Skocz do zawartości

Problem w adaptywnym tempomatem ACC Malfunction


pepsih

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum po dlugiej nieobecnosci jestem nowym mega szczesliwym wlascicielem BMW 640i GC Xdrive.... No dobra nie do konca szczesliwy hehehe...

2 Tygodnie po zakupie autka funkcja ACC Przestala dzialac :/, musze przyznac ze bardzo duzo jej uzywalem przez ostatanie 2 tygodnie bo bylem nia zafascynowany. Nic specialnego sie nie wydarzylo zanim przestala, moze byl deszczyk ale nic powaznego, pozatym dluzo jezdzilem podczas deszczu z tempomatem wlaczonym i nie bylo prolemu niemniej dien pozniej przy pochmornej blad wyskoczyl.

Wiec podpialem samochod pod ISTA

i pokazalo mi dwa bledy

 

4827BF Interface ACC

482103 ACC: Internal control unit fault

 

to bledy pochodza z modulu ACC jak i rowniez ICM.

oczywiscie zresetowalem bledy ale odrazu powracaja.

 

Czy ktos kiedys sie spotkal z tym problemem? i jakie jest rozwiazanie?

Czujnik ACC wyglada na czysty.

Czy oprocz Czujnika ACC jest jakis modul? czy juz w tym ACC Czujniku jest zintegrowany modul?

Mysle ze najpierw zaczne od sprawdzenia czy czujnik jest dobrze przymocowany, moze miec luz i sie przestawil dlatego wyskoczyly bledy.

druga rzecz ktora sprawdze to wtyczki, czy przypadkiem nie sa wilgotne, albo zle podpiete

 

Co jeszcze mozecie doradzic?

niestety po dlugiej nieobecnosci mam przykre doswiadczenie :/ ale sie nie poddam!!! niemniej licze na wasza pomoc.

Dzieki wielki w gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

i jakie jest rozwiazanie?

wymiana ACC

Czujnik ACC wyglada na czysty.

Choć i brudny - to sytuację w żaden sposób nie zmienia

Czy oprocz Czujnika ACC jest jakis modul?

NIE

czy juz w tym ACC Czujniku jest zintegrowany modul?

TAK

Mysle ze najpierw zaczne od sprawdzenia czy czujnik jest dobrze przymocowany, moze miec luz i sie przestawil dlatego wyskoczyly bledy.

druga rzecz ktora sprawdze to wtyczki, czy przypadkiem nie sa wilgotne, albo zle podpiete

Strata czasu , bez sensu

Co jeszcze mozecie doradzic?

Kupic nowy w aso i zrobic przypisanie i adaptację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla informacji, musialem isc do ASO i wymienili mi czujnik udalo mi sie utargowac (dluga historia)

koszt: $1989.00, ale jestem mega zadolony.BMW Daje 2 letnia gwarancje na wymieniona czesc takze przynajmniej na 2 lata mam spokoj z tempomatem o ile tyle bede cacko trzymal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.