Skocz do zawartości

Zakup BMW 750LD


jacbosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Obecnie posiadam F10 535 xd 2013 rok i zamierzam się przesiąść na 750LD.

 

Doradźcie czy warto od strony technicznej kupować 7 z tym motorem. Czytam i czytam o tych 4 turbinach - moc fajna ale chyba nikt nie lubi jak się auto psuje.

 

Wiem, że motor jest od lipca 2016 roku i nie za wiele o nim piszą, znaczy piszą ale o momencie i koniach ale nie ma nic o usterkach. Czy jest awaryjny i czy w ogóle warto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Obecnie posiadam F10 535 xd 2013 rok i zamierzam się przesiąść na 750LD.

 

Doradźcie czy warto od strony technicznej kupować 7 z tym motorem. Czytam i czytam o tych 4 turbinach - moc fajna ale chyba nikt nie lubi jak się auto psuje.

 

Wiem, że motor jest od lipca 2016 roku i nie za wiele o nim piszą, znaczy piszą ale o momencie i koniach ale nie ma nic o usterkach. Czy jest awaryjny i czy w ogóle warto???

Masz F10 z 2013, chcesz zamienić na G12, więc awaryjność to chyba nie powinna Cię obchodzić tylko ewentualnie przedłużona gwarancja. Awaryjność Cię nie dotyczy. To będzie problem 2, 3 właściciela. Silniki 50d są znane z X5 od kilku lat i ludzie sobie chwalą.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gwarancji to sprzedawca mi napisał tak że mam do wyboru

 

BSI service inclusive 5km/100.000km

BRI repair Inclusive 3 rok /200 000km (w Polsce występuje BRI i mówią na to gwarancja a poniżej dostajemy cos więcej )

Gwarancja 4 rok /120 000km

 

Co do pytania o silnik - trochę obawiam się o ilość turbin. Z tego co się dowiedziałem BMW w tych nowych silnikach zmieniło ich położenie (mówią, że wyrzucili je na zewnątrz - bo wcześniej się grzały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Repait inclusive ma kilka wyłączeń ale wszystko co drogie w nim jest ( silnik skrzynia zawieszenie). Jeśli auto jest zamawiane do produkcji bez problemu dostaniesz BRI 5 lat /200 w cenie auta jako dodatek do rabatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.