Skocz do zawartości

jak wymienić olej w 640d 2015


Dawid Bar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem po zakupie BMW 640d 2015 i wymiana oleju była rok temu i niby co dwa lata się to robi lub 30tyś km ale wolę wymieniać co roku i chciał bym to robić sam.

Czy ktoś może podpowiedzieć gdzie znajduje się filtr oleju i śruba od spuszczania oleju jakim olejem najlepiej zalewać i ile oleju wchodzi do tego silnika?

Oraz jak się wymienia filtr powietrza w tym aucie i gdzie on się znajduje.

Mile widziane zdjęcia i filmiki instruktażowe :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam


Filtr masz w komorze silnika po prawej stronie patrząc na silnik. Taka plastikowa puszka na klucz 27. A korek spustowy jest schowany pod okienkiem takim okrągłym w oslonie dolnej silnika. Musisz tam odkręcić śrubkę na klucz 8mm. Następnie obrócić to okienko, masz na nim napisane open/ close. Jak go zdejmiesz to ukaże Ci się sie korek spustowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Filtr masz w komorze silnika po prawej stronie patrząc na silnik. Taka plastikowa puszka na klucz 27. A korek spustowy jest schowany pod okienkiem takim okrągłym w oslonie dolnej silnika. Musisz tam odkręcić śrubkę na klucz 8mm. Następnie obrócić to okienko, masz na nim napisane open/ close. Jak go zdejmiesz to ukaże Ci się sie korek spustowy.

 


Dzięki bardzo za podpowiedź :cool2: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
To pozornie banalne pytanie ale wcale tak nie jest, Próbowałem wymienić olej z filtrem w nowym Audi Q7. Cały dolot trzeba było zdjąć, żeby dostać się do filtra a potem to poskładać. Nie polecam amatorowi. Za 40 zł (oczywiscie nie w ASO) zrobią to ludzie, którzy codziennie to wykonują. Ponadto znają procedury sprawdzania poziomu, wiedzą ile do tej wersji nalać, bo bagnetu przecież nie ma itp... Samemu OK, fajnie ale nie zawsze warto. Ja przyznam się, choć nie muszę, żle dokręciłem cybant, rozszczelniło mi się i miałem przygody na własne życzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.