbym w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam koledzy. Podłączę się pod ten wątek z następującym pytaniem - czy wymieniając olej między przeglądami w ASO bierzecie ich olej za ok 100 zł /1l czy przywozicie swój np. SHELL 0w30 LongLive za połowę tej ceny?

Czy mogą być później jakieś problemy po wlaniu oleju kupionego poza ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
Czy podczas gwarancji Premium Selection którą posiadam z Niemiec mogę wymienić olej w Polsce ? Musi to być ASO czy tylko olej zalecany przez BMW ?Niby na niemieckich forach piszą ze wymiana co 30 tys km kiedy auto nie przekroczy 120 tys km. 72 tys na liczniku olej wymieniany przy 59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.