Skocz do zawartości

BMW F12 awaryjne otwieranie bagażnika


Sileo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Bardzo nietypowy problem. Na zimę wyciągnąłem akumulator z bagażnika, odłączając wszystkie klemy i kable. Auto zamknąłem i czekałem, aż przyjdzie wiosna.

No i mam problem teraz. Po podłączeniu źródła zasilania pod maskę .. zero reakcji. Najprawbdopodbniej po odłączeniu aku z bagażnika został odłączony jakiś obwód (nie znam się).

Teraz sytuacja wygląda tak, nie wiem jak dostać się do bagażnika ... jest tunel na narty w tylnej kanapie ale jest on bardzo wąski i poza wsadzeniem jednej ręki do bagażnika długości ponad 1m nie można uzyskać realnej możliwości otworzenia bagażnika.


Teraz pytania :

1. Czy ktoś wie jak rozkręcić tylną kanapę w 6 cabrio ?

2. Czy da się otworzyć bagażnik z zewnątrz bez zasilania ? starałem się szukać jakiegoś dojścia ale pod znaczkiem BMW jest jedynie kamera cofania. Można coś rozebrać, rozkręcić ?

3. Czy ktoś zna inny sposób otwarcia w opisanym wyżej przypadku.



Pozdrawiam



UPDATE :

Rozebranie tylnej kanapy nic nie dało jestem tak zabudowana (głównie system roll over), że pozostaje albo rozcięcie klapy bagażnika i zakup nowej + malowanie lub zastanawiam się nad siłowymi oderwaniu lampy, która jest w klapie bagażnika i próbę manualnego otwarcia zamka :mad2: pytanie czy ktoś może potwierdzić, moją tezę, iż brak prądu jest spowodowany odłączeniem układu kabli od akumulatora ?


UPDATE 2.0



Ktoś mi powie ocb na tym filmiku ? Wiem, że otwierają tak samo jak mój samochód jest zamknięty. Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie ocb na tym filmiku ?

 

Ja już nawet spojrzał zamiast ciebie ten filmik, który ci dał.

Co tam jest niezrozumiałego ?

No a jeśli nic nie jest jasne , to zapłać pieniądze elektryku i tyle.

 

Wielkie dzięki temsky740 za pomoc poza forum, nie zrozum mnie źle chciałem się dopytać, zwłaszcza, że słabo się na tym znam :D reasumując podpinam plus do przodu zgodnie z instrukcją, minus na masę, oraz drugi plus albo w kostkę do lampki przy oświetleniu przy nogach lub przy tablicy rejestracyjnej. Wystarczy zwykły drut miedziany ? Nie musi to być kabel tak jak na filmiku ?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pewnie musztarda po obiedzie, ale...

W F12 nie ma możliwości otwarcia klapy bagażnika bez źródła zasilania, to po pierwsze. Przeżyłem to sam. :cry:

Okoliczności z uwagi na wstyd, niech pozostaną tajemnicą :lol:

Po drugie zaś, po podłączeniu zasilania pod maskę silnika do bolców znamionowych, bez problemu powinien otworzyć się bagażnik z pilota, jeśli tak się nie dzieje, znaczy to, że instalacja elektryczna jest uszkodzona lub nieprawidłowo podłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.