Skocz do zawartości

G11/12 xDrive 750li vs 750ld


Dam69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dylemat przy zakupie autka, celuję w rocznik 2016 xDrive Long. Zastanawiam się nad 750Li - 750Ld. Obydwa mocne, diesel ekonomiczniejszy ale to drugorzędna sprawa przy tym aucie. Co doradzacie jeśli chodzi o silnik , jego wytrzymałość, kulturę pracy itp. Nie przekonam się do S-klasy chyba że będę za stary na BMW :) Proszę o poradę i ukierunkowanie :) dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G12 to juz nie to samo 7 co co starsze generacje (E65 E38) wiec polecem sprawdzic nowa sklasse. Jezeli jeździsz duzo to tylko diesel chyba, ze jezdzisz przepisowo to z benzyna nie bedzie az takiej tragedii. Jezeli jezdzisz szybko to spalanie 750d bedzie 9-12l, a 750i 15-25l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziales chociaz raz w s klasie? Np. Tej porzedniej generacji? xD

Diesel ekonomiczniejszy pzdr

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matekBMW tak się składa, że miałem w221 przez 8 lat i w222 jeździłem przez chwilę. G11 nie jest tak dobre jak E65, za to posiada wszystkie wady w221.

 

Czekaj czekaj czekaj.... bo mam E65 więc pochwal się w czym G11 nie jest tak dobre jak E65? :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te auta dzieli przepaść pod względem technologicznym.

Zawieszenie, wnętrze, wyciszenie można wymieniać godzinami.

 

To wymieniaj bo co do wyciszenia to bym się naprawdę wykłócał, jadąc moim E65 200 km/h i więcej normalnie idzie rozmawiać w środku z osobami siedzącymi z tyłu bez potrzeby podnoszenia amplitudy głosu natomiast jadąc tyle samo w G11 trzeba było niestety odwracać głowę do ludzi z tyłu bądź mówić głośniej.


Co do wnętrza, wybacz ale w E65 a nawet w E38 jakość skóry jest o niebo lepsza niż w F01 czy G11.

Każdy tapicer czy pracownicy detalingowych myjni samochodowych to potwierdzą, poza tym w E65 czy nawet w E38 siedzi się naprawdę wygodnie co w przypadku G11 nie mogę tego potwierdzić na rzecz przeze mnie wymienionych aut.


Zawieszenie? Pewnie dużo na plus G11.


Chciałbym poczytać godzinami cóż ten plastikowy pojemnik jakim jest G11 jest aż tak przepaściowo lepszy pod względami technologicznymi bo widząc z czym borykają się ludzie kupujący nowe auta z salonu a mając znajomych na działach reklamacji ASO BMW to w życiu za nic nie kupię nowego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne są dyskusje o subiektywnych odczuciach lub o mierzalnych parametrach bez podawania liczb.


To ,że kiedyś projektowano auta na 30 lat i 1 mln km eksploatacji w ogóle mi nie imponuje. Nikt w dzisiejszych czasach nie ma takiego celu, kupując nowy samochód. Każdy chce natomiast mieć osiągi i spalanie i komfort i tonę wyposażenia za odpowiednia kwotę. Wyklucza to czołgowe wykonanie owocujące wielką masą oraz ceną, której nikt nie chciałby zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Też miałem taki dylemat.Obecnie mam g30 540d a wziąłem na jeden dzięki 740d po liftingu z executive drive pro i skrętna tylna osia.Powiem tak :”przepaść”.Zamierzam wziasc 750d ale nawet w 740d się zakochałem.Mega komfort,stabilność przy wysokich prędkościach powyżej 200km.Manewrowanie na parkingu z skrętnymi tylnymi kołami lepsza niż w g30.Brak pod i nad strefowości.Zakochalem się w tym samochodzie.ps.Uwaga!!!!Moja żona też.Na pytanie czy nie przeszkadza jest rozmiar 7 powiedziała że wogóle.Myslalem ze już nic mnie nie zachwyci w motoryzacji i jestem już kompletnie zepsuty i zmanierowany a tu takie zaskoczenie.Polecam nie słuchać żadnych opinii tylko podjechać do najbliższego dealera i wziasc na jeden dzień.Wybralbym 750d bo przy ostrej jeździe na autostradzie spali Max 13 a 750i 20 .Rabaty na 7 -ke można dostać naprawdę duże powyżej 20 % na nowa.Jakby co zapraszam na Pryw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

E65 vs g11? Naprawdę? sorry ale jak dla mnie G11 bije E65 pod każdym względem jakościowym też.


Co do S`ki i aktualnej 7er jeździłem jedynym i drugim chyba we wszystkich wersjach silnikowych Ska jest dużo cięższa i to czuć. Jak prowadzisz sam to 7er jak jesteś wożony to Ska tak według mnie. Oba auta są naprawdę mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Każdy patrzy na samochód z innej strony.

Jak kupujesz nowe auto, dobierasz gwarancje na 5 lat...

To nie obchodzi mnie ile ono wytrzyma, a nawet liczę ze się rozsypie po 4 latach że wszystko wymienią na nowe.


Tyle w temacie.

A to że E65 było bardziej trwałe...

No cóż, telewizory kineskopowe jeszcze by działały gdyby ich nie wyrzucono. A LCD... no cóż.


Tylko jakoś tak ciężko znaleźć E65 w fajnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie tak jest, nie wypowiadam się o aucie kolegi wyżej, ale przy zakupie auta sprzedający zawsze oszukuje, jeden mniej drugi więcej.

Oszukuje podwójnie. Bo jedno to żeby podkoloryzować a drugie bo jego stare auto było gorsze te jest lepsze i pamięta co Janusz 4 lata temu mówił jak sprzedawał panie full opcja 1 lakier.

No i tego się trxyma. Zawieszenie nie puka, ono tak pracuje bo jest tak od zakupu a przecież Janusz mówił że jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.