Skocz do zawartości

F13 Awaria świateł adaptive led


Tequila

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam dziwny problem. Pojawił się błąd:

Awaria lewego światła drogowego

Awaria lewego światła mijania

Światło pozycyjne/dzienne uszkodzone

Co dziwne, jeśli włączę pozycyjne to oba świecą, jeśli włączę mijania też świecą, drogowe również. Natomiast jeśli włączę na "auto" to lewe ringi nie świecą. Może to przypadek ale wczoraj dość mocno padał deszcz i komunikaty pojawiły się właśnie po tym jak auto stało ze dwie godziny na deszczu. Gdzie szukać problemu?

Stop hybrid go V8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam. Pewnie już sobie poradziłeś, ale odpowiem dla potomnych, z racji że sam dużo walczyłem z leami w f06. Objaw wygląda na bezpiecznik pod schowkiem. Nie pamiętam numeru, od oświetlenia jest ich kilka w samochodzie, ale za całą lampę odpowiadają "duże". Od lewego reflektora jest pod schowkiem, od prawego w bagażniku z prawej strony. Kiedyś tak miałem, w trasie wywalało wszystkie możliwe błędy. Wystarczył krótki postój, ruch bezpiecznikiem i wszystko wracało do normy. Po przesmarowaniu bezpieczników kontaktem problem zniknął.

Co do błędu mijania/drogowych, najczęściej w lewym reflektorze, to winna jest tu wiązka przy ledach i naprawa wymaga zwykle otwarcia reflektora, zlokalizowania kabla i jego wymiany, sporadycznie padają same ledy. W tym konkretnym przypadku światło mijania zapali się na sekundę albo wcale i wyrzuci błąd, ale tylko od mijania i ewentualnie drogowych- pozycje i kierunkowskaz pracują normalnie. We wczesnej fazie błąd wyskakuje podczas pracy doświetlania zakrętów, później już zawsze po włączeniu świateł. W razie czego wiem kto naprawia tą usterkę za 600-700zł, zainteresowani pisać priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.