Skocz do zawartości

BMW F10 F13 tuning zmiana kształtu i obszycie kierownicy


f13coupe

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje Waszej pomocy bo nigdzie na forum nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Mam F13 2012r. (wersja przed liftem) kierownica taka sama jak w F10 przed liftem.


KIEROWNICA-AIRBAG-BMW-M5-F10-M6-F12-F13


Pytanie czy do F13 przed liftem będzie pasowała kierownica od F30 ? na zdjęciach to niby takie same kierownice (f30 vs f10 f13 wersja po lifcie) niektórzy piszą że pasuje do f10/13 kierownica od f30 a nie którzy że musi być specjalna właśnie od f10/13 ???


attachment.php?attachmentid=927503&stc=1&d=1381889574


Kolejna rzecz to kupić taką zniszczoną powycieraną kierownicę i dać do obszycia skórą (są relatywnie tanie) czy szukać takiej w bardzo dobrym stanie (ale są bardzo drogie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego iż na oko kierownice od F10/F13 i F30 wyglądają tak samo to niestety nie są wymienne.

F13 ma większy frez otwór centralny - F30 ma mniejszy otwór centralny i niestety kierownicy od F30 nie d sie założyć na kolumnę kierowniczą od F10/13

Jak chcesz kupić używaną kierownicę to lepiej poszukać z wytartą skórą, wyjdzie znacznie taniej. Jak dasz kierownicę do obszycia skórą do dobrego tapicera to będzie jak nówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że od F30 nie pasuje bo można taką kupić z poduszką za 1800-2000 zł a dedykowana do F13 to już kwota 3000-3500 zł. różnica bardzo duża. Ciekawe dlaczego skoro różni sie tylko otworem do przykręcenia ?

Odnośnie obszywania kierownicy skórą, to ewentualnie macie namiary na jakaś dobrą sprawdzona firmę ? zastanawiam sie jeszcze czy nie obszyć kierownicy alcantarą jak w mperformance ? Ma ktoś doświadczenia z kierownica obszyta alcantarą ? Jak to się sprawuje w porównaniu do skóry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nie zdawałem sobie sprawy, że tak można zmienić wygląd kierownicy. Jak przeliczyłem to nawet wyjdzie taniej zmienić kształt obecnej kierownicy niż kupić nową politową. Chyba skusze się nie na samo obszywanie kierownicy, ale i na modyfikacje jej kształtu wyglądu. Polecicie jeszcze jakieś inne firmy (dobre godne uwagi) odnośnie modyfikacji kierownic ? Chciał bym mieć tak ze trzy firmy do wyboru aby porównać ofertę, ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem stronę tej firmy maximonia car design i rzeczywiście robią świetne kierownica i sporo dobrych opinii w sieci o nich znalazłem. Apetyt rośnie w miarę jedzenia ;) Zastanawiam się jeszcze nad zrobieniem kierownicy z włókna węglowego carbonu. https://maximonia.pl/carbon-fiber taka pół na pół z karbonu a w połowie obszyta skórą lub alkantarą. Ktoś na forum ma kierownice w aucie z włókna węglowego carbon ? jak taka kierownica sprawuje sie w użytkowaniu na codzień ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego autka zrobiłem kierownicę z włókna węglowego. Ogólnie taka kierownica z carbonu do jazdy na codzień jest OK. Trzeba tylko zrobić taką kierownicę pół na pół czyli boki kierownicy obszyć skórą a górna i dolna część obręczy zrobiona z włókna węglowego. Dodatkowo swoją kierownice trochę zmodyfikowałem, zmieniłem jej kształt, spłaszczenie dolnej części obręczy kierownicy, dodatkowe profilowania i pogrubienie obręczy.

Jak masz ochotę tutaj masz linki d tych wątków na forum:

Kierownica z włókna węglowego carbon - https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=374769#p2708179

Obszywanie kierownicy skórą e61 - https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=345682&start=45#p2708849

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz sie dowiedzieć jakie kierownice pasują do F10/F13 to tutaj masz link z tym tematem https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=266326&start=60 Jak przeczytasz wszystko to wszystko na ten temat będziesz wiedział. W skrócie od F30 do f13 kiera nie pasuje. Tak jak pisali koledzy powyżej lepiej dąć kierownicę do przerobienia i obszycia do dobrej firmy to zrobią Ci fajna pod Ciebie. Tak jak wspominali maximonia to dobra sprawdzona firma zrobili sporo kierownic do BeMek możesz sobie przejrzeć ich galerie może coś ci wpadnie w oko https://maximonia.pl/galeria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że tak dopytuję, ale jestem laikiem w tym temacie i nigdy do tej pory nawet nie obszywałem kierownicy. Tak poczytałem jeszcze na stronie tej polecanej firmy odnośnie obszycia i modyfikacji kierownicy i zastanawia mnie taki materiał skóra mclarenracing

Skóra McLarenRacing stosowana do obszywania kierownic, charakteryzuje się najwyższą przyczepnością dłoni, dając niesamowitą precyzję prowadzenia auta. W dotyku daje super efekt miękkości/delikatności aksamitu.

Ktoś miał z tym do czynienia, obszywał kierownicę ? Jak by zamiast alcantary obszyć tym materiałem kierownicę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra McLarenRacing stosowana do obszywania kierownic

A co to za materiał skąd wziąłeś ten opis ? Odnośnie samego obszywania kierownicy to mogę ci polecić zwykłą skórę, jest praktyczniejsza od alkantary na kierownicy. Kierownica obszyta alkantarą jest fajna mięciutka w dotyku, lecz szybciej sie brudzi, bardziej trzeba dbać. Kierownica obszyta skórą jest praktyczniejsza w użytkowaniu na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra McLarenRacing stosowana do obszywania kierownic, charakteryzuje się najwyższą przyczepnością dłoni, dając niesamowitą precyzję prowadzenia auta. W dotyku daje super efekt miękkości/delikatności aksamitu.

