• Reklama

Opony zimowe X3 G01

B47 (20d), B57 (30d), B48 (20i, 30i), B58 (40i), S58 (X3M)

Moderatorzy: Kruk, trzastek

Re: Opony zimowe X3 G01

Postprzez Ponta » 19 Wrz 2019 23:02

osobne koła zimowe to ogromna wygoda...
Awatar użytkownika
Ponta

Dołączenie: 02 Gru 2017 04:06
Moje BMW: E85 3.0si

Postprzez Randall » 20 Wrz 2019 00:09

Lepsze opony z domieszka bawarskiej gumy :lol: ale bajki :lol:
Image
Awatar użytkownika
Randall
Moderator
Moderator

Dołączenie: 26 Cze 2008 13:20
Miejscowość: Przemyśl
Moje BMW: Było:
E46 320i
F20 120d
E36 316i
E36 323ti
E46 320d
Jest:
E91 320d
F25 20i
F30 328ix

Postprzez Białykolor » 20 Wrz 2019 11:40

Koko666, zgadzam się z Tobą w 100 %, skoro chciałem opony bez RF i producent bez żadnego problemu sprzedał mi samochód z oponami bez RF, to na logikę szukam na zimę opon bez RF... Jak ktoś kupuje samochód na oponach RF to ma w dekoderze vin "samochód z oponami typu RF" i wtedy faktyczny jak takich ktoś nie ma to na serwisie mogą pytać czemu nie stosuje pan/pani opon zgodnych ze specyfikacją samochodu wg vin... Ale teraz dochodzimy do sedna, że producent ma opony letnie 19' bez RF, ale dealer takich zimowych 19' nie ma więc oczywiście będzie robił wszystko żeby sprzedać jakie ma :), i nie chce się spierać czy można założyć oponę RF skoro dostaliśmy od producenta bez RF (skrót myślowy), tak jak piszesz na słupku jest napisane jakie masz mieć opony i nie ma tam nic o gwiazdce ani o RF więc Nokiany spełniają tą specyfikację z słupka. Jedynie co mogło by mnie przekonać jak bym zobaczył konkretny zapis w instrukcji samochodu dotyczące opon zimowych (bo już mamy ustalone letnie bez RF dał producent) " Producent zaleca przy felgach 19 cali opony zimowe RF z homologacja wyrażona za pomocą piktogramu w kształcie gwiazdy umieszczonej na oponie", jeśli ktoś mógłby coś takiego odnaleźć w zbliżonej formie to byłbym wdzięczny, bo nie ukrywam wolałbym wiedzieć że muszę mieć takie opony na zimę bo inaczej stracę gwarancję na np. Xdrive.
Mam taką nadzieję że słowem klucz jest słowo "zalecane" opony z gwiazdka, w domyśle bo na nich zarabiamy, bo mamy umowy z konkretnym producentami :D, także ja szukam dalej czy istnieje taki zapis o konieczności zimowych RF z gwiazdką, jeśli ktoś ma lub wie gdzie szukać to będę wdzięczny za kierunek poszukiwań.
Białykolor
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 15 Wrz 2019 10:56
Moje BMW: Bmw x3 G01 20i

Postprzez koko666 » 20 Wrz 2019 15:13

Instrukcja mówi, że gwiazdka jest zalecana, ale nie ma słowa, że konieczna. Sprzedawca w salonie mówi, że trzeba się trzymać tabliczki na drzwiach, a tam w specyfikacji gwiazdki nie ma, na serwisie już mają inne zdanie, a na dziale "części" to już sobie chyba jaja robią.

Białykolor - Ty też masz opony bez RFT?
koko666

Dołączenie: 16 Sty 2014 21:22
Moje BMW: G01 20d X-line

Postprzez Białykolor » 20 Wrz 2019 17:23

koko666 napisał:Instrukcja mówi, że gwiazdka jest zalecana, ale nie ma słowa, że konieczna. Sprzedawca w salonie mówi, że trzeba się trzymać tabliczki na drzwiach, a tam w specyfikacji gwiazdki nie ma, na serwisie już mają inne zdanie, a na dziale "części" to już sobie chyba jaja robią.

