• Reklama

BMWMEDIA - ANDROID W TWOIM BMW

B48 (730i, 730Li), B57 (730d, 730dX, 730Ld, 730LdX, 740dX, 740LdX), B58 (740i, 740iX, 740Li, 740LiX), N63R (750i, 750iX, 750Li, 750LiX), M760Li xDrive

Moderator: BMK

Re: BMWMEDIA - ANDROID W TWOIM BMW

Postprzez AndrzejekWWA » 30 Maj 2019 08:39

Można prosić o ofertę na kamerę cofania do BMW F32. Jakie parametry (rozdzielczość, kąt widzenia, itd) ma kamera którą oferujecie ?
Awatar użytkownika
AndrzejekWWA

Dołączenie: 28 Sie 2014 20:10
Moje BMW: F32 420i

Postprzez miojamo » 30 Maj 2019 11:43

Wejście AUX w stacji NBT jest naprawdę wysokiej jakości

Próbowałem dowiedzieć się właśnie co tam jest wsadzone, oczywiści nie dostałem odpowiedzi, ale dalej to jest analog = slabo

Idealnie jakby był wbudowany DAC, tak robi np. GMS i gra to genialnie.

Tak jeszcze sobie myśle czy by nie zamntować pomiedzy DAC tego samego producenta:
https://www.aliexpress.com/item/3296868 ... 242db8EelA

Działa tak samo jak Android 8.1 plus dodano menu BMW ID7 i 4GB Ram.

Poczytaj dokładnie tam jest lepszy ekran i w ogole pewnie inna płyta główna.
miojamo
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 29 Maj 2019 07:11
Moje BMW: BMW 5 F10 525D

Postprzez grzegorz914 » 30 Maj 2019 12:27

Płyta CPU i GPU to samo co u mnie w 8.1, PX6 RK3399, Ekran wyższa rozdzielczość bo 1920x720 "antyrefleksyjny". Czysta kosmetyka.
Awatar użytkownika
grzegorz914

Dołączenie: 22 Mar 2014 07:49
Moje BMW: 08.2014 f10-LCI 528i xDrive M-pakiet

Postprzez klusek_20 » 30 Maj 2019 12:51

Jakos AUX jest ok pod warunkiem pominięcia ori instalacji. Dało sie to zauważyć w moim przypadku podłączenia Hegla, który grał ni jak jak był podpięty do wejścia podłokietnikiem. Problem rozwiązałem odcinając instalacje AUX i wlutowujac sie bezpośrednio w kostkę od napedu
klusek_20

Dołączenie: 20 Maj 2019 21:36
Moje BMW: nie powiem

Postprzez miojamo » 30 Maj 2019 13:54

Jakos AUX jest ok pod warunkiem pominięcia ori instalacji.

Czegoś tu nie rozumiem, po to podpina się stacje android żeby z niej odtwarzać wszystko np. spotify. Więc co ma tutaj wejście AUX w podłokietniku do rzeczy, wytłuamczy ktoś? Dla mnie logiczne wydaje sie wpięcie DAC pomiędzy stacje android a bazową kostkami ISO który to przemieli kiepski sygnał z androida i da na wyjściu "podrasowany" powinno to wystarczyć do uzyskania dobrego dźwięku.
miojamo

Postprzez klusek_20 » 30 Maj 2019 14:26

Miało byc montowane bez inwazyjnie. Be naruszania czego kolwiek. Moj DAC z powodu niskiego napięcia na wyjściu gra wiele lepiej gdy pomijam to wszystko. Minusem tego jest utrata możliwości podpiecia do aux innego zrodła. Aaa dziwk po analogu trafia do systemu audio bmw za pomoca AUX. Stosujac DAC poprawia sie znaczaco jakość dźwięku. Hmm tam nawet jest w kostce wejście jack. Jak sie wpinałem w to to nie dalo takich efektów jak wycięcie tego wszystkiego ale zaznaczam, że tak było w przypadku mojego Hegla hd2
klusek_20

Postprzez grzegorz914 » 30 Maj 2019 16:16

miojamo napisał:
Jakos AUX jest ok pod warunkiem pominięcia ori instalacji.

