Skocz do zawartości

E64-Problem z dachem


roll

Rekomendowane odpowiedzi

Parę miesięcy temu w trakcie jazdy zapaliła mi się na czerwono mrugająca kontrolka zam/otw.dachu i komp.pokładowy zasygnalizował "otwarty dach" co było nieprawdą.Skutkowało to niemożnością otwarcia dachu ,a nawet bagażnika(tylko bezpośrednio kluczykiem w zamku).Po paru godzinach jazdy problem zniknął.Po kilku tygodniach problem się powtórzył.W związku z tym wymieniłem czujnik otwarcia dachu znajdujący się na dnie komory na składany dach.Okazało się że dach się schował a potem rozłożył ale tylko do połowy czyli do stanu w którym był przy wymianie czujnika.Po odłączeniu akumulatora i przyłączeniu następnie dał się rozłożyć do końca ale tym razem nie zamknęły się do końca szyby boczne ,a tylna w ogóle i kontrolka znowu mruga na czerwono-dach się nie daje złożyć w ogóle nie reaguje ani na pilota ani na przycisk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ze 2 lata temu ten sam problem ale to nie jest kwestia tego czujnika, który wymieniałeś. To był czujnik halla, który jest gdzieś po lewej stronie w komorze dachu w okolicach mechanizmu. nawet go nie wymieniałem, chociaż mam drugi zapasowy dach, tylko przeczyściłem styki i dach działa bez najmniejszego zająknięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dodam jeszcze nieśmiało, że dach podobnie jak inne elementy auta i nie tylko auta, powinien być okresowo poddawany pewnym czynnościom serwisowo-konserwacyjnym co w naszych realiach praktycznie się nie zdarza, bo nikt nie ma o tym pojecia (nawet w serwisie). Mogę się założyć, że kolega nic takiego nie robił od zakupu, więc teraz jest drobny kłopot ale nie sadzę żeby to było coś poważnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.