Skocz do zawartości

Klima czterostrefowa - jak ma działać?


maciek_w

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,


zaobserwowałem dziwne (wg mnie przynajmniej, bo niezgodne z moją intuicją) działanie klimy czterostrefowej. Z tyłu prawie zawsze wieje ciepłe, lub wręcz gorące powietrze. Do tego stopnia, że rozgrzewa mi się tunel środkowy...


Dodam, że temperatura z tyłu jest w zasadzie stale wysoka i nie zmienia się bardzo w zależności od nastawień temp pokrętłem (czy mam 19, czy 22 C... bucha ciepłe/gorące powietrze). Co więcej, temp. z tyłu nie jest wrażliwa na zmiany wprowadzane na panelu z przodu - włączenie funkcji "sync" i ustawienie jednej temp w całym aucie (np. 16-18C) nie wywołuje efektu w postaci nawiewu zimniejszego powietrza z tyłu


Obserwacje przeprowadzam w trasie - jest zima i na zewnątrz zimno. W serwisie powiedzieli mi, że "tak ma być, bo klima reaguje na wiele czynników zewn. i ignoruje ustawienia z panelu"... Ponadto, kiedy sprawdzali w ciepłym warsztacie, to z tyłu ponoć wiało zimne powietrze. Ja garażu nie mam, więc nie mogę ich tezy zweryfikować


A jak jest u Was?

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam pytanie/ prośbę: jak macie patent na ustawienie tego ustrojstwa tak, żeby z tyłu wiało zimne, to będę bardzo wdzięczny za podzielenie się nim ze mną. Lubię mieć zimno w samochodzie ;)

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na tylnym panelu ustawisz 16*C to wieje gorące powietrze?

 

Dokładnie tak - niezależnie od tego, czy jest 16, 18, czy 21, z tyłu wieje ciepłe powietrze. Czasem po prostu „ciepłe”, a czasem tak gorące, że rozgrzewa się cały tunel środkowy. Nie znalazłem reguły. Czasem pomaga wyłączenie opcji „sync” i ustawienie gałkami z tyłu jakiejś średniej temp (np. 18-21). Wtedy przestaje wiać gorące i robi się ciepłe. Czasem nie pomaga żaden patent


Panowie w serwisie nie mieli wcześniej do czynienia z takim zgłoszeniem i nie potrafili nic poradzić

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżę temat i dopytam, jak to działa u Was. Czy z tyłu zawsze leci ciepłe powietrze, czy można bez problemu, niezależnie od warunków na zewnątrz auta, ustawić żądaną temperaturę?


Wkurza mnie piekarnik przy prawym kolanie i stały powiew gorąca


Z góry dzięki za info!

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest ewidentnie jakiś error... Klima z tyłu albo chłodzi na maksa (przy temp ustawionej na 16.0C), albo grzeje na maksa (przy 16.5C lub cokolwiek więcej)


W przyszłym tygodniu trzecia wizyta w serwisie. Przy okazji dowiedziałem się, że nie jestem jedynym przypadkiem (ponoć w X7 zdarza się to samo)

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.