 

Opis jest ze strony tej polecanej firmy co modyfikuje i obszywa kierownice. Dokładnie z tej strony https://maximonia.pl/obszycie-skora

No bo właśnie mam dylemat z czego zrobić kierownicę ? Nie bardzo na tym się znam. Fajnie wyglądają takie kierownice z włókna węglowego, ale czy to praktyczne w użytkowaniu na co dzień ? Czy nie lepiej zrobić zwykłą skórzaną ? Lub z alcantary na wzór mperformance jak na zdjęciu poniżej


b403746dc009b2c49fe7f4889e5013c0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego materiału maklarenracing nie znam, ale miałem do czynienia na kierownicy z alcantarą i skórą. Tutaj masz link odnośnie alcantary na kierownicy. każdy kto chce obszyć kierownice alkanatrą powinien to przeczytać: http://www.mforum.com.pl/viewtopic.php?t=5759#p115828
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem wczoraj telefonicznie z tą firmą maximonia (na duży plus bardzo miła i rzetelna obsługa) i względem tego, iż mam do nich daleko i nie bardzo mam jak podjechać przy okazji, zaproponowali, że wyślą do mnie próbki różnych materiałów skóry, alcantary, mclarenracing do obszycia kierownicy, abym sam mógł wybrać zdecydować co mi się podoba.

Mam jeszcze do Was pytanie, co sadzicie o obszyciu poduszki powietrznej ? Jak rozmawiałem z tą firma maximonia to mi odradzili jakąkolwiek ingerencje w poduszkę, że względu bezpieczeństwa? powiedzieli, że z technicznego punktu widzenia mogą obszyć poduszkę airbag dowolnie, ale mi to odradzają bo nie wiadomo jak taka poduszka się zachowa w czasie kolizji ???

Co wy na to obszywać poduszkę powietrzna na kierownicy ? Czy sobie to lepiej darować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu poduszki powietrznej nie obszywał. Podczas kolizji przy wystrzale poduszki to ogromne siły i jak zerwie taka skórę i z ogromna siłą dostaniesz w oko to możesz stracić gałę i będziesz jednookim piratem. Ta firma maximonia dobrze ci doradza, aby ze względów bezpieczeństwa nie ruszać poduszki powietrznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość tapicerów nawet nie wspomina przy obszyciu kierownicy i poduszki o zagrożeniu a prawda jest taka, że nie wolno tego robić bo to niebezpieczne i rzeczywiście jak mamy pecha to od takiej obszytej poduszki powietrznej możemy stracić oko. Zrób sobie kierownicę w tej firmie co wspominasz, to jedni z lepszych fachowców w polsce od kierownic, ale poduchy lepiej nie tykaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszecie z obszycia poduszki powietrznej zrezygnuję bo to kwestia bezpieczeństwa i takich elementów rzeczywiście nie powinno sie obszywać.

Dostałem różne próbki materiałów; kilka rodzajów skór, alcantary i tą nietypową skórę mclarenracing, ale zdecyduje sie chyba na klasyczne obszycie jak na przesłanym zdjęciu alcantarą.

Powiedzieli mi a zrobienie takiej kierownicy 990 zł, Robią na swojej i wysyłają do mnie na wymianę już gotową. Cena wydaje sie być bardzo dobra, bo jak patrzyłem w necie to takie gotowe są do kupienia od 3000 zł.


b403746dc009b2c49fe7f4889e5013c0.png


W związku z tym że chce zamówić kupić gotową taką kierownicę (robiona na zamówienie) to jak zdejmę swoją i założę tę niby inną to trzeba coś ponownie kodować programować, aby multifunkcja i łopatki działały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kierownice od F10 (podejrzewam że tak samo w F13 bo to ta sama baza) są plug and play, czyli jak masz obojętnie jaką kierownicę od danego modelu z łopatkami to montaż innej kierownicy i te same funkcje będą ci działały bez programowania/kodowania. Co do ceny samej modyfikacji i obszycia kierownicy, to wydaje sie być ok. Też kiedyś coś robiłem w tej firmie i mają dobry stosunek jakości do ceny. Są tańsze firmy, ale ich jakość no powiedzmy do auta na handel, ale nie dla siebie do jazdy na codzień. Są i firmy dużo droższe, ale niekoniecznie jakościowo lepsze;) Takie z grubsza porównanie cen masz tutaj: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=345682&start=30#p2655448
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak jak piszecie z obszycia poduszki powietrznej zrezygnuję bo to kwestia bezpieczeństwa i takich elementów rzeczywiście nie powinno sie obszywać.

Dostałem różne próbki materiałów; kilka rodzajów skór, alcantary i tą nietypową skórę mclarenracing, ale zdecyduje sie chyba na klasyczne obszycie jak na przesłanym zdjęciu alcantarą.

Powiedzieli mi a zrobienie takiej kierownicy 990 zł, Robią na swojej i wysyłają do mnie na wymianę już gotową. Cena wydaje sie być bardzo dobra, bo jak patrzyłem w necie to takie gotowe są do kupienia od 3000 zł.


b403746dc009b2c49fe7f4889e5013c0.png


W związku z tym że chce zamówić kupić gotową taką kierownicę (robiona na zamówienie) to jak zdejmę swoją i założę tę niby inną to trzeba coś ponownie kodować programować, aby multifunkcja i łopatki działały ?

 

Masz ? Zrobiłeś ? Zamówiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.