Białykolor - Ty też masz opony bez RFT?

Tak mam opony bez RF, dokładnie takie chciałem, więc tym bardziej mi się to nie podoba że jestem zmuszony /skazany na zimowe 19' z RF bo głównie chodzi o gwiazdkę... I to nie był by problem że z gwiazdką będzie drożej, ale nie chce RF i koniec... Wg. mnie jest to nie fair że grają taką ideologią że nie mamy 19' bez RF to nie możesz kupić nic innego bo gwiazdka... Żeby tak jak piszesz ktoś powiedział oficjalnie najlepiej na piśmie "Musi być gwiazdka bo jest to konieczne do utrzymania gwarancji na napęd" i wtedy rozumiem, oficjalne stanowisko i koniec kropka, a tak to takie połączenie marketingu i żerowanie na obawach kupujących którzy dla świętego spokoju kupią czy to konieczne czy nie... Bo oni muszą zarobić i koniec...
Białykolor

Postprzez słonik40 » 20 Wrz 2019 21:35

Ale przeciez na oponeo tez mozna kupic opony z gwiazdka. Nie trzeba kupowac opon u dealera. Poza tym za pare stow wiecej wydane raz na pare lat nie ryzykujemy ryzykamprzepychania sie z gwarantem badz ubezpieczycielem. Dodatkowo dla kol zimowych wazna jest szerokosc opon. W laTo im szersza tym lepsza w zimie dokladnie odwrotnie.
słonik40

Dołączenie: 12 Mar 2018 11:12
Moje BMW: g30 530i xdrive

Postprzez Białykolor » 20 Wrz 2019 22:25

słonik40 napisał:Ale przeciez na oponeo tez mozna kupic opony z gwiazdka. Nie trzeba kupowac opon u dealera. Poza tym za pare stow wiecej wydane raz na pare lat nie ryzykujemy ryzykamprzepychania sie z gwarantem badz ubezpieczycielem. Dodatkowo dla kol zimowych wazna jest szerokosc opon. W laTo im szersza tym lepsza w zimie dokladnie odwrotnie.

Slonik40, tak jak pisałem nie o kasę chodzi, ja chętnie dopłacę do tej nieszczęsnej gwiazdki, nawet 300 zł za sztukę tylko nie ma 19 cali z gwiazdką bez RF ,i kwestia o jaką się rozbija to że kupuję samochód bez RF, producent mi go produkuje i... zbliża się zima i nagle okazuje się że muszę mieć samochód na RF choć absolutnie takiego nie chciałem i nie za to zapłaciłem. Tak jak koledzy pisali mogę wziąć 18 cali i będzie z gwiazdką i bez RF... Ale to dalej nie to co kupiłem, bo ja i kolega koko666 kupiliśmy samochód na lato, wiosnę, jesień, zimę na felgach 19 cali bez opon RF. I gdyby ktoś z BMW wskazał jakiś konkretny zapis oprócz "zalecane" to bym się dostosował w myśl zasady kupuje przestrzegam zasad gwarancji, ale jak pisał kolega koko666 to trochę naciągana i nie jednoznaczna opinia dealera dotyczącą tego konkretnego przypadku.
Białykolor

Postprzez koko666 » 20 Wrz 2019 23:47

Dokładnie, kupiłem samochód jaki kupiłem, chciałem koła które mam i na takich chcę jeździć cały rok, nie chcę też opon RFT (bez wchodzenia w dyskusje czy auto lepiej się na nich prowadzi lub czy w lecie opony im szersze tym lepsze a w zimie im węższe - bo to też nie jest prawdą) i kupując go pytałem o zimówki - wtedy usłyszałem, że nie ma problemu, że mogę kupić to co na tabliczce (bez RFT i gwiazdki), a teraz mówią już coś innego. Nie chodzi tu o skąpstwo ani o to czy mnie stać na koła za 8,5 tysiaka, ale o podejście do klienta - bo gdybym wiedział to od razu to nie byłoby problemu, a tak czuje się jakby ktoś chciałby mnie wy.....ć
koko666

