Skocz do zawartości

Buczenie na postoju 730 xd g11


Tompross

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie szukalem i nie znalazłem to pisze. Od jakiego czasu zauważyłem że kiedy dojeżdżam do skrzyżowania i auto stoi nie ważne czy na auto holdzie czy na hamulcu to tak dziwnie buczy. Napęd jest zapięty na D i w trakcie buczenia jak wrzucę na P ustaje. Ponadto jak już zacznie buczeć czasem wystarczy żebym przejechał 1m do przodu i cisza. Proszę powiedzcie czy ktoś z Was miał podobne doświadczenie i ewentualnie co to może być. Nie wiem może wydech. Z góry dzięki za rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Byłem dziś u mechanika ściągnął wszystkie osłony od dołu próbowaliśmy wywołać ten dźwięk. Kiedy ja byłem za kierownicą on był w kanale i nasłuchiwał. Diagnoza padła na prawa przednia polos. Tylko tak się zastanawiam skoro naped na przód nie jest załączony na postoju to co miałoby tam buczec skoro nie jest spięte. Dziwi mnie też to też przy ruchach kierownica w trakcie buczenia da się je wyciszyć lub wzmocnić. Pomysl jest aby rozebarac cała polos ewentualnie przedni most z tym że ja nie jestem przekonany co do słuszności tej diagnozy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czasami tak mam gdy trzymam na hamulcu, zauważyłem że zależy to od temperatury, zwykle jest w okolicach 10 st.C. Nic z tym nie robię bo rzadko to występuje i b.trudno byłoby zdiagnozować. A poza tym nie jest specjalnie uciążliwe, już tak trwa ze 2 lata i się nie zmienia. Ja obstawiam któryś przegub, bo ustępuje gdy zluzuję napięcie napędu przedniej osi np. zrzucając D albo zamiast trzymać na hamulcu zaciągnę AutoHold który trzyma tylną oś (dobrze myślę?). Poza tym zwykle wystarczy przetoczyć się dosłownie kilka cm i też buczenie znika. Pewnie kulki w przegubie inaczej się ustawią i nie wpadają w rezonans.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.