Skocz do zawartości

Problem z doborem opon zimowych.


Barbarossa87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem i jest to mój pierwszy post.

Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem F13tki 640d. Za 2 tygodnie szykuje mi się długa trasa przez Europę i muszę wymienić opony na zimówki. Tutaj zaczęły się schody. Mam felgi 20 z rozmiarami opon zalecanych przez producenta 245/35 przód i 275/30 tył. Za cholerę nie mogę znaleźć czterech identycznych modeli opon w tych rozmiarach... Teraz pytania:

1) Czy mogę zmienić na opony z tym samym rozmiarem ale większym profilem na obie bądź jedną oś?

2) Czy mogę założyć 4 x 245/35 lub 275/30 i jakie będą tego konsekwencje?

3) Czy mogę w jakikolwiek sposób zmienić rozmiar opon na tych felgach?

4) Czy jest jakaś firma, która robi jeden model opon w obu rozmiarach?

5) Na jakich zimówkach jeździcie Wy? Czy jest coś, co polecacie?

Za żadne skarby nie jestem w stanie znaleźć tych informacji w necie, proszę o pomoc!

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.... Panie!


Hankook Winter i*cept evo2 W320 (tylko kup z indeksem prędkości minimum "W" 270km/h).


Wierz mi, będziesz bardzo zadowolony.


:cool2:

 

Dzięki za odpowiedź, sprawdziłem opinie, opony owszem - dobre. Problem w tym, że nie robią rozmiaru na mój przód, tj. 245/35 r20, więc mogę je dostać tylko na tylną oś.

Niestety jest tak z większością opon, które wybiorę, stąd reszta pytań.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, sprawdziłem opinie, opony owszem - dobre. Problem w tym, że nie robią rozmiaru na mój przód, tj. 245/35 r20, więc mogę je dostać tylko na tylną oś.

Niestety jest tak z większością opon, które wybiorę, stąd reszta pytań.

Pozdrawiam.

 

https://www.hankooktire.com/pl/passenger-cars/all.html?mode=size&rimSize=20


Ja już nie wiem, czy to ja mam problem ze wzrokiem czy Twój ekran tego nie pokazuje ?

Przecież rozmiar 245/35R20 jest normalnie produkowany na bieżąco poza tym nie jest to "dobra opona" tylko "bardzo dobra opona" żeby nie napisać REWELACYJNA!


WTF ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Pirelli sottozero 2 albo Michelin pilot alpin pa4.

Miałem jedne i drugie i są godne polecenia. Powinny być w tych rozmiarach.

 

Sotto zero - opona, która jest dużo za droga do tego co oddaje podczas użytkowania. Jest za miękka, oczywiście można rzec, iż "to dobrze" przy zimie. Niestety, za te pieniądze polecę bezproblemowo Hankook.


PA4 - większego kibla na swoich kołach nigdy nie miałem, mega przereklamowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy uważa inaczej. Ja bym wolał te pirelli od hankooków.

 

... i miałem identyczne stanowisko. :cool2:


Kiedy mój znajomy, którego rodzina zajmuje się oponami od początku lat 90-tych a on sam ma zboczenie na punkcie wulkanizatorskim tłumaczył mi żebym nie przepłacał za Pirelli i wziął sobie Hankooki to się go zapytałem czy sobie żartuje czy może się w głowę uderzył czymś ciężkim, byłem bardzo sceptyczny i nie dałem sobie wmówić/się przekonać do tych opon. W końcu zaproponował mi, żebym wziął Hankooki a jak bedzie coś cokolwiek z nimi nie tak, dosłownie COKOLWIEK nawet wygląd na feldze to on mi je zabierze i wymieni na Pirelli GRATIS!

Powiedziałem: OK.


Nie żałuję tej decyzji dlatego z czystym sumieniem polecam tego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.