Postprzez słonik40 » 21 Wrz 2019 11:38

To ze wprowadzili was wblad to jest nie fair, natomiast tu nie o skapstwo chodzi a o swiety spokoj a taki moze byc zaburzony w przypadku potrzeby naprawy auta na gwarancji I braku opon z homologacja czyli z gwiazdka.
słonik40

Postprzez koko666 » 21 Wrz 2019 12:53

I tu masz rację kolego - święty spokój warty jest każdych pieniędzy, w zasadzie to jest też główny powód kupna nowego auta. Skończy się tak, że podobnie jak w poprzednim aucie będę miał 2 komplety kół, więc spokój i wygoda, choć niesmak pozostanie...
koko666

Postprzez słonik40 » 22 Wrz 2019 10:49

Co jeszcze moge dodac od siebie to niestety ale czesto sprzedawcy maja slaba wiedze na temat sprzedawanych produktow I nawet nie robia tego specjalnie no ale to nie powinno ich tlumaczyc bo na zapytanie klienta powinni sprawdzic to dwukrotnie I dopiero dac odpowiedz. Niemniej jednak my jako klienci lepiej samo upewniajmy sie i sprawdzajmy wszystko nie ufajac do konca nikomu.
słonik40

Postprzez Białykolor » 23 Wrz 2019 14:12

Edycja - usunięcie
Białykolor

Postprzez Master_85 » 27 Wrz 2019 20:52

Wrzucal ktos 18" do siebie ?
Mam 20'' letnie i rozgladam sie za czyms nowym na zime, w gre wchodza 18" max 19" i zastanawiam sie czy nie bedzie wygladal smiesznie na mniejszych kolkach.
Tym samym, czy moze sie ktos wypowiedziec na temat opon Michelin Pilot Alpin 5 SUV ZP * Runflat ?

Pozdrawiam
Pat
Master_85

Dołączenie: 18 Lis 2017 17:41
Moje BMW: X3 G01 30d

Postprzez Ponta » 27 Wrz 2019 22:14

Spokojnie, wygląda normalnie :cool2:
Awatar użytkownika
Ponta

Dołączenie: 02 Gru 2017 04:06
Moje BMW: E85 3.0si

Postprzez Białykolor » 28 Wrz 2019 18:28

Znalazłem na stronie oponeo taki artykuł i cytat "Auta z oponami typu Run Flat powinny być specjalnie do nich przystosowane. Wówczas elementy zawieszenia (np. w BMW zastosowano bardziej miękkie nastawy zawieszenia) i systemy wspomagania (ABS, systemy stabilizacji toru jazdy) są zaprojektowane i skalibrowane do współpracy wyłącznie z ogumieniem tego typu. Założenie zwykłych opon do samochodu przystosowanego do Run Flatów będzie skutkować jego nieprzewidywalnym zachowaniem przy dużej prędkości." i dokładnie tu jest sedno sprawy, kupujemy samochód bez RFT oryginalny od producenta, dealer zmusza do opon zimowych RFT (chodzi o 19cali) więc zakładamy na tą felge która mamy, która jak ustaliłem jest dostosowana do RFT, i teraz przychodzi wiosna i co...? Zakładamy oponę bez RFT na felge dostosowaną do RFT... Więc albo samochód jest zestroiony (żeby nie było kłótni że dostosowany) albo eksperci się mylą, że nie należy używać opon bez RFT do samochodu który powinien je mieć... A ewidentnie wszędzie można znaleźć informacje że akurat BMW w domyśle jest zaprojektowany na RFT, a pomimo to producent sprzedaje na zwykłych oponach, to co ? zwisa mu to...? Albo jednak jest jakaś drobna różnica pomiędzy samochodem do produkcji z RFT i bez RFT....
Źródło artykułu https://www.oponeo.pl/artykul/run-flat- ... inwestowac
Białykolor

PoprzedniaNastępna

Powróć do X3 (G01, F97)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość