Skocz do zawartości

Kupuję BMW 6er na co zwrócić uwagę? Opinie, porównania.


dawmac

Rekomendowane odpowiedzi

jesli znajdziesz uszanowane 650 nie bedzie zle jesli ktos zapobiegal a nie leczyl ten silnik mozna nazwac pancernym na tle jego nastepcy 4.4 turbo :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 673
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Pytanie jest takie, jaką kwote jesteś gotowy przeznaczyć na zakup auta? Bo rurka i uszczelniacze to jest generalnie pikuś przy kosztach utrzymania tego auta.

 

Tak? A niby co takiego się tak ma sypać w 6-ce? Zwłaszcza w 650i?


barszczyna, podwój budżet, wejdź na "zachodnie" strony z ogłoszeniami i zacznij szukać. Za 35 tys. to raczej prosisz się sam o kłopoty bo kupisz złomka albo ulepa.

W linku poniżej masz 650i z manualnymi skrzyniami:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?categories=SportsCar&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=PETROL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=32&maxFirstRegistrationDate=2009&maxMileage=200000&maxPowerAsArray=PS&minPowerAsArray=PS&scopeId=C&sfmr=false&transmissions=MANUAL_GEAR

No Limits With S2 Power

Audi S2 Coupe 414 KM 560 Nm, BMW 650i 367 KM 490 Nm, BMW HP4 193 KM 112 Nm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.


@s2power, wiesz co, ja raczej o 645i myślę a nie o 650i.

Tutaj ceny wyglądają trochę inaczej i widzę, że w granicach 30-45k można coś kupić.


https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?categories=SportsCar&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=PETROL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=31&maxFirstRegistrationDate=2009&maxMileage=200000&maxPowerAsArray=KW&minPowerAsArray=KW&scopeId=C&sfmr=false&transmissions=MANUAL_GEAR


Problemy auta ogółem są mi znane i akceptuję je. Do tego mam magika od BMW do pomocy.

Przeczytałem tutaj cały wątek + przeglądam dział techniczny. To samo robiłem z e46 i udało się w rozsądnych pieniądzach kupić zadbane auto, które jeździ u mnie piąty rok.


Skupmy się na przedlifcie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest takie, jaką kwote jesteś gotowy przeznaczyć na zakup auta? Bo rurka i uszczelniacze to jest generalnie pikuś przy kosztach utrzymania tego auta.

 

Tak? A niby co takiego się tak ma sypać w 6-ce? Zwłaszcza w 650i?


barszczyna, podwój budżet, wejdź na "zachodnie" strony z ogłoszeniami i zacznij szukać. Za 35 tys. to raczej prosisz się sam o kłopoty bo kupisz złomka albo ulepa.

W linku poniżej masz 650i z manualnymi skrzyniami:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?categories=SportsCar&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=PETROL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=32&maxFirstRegistrationDate=2009&maxMileage=200000&maxPowerAsArray=PS&minPowerAsArray=PS&scopeId=C&sfmr=false&transmissions=MANUAL_GEAR

 

Sypać się może wiele rzeczy, bo 6-tka to raczej kapryśne auto. U mnie była to np. maglownica, alternator, drążek dynamic drive, rozrusznik, parujące lampy itd... A kupiłem auto bezwypadkowe, 4-letnie z niskim przebiegiem z salonu

BMW w Warszawie. O braniu oleju i naprawach głowic nie wspominam bo to wiadoma sprawa. Na temat 650i się nie wypowiem, bo nie miałem z nią do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
6er forever, z tą kapryśnością to zapewne bardzo różnie bywa. U mnie auto służy dzielnie ok. 12 lat i jest to jak do tej pory prawie bezawaryjna służba. Z tym, że jest o 650i a nie 645I

No Limits With S2 Power

Audi S2 Coupe 414 KM 560 Nm, BMW 650i 367 KM 490 Nm, BMW HP4 193 KM 112 Nm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Obecnie mam e39 4,4 v8 286KM m62b44 sedan automat 1996 rok chcialbym kupic e63 cabrio lub coupe z silnikiem 4,4 333KM interesuje mnie koszty utzrymania nie mowmy o spalaniu gdyz auto bedzie weekendowe a po za tym v8 nigdy nie bedzie ekonomiczne.Czy duza roznica jest w czesciach i awaryjnosci miedzy e39 a e63?dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie kupiłem E63 2005 645Ci.

Czytając wcześniej forum nie znalazłem wielu konkretów. Wszyscy piszą o problemach z rurką i uszczelniaczach zaworów.

Postaram się być bardziej szczegółowy, może komuś się przyda:

Mój egzemplarz ma 250000 przebiegu i od razu po zakupie naprawiłem rzeczone uszczelnienie. Była to pilna naprawa, bo auto piło sporo oleju (całą miarkę na bagnecie spalił w 400km po mieście). W trasie nie brał oleju.

