Skocz do zawartości

BMW 640i Coupe lub 325i Coupe


jaroLPU

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odstawiłem moje 640i do dealera, dwuletnie cudo. Czas na zmianę. Wymyśliłem sobie M 550 i. Nie wiem czy będę w pełni zadowolony, pewnie będzie bardziej komfortowy, silniejszy itp. na pewno, jak twierdzi moja żona będzie brzydszy i ja będę w nim wyglądał na starszego. Takie luźne myßli...

 

nigdy nie kieruj sie opinia kobiety przy wyborze auta, bo wylądujesz z insignią w kombii :cool2:

 

Powiedz jej, ze bedziesz jezdzil tylko z zamknietymi szybami, zeby małolaty nie mogły wskoczyć do środka na czerwonym świetle. Mi pomaga :mrgreen:

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post, nie zakładałem nowego tematu bo ten wydaje mi się całkiem zbliżony więc pozwoliłem sobie go po prostu odkopać... :roll:

Rozglądam się za BMW serii 6 w okolicach 2014-2015 roku i zastanawiam się nad wyborem silnika 640I vs 640d.. Początkowo nie nastawiałem się ani na benzynę ani na diesla ponieważ stwierdziłem, że nie ma to dla mnie większej różnicy, po czasie jednak zacząłem się zastanawiać czy nie będę miał w przyszłości większych problemów ze sprzedaniem samochodu w dieslu? :( Patrząc na to co wyprawiają za naszą zachodnią granicą, "ciężko" tam teraz kupić auto w benzynie a na pewno widać że dieslami rynek jest zalewany, być może i u nas powstanie "problem" za np 2 lata. Ale to tylko gdybanie. Fakty są dwa, diesel jest tańszy... oraz to że nigdy diesla nie miałem. Co z eksploatacją? Chodzą słuchy że taniej w benzynie wymienić silnik na drugi niż w dieslu wtryski :lol:

Auto będzie eksploatowane przeze mnie i przez moją żonę, o żadne DPF'y nie muszę się specjalnie martwić gdyż do pracy jest jakieś 25km ekspresówką w jedną stronę. W benzynie trochę odstrasza mnie fakt który przytoczył kolega :shock:

bo o ile w mieście nie jest to jakoś dramatycznie uciążliwe - tankujecie co 2-3 dni, to jadąc w długą trasę, zatrzymywanie się na tankowanie 4 razy przez 1200km jest nieco irytujące. :duh:

Minął jakiś czas odkąd ten temat ucichł.. może macie jakieś nowe przemyślenia? Może coś się zmieniło na tyle że ktoś może od razu odradzi mi którąś opcje?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
O ile teraz zamawiajac X5 podczas dyskusji na tym forum byłem za opcja diesel tak w przypadku serii 6 jestem zdecydowanie za benzyna. Spalanie niskie nie jest ale jednak w porownaniu do suva sporo nizsze i w trasie zasieg jest akceptowalny. W samochodzie takim jak 6 liczy sie jednak frajda z dzwieku, wkrecania silnika na obroty itd a tu przyjemnosc z uzytkowania benzyny jest nie do przecenienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.