Czegoś tu nie rozumiem, po to podpina się stacje android żeby z niej odtwarzać wszystko np. spotify. Więc co ma tutaj wejście AUX w podłokietniku do rzeczy, wytłuamczy ktoś? Dla mnie logiczne wydaje sie wpięcie DAC pomiędzy stacje android a bazową kostkami ISO który to przemieli kiepski sygnał z androida i da na wyjściu "podrasowany" powinno to wystarczyć do uzyskania dobrego dźwięku.

Wyjście ze stacji Androida jest wpięte (skrosowane wewnętrznie) ze stacją bazową na kostce ISO tylko że wprowadzone to jest dokładnie w to samo miejsce gdzie jest podpięte wejście AUX w schowku.
Jeśli natomiast masz zamiar użyć DAC to wyjście z niego wpinasz właśnie w to złącze AUX w schowku aby nie ciąć kabli na kostce ISO.

@klusek_20
To wyjście JACK w kostce androida nie służy do podłączenia wyjśćia z DAC, to jest dodatkowe wyjście sygnału AUDIO z Androida, więc nie dziwię się że miałeś złą jakość jeśli się tam wpiołeś.
Awatar użytkownika
grzegorz914

Postprzez miojamo » 30 Maj 2019 18:16

Jakby ktoś miał wątpliwości co do używania AUX i DAC'a

I think you're splitting hairs when comparing one DAC vs another, especially in a car. The real degradation happens after the conversion to analog. Worst case is AUX in of the OEM HU, stay away from that at all costs. Very good results can be achieved by simply hooking-up a USB thumb or HDD to the USB port. The absolute cleanest signal path, without changing the OEM HU, is to play either lossless files from USB, or Audio CD, using the MOST bus to transfer the signal to the trunk (you would need to re-code to top-Hifi), and then using a Mobridge pre-amp to convert to toslink, and then a processor with digital inputs, like the Bit10 to convert to RCA, or an amp that takes toslink. But once you turn on the engine, or the A/C, or the wind blows, all that pureness goes right out of the window.
miojamo

Postprzez grzegorz914 » 30 Maj 2019 19:24

Ale o czym ma świadczyć ten cytat?
Zastosowanie przedwzmacniacza mObridge (Most) defakto nic nie daje jeśli źródło dźwięku ma wyjście analogowe, a takie ma nasza stacja Android i nie jest ono dobrej jakości. Dlatego zastosowanie USB DAC do Analog pozwala wyprowadzić cyfrowy sygnał z Androida i przekonwertować go do analogu w bardzo dobrej jakości. Potem to już kwestia wejścia w jednostce centralnej, u mnie gra rewelacyjnie.

Druga wada rozwiązania z zastosowaniem mObridge to taka że trzeba by było ręcznie przełączać źródło dźwięku za każdym razem po przełączeniu się z Androida na iDrive i odwrotnie, niestety mObridge jest programowany jako stacja CD a nasz Android jest w stanie automatycznie przełączać tylko źródło na AUX.

Zresztą sprawdź to sam w praktyce i dopiero się wypowiedz jakiej jakości jest dźwięk z zastosowaniem Android USB DAC >>AUX NBT>>ADC>>Most Harman Kardon.
Awatar użytkownika
grzegorz914

Postprzez BMWMEDIA » 30 Maj 2019 22:16

AndrzejekWWA napisał:Można prosić o ofertę na kamerę cofania do BMW F32. Jakie parametry (rozdzielczość, kąt widzenia, itd) ma kamera którą oferujecie ?