Olej nie tylko był spalany (duże chmury dymu po krótkim postoju), ale także uciekał przez rozszczelnienie. Patrząc z kanału, osłona silnika była cała w oleju.

Znikała też woda z chłodnicy - taka zagadka.

Poza tym naprawy wymagał wał rozrządu i kolektor ssący.

Jeden tłok nie hula.

Popalone różne moduły, to wada jaką widziałem we wszystkich e63 i u mnie również wymagały wymiany.

Poza tym pompka spryskiwaczy padła.

Oczywiście prawy przedni błotnik był popękany przy uchwytach na krawędzi z maską - standard w e63!

No i to chyba wszystko.

Rozczarowujący jest brak USB i AUX.

Na remoncik po zakupie proponuję przeznaczyć ok. 10000zł jeśli kupujecie tańszy egzemplarz.

Ogólnie jestem zadowolony.

Powodzenia w Waszych zakupach.

ps. rurka ma się dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Powypadkowa włoszka. Ozderzakowanie zmienione.

Vehicle Information

Type

Value

VIN WBAEH31050B701147

Prod. Date 2005-04-28

Service History !! CHECK HISTORY !!

Type 630I (EUR)

Series E63 (6 Series)

Body Type COUPE

Steering Left Hand Drive

Engine N52

Displacement 3.00

Power 190kw / 258hp

Drive HECK

Transmission Automatic

Colour BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)

Upholstery LEDER DAKOTACHATEAU (LCCH)

Check mileage http://www.auto-records.com


Editions And Packages

S785A White Direction Indicator Lights


Comfort And Interior Equipment

S403A Glass Roof Electrical

S430A Interioroutside Mirror With Auto Dip

S441A Smoker Package

S488A Lumbar Support Driver And Passenger

S431A Interior Mirror With Automaticdip

S434A Interior Trim Finishers

S459A Seat Adjuster Electric With Memory


Multimedia

S601A TV Function

S605A Telematics Preparation

S609A Navigation System Professional

S612A BMW Assist

S616A BMW Online

S620A Voice Control

S633A Preparation Mobile Phone Business

S672A CD Changer For 6 CDs

S698A AreaCode 2 For DVD

S676A HiFi Speaker System

- Bavsound Speaker Upgrade Available


Driver Assistance And Lightning

S508A Park Distance Control PDC

S524A Adaptive Headlights

S541A Active Cruise Control

S595A BMW LA Wheel Ellipsoid Styling 121

S502A Headlight Cleaning System

S522A Xenon Light

S534A Automatic Air Conditioning

S548A Kilometercalibrated Speedometer


Wheels And Drive

S205A Automatic Transmission

S229A Dynamic Drive

S216A Hydro Steeringservotronic

S255A Sports Leather Steering Wheel


Environment And Safety

S302A Alarm System

S319A Integrated Universal Remote Control

S356A Climate Comfort Laminated Glass

S855A Language Version Italian

S863A Retailer Directory Europe

S877A Delete Crosspattern Operation

S884A Onboard Literature Italian

S8SAA Navigation Access Requestcountryspec

S8SBA Telematics Access Requestcountryspec

S8SPA Control Unit COP

S346A Chrome Line Exterieur


Other Equipment

S1CAA Selection Of COP Relevant Vehicles

S928A Tire Control

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Witam.Pzymierzam się do kupna e63 z silnikiem 4.8 , rocznik 2007-2009. Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o tym aucie, jak wygląda sprawa z dyferencjałem, podpory wału itd, na co najbardziej zwrócić uwagę przy kupnie. Chciałbym znać największe mankamenty tego auta. Z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Przy normalnym użytkowaniu dyfer się nie psuje. Dyferencjał jak się zużyje, (co świadczy o na prawdę mocnym pałowaniu auta przez dłuższy czas) to jest dostępny za kilka stów w używkach. Nie jest to żaden temat w tym aucie. Biorąc pod uwagę zaawansowany wiek E63/64 to prawdziwe upierdliwe problemy to elektronika, chyba że komuś nie przeszkadza choinka czerwonych i pomarańczowych światełek na zegarach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Przymierzam się do zakupu e63, celem zrobienia z niego fajnego projektu (air ride, rotiformy, itd). Nie zależy mi na osiągach tyle co bezawaryjnośći i długowieczni oraz na jak najniższych kosztach utrzymania(zdaje sobie sprawe ze 6ka generalnie jest droga w utrzymaniu). Który z dostępnych silników byłby najlepszą opcją skłaniałem się do tej pory na 630Ci przez najnizsza pojemnosc ale nie wiem czy błednie. Czy v8ka jest dużo droższa w utrzymaniu/częsciach? Wolałbym beznzyne ale chętnie usłyszę również opinie na temat diesela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kieruj sie ogolnym stanem auta bezwypadkowoscia jak poprzedni wlasciciel serwisowal :wink: jesli auto ma tylko wygladac i przykowac uwage n52 bedzie najtansze w utrzymaniu

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.