Skocz do zawartości

F13 wymiana akumulatora


Tequila

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie, po wymianie akumulatora robimy jego rejestrację lub rejestrację i kodowanie w zależności od tego jakie aku włożymy. W jakim celu się to robi? Chodzi mi o to czy jeśli wymienię aku gdzieś w warsztacie to czy będę mógł wrócić do domu żeby zrobić rejestrację/kodowanie czy trzeba to zrobić od razu po wymianie bo nie odpalę auta?
Stop hybrid go V8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli wymieniłeś akumulator na ten sam , np. AGM 105Ah na AGM 105Ah i nie miałeś , żadnych oznak źle działających podzespołów wyposażenia auta to nie musisz nic robić

Jednak jeśli masz inny aku lub działanie urządzeń elektrycznych było ograniczone to musisz wykonać opcje rejestracji nowej baterii.

Spokojnie możesz jechać do domu i wykonać rejestracje w miejscu zamieszkania.


Co ja bym zrobił na twoim miejscu, wykonał bym rejestrację akumulatora i podłączył prostownik pod miejsca rozruchowe , które znajdują się pod maską silnika aby go doładować. Nie wiadomo jak dbano o baterie w sklepie?

Szanujący się sklep powinien co jakiś czas doładowywać akumulator , nie rzadziej niż co 6 miesięcy jeśli był przechowywany w pomieszczeniu o temperaturze 20°C - 25°C. Spytaj ich o datę produkcji baterii i poproś o doładowanie Aku przy użyciu dobrego prostownika, np. Kulon 912.

Postaraj się kupić jak najmłodszy akumulator . Ja nie kupiłbym starszego niż 1rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informacje. Jeszcze jedno pytanie. Domyślam się że akumulator jest w bagażniku po prawej stronie. W poprzednich autach aby dostać się do aku wystarczyło zdjąć klapkę/osłonę. W F13 nie ma żadnych otwieranych osłon. Czy trzeba demontować całe poszycie bagażnika żeby się tam dostać?
Stop hybrid go V8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, aku jest w kole zapasowym. Nic nie trzeba demontować poza jedną śrubką żeby go wymienić. Ktoś kto ma olej w głowie i wymienia tak, że nie ginie zasilanie ani na chwilę wymieni akumulator na podobny bez potrzeby żadnego kodowania czy innych czarów z mleka. To nie prom kosmiczny tylko zwykły samochód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.