Kamera jest montowana w uchwyt klapy bagażnika, dokładnie jak fabrycznie

Najważniejsze informacje poniżej
- Przetwornik CMOS 1/3 PC2099
- Rozdzielczność - 960*592 480 linni- bdb rozdzielczość
- Kąt widzenia - 170 Stopni
- Minimalne oświetlenie - 01.Lux - bdb widoczność w nocy
- Wodoszczelność IP68
- Linine Cofania

Koszt 350zł - nowy model kamery ma pokrycie gumowe, nie plastikowe jak było wcześniej. Obecnie uchwyt jest "przyjemniejszy" w dotyku

Pozdrawiam
Łukasz
Image
Awatar użytkownika
BMWMEDIA

Dołączenie: 06 Gru 2018 14:10
Miejscowość: Warszawa
Moje BMW: F10 535d 2015

Postprzez BMWMEDIA » 30 Maj 2019 22:49

Dobry Wieczór,

W związku z coraz większym zainteresowaniem naszymi produktami i coraz większą aktywnością naszych użytkowników, chwielibyśmy przekazać kilka informacji poniżej

- Nowe forum bmwmedia powstanie w ciągu 2 tygodni, obecne niestety będzie musiało zostać zamienione ze względów technicznych
- Wątek na bmwklubie dotyczy sprawdzonych urządzeń bmwmedia, dopuszczamy wymianę poglądów i wszelkie opinie, ale wszystkie linki do ofert typu aliepxress będą usuwane, jak ktoś chce kupić bezpośrednio z chin, to istnieją różne strony i poradniki - na własne ryzyko
- Zrezygnowaliśmy z tłumaczenia na wersje PL, bo już druga firma uklęknęła na tym temacie, na forum jest Kolega Bartek, do którego być może będziemy zainteresowanych użytkowników kierować. Kolega Bartek nie jest z nami powiązany, ale udało mu się temat ogarnąć.

Co do nowych wersji urządzeń - androida 9.0 / 4gb / menu ID7 - napiszemy jutro więcej na ten temat, -
Jutro też wrzucimy nowy soft to wersji 8.1 - która ma nowe menu ID7 i pare udogodnień których nie było w ostatnim sofcie

Pozdrawiam Serdecznie
Łukasz Bmwmedia.pl
Image
Awatar użytkownika
BMWMEDIA

Postprzez klusek_20 » 31 Maj 2019 08:16

To wyjście JACK w kostce androida nie służy do podłączenia wyjśćia z DAC, to jest dodatkowe wyjście sygnału AUDIO z Androida, więc nie dziwię się że miałeś złą jakość jeśli się tam wpiołeś.

Tak tez jest opisane. Ja odcinając przeplot wpielem sie wykorzystujac to wejscie i jakość była gorszA niz po wlutowaniu sie do kostki.

To tak naprawdę jak to zrobić otrzymując stacje? Jak podłączyć to prawidłowo. Trzeba ingerować w przeplot odcinając te kabelki. Zarówno te od stacji jak i te prowadzące do AUX podłokietnika. U mnie to dało najlepsze efekty. To ze trzeba z przeplotu odciąć stacje to fakt dałem ciała. Ale powinno byc juz ok po wpięciu sie do podłokietnika a nie było...
klusek_20

Postprzez miojamo » 31 Maj 2019 09:10

Czyli jak dobrze rozumiem trzeba ciągnąć kabel AUX ze stacji do schowka?
miojamo

Postprzez BMWMEDIA » 31 Maj 2019 10:34

@miojamo

Prosiłem o nie wklejanie linków zawierających reklamę, kolega następnym razem dostanie BANA.
Wątek o DAC Prosze uznać za zakończony, Kolega grzegorz914 wszystko wyraźnie opisał, kolejne wątki zostaną kasowane :arrow:

W sprawach DAC Prosze pisać już na priv

Wątek z DAC , zostanie przeniesiony do nowego naszego forum za 2 tygodnie, wtedy będzie można się dzielić opiniami na temat rożnych rozwiązań i wszystkie doświadczenia i opinie będą mile widziane,
Wątek na bmw klubie jest ogólny

Pozdrawiam
Łukasz
Image
Awatar użytkownika
BMWMEDIA

Postprzez bucykwasik » 31 Maj 2019 12:19

Bardzo proszę o przygotowanie zestawu do F31 2015 r. urządzenie + kamera cofania. Android 8.1 z antyodblaskową matrycą i czarną ramką oraz 4 GB RAM. Po zamontowaniu podzielę się wrażeniami :wink:
bucykwasik

Dołączenie: 23 Lip 2018 10:47
Moje BMW: F31 320D 2015

PoprzedniaNastępna

Powróć do G11, G12

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość