Skocz do zawartości

Głośne szumy w G11


maciek_w

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


z góry przepraszam, jeśli zakładam wątek w temacie już poruszanym - nie znalazłem podobnego w historii forum.


Trapi mnie hałaśliwość mojego nowego auta (napisałem o tym kilka słów w wątku poświęconym serii 3 G20/21; o tu: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=215&t=369286&start=210#p2801670)


Pytanie mam do osób, które mają doświadczenie z warsztatami zajmującymi się wyciszaniem/car audio w Warszawie. Kogo możecie polecić, kto po pierwsze naprawdę zna się na robocie (wie co i gdzie zaaplikować, aby wyeliminować niechciane dźwięki), a po drugie (i równie ważne) rozbierze i poskłada auto z dbałością i pomyślunkiem


Znam opinie o ciche-auto.pl i chętnie bym oddał im swoje, ale to jednak Wrocław i nie bardzo mi po drodze :/


Dzięki za wszelkie wskazówki

To już drugi raz, kiedy ohne Freude am Fahren uczę się pokory w antycznym Golfie żony (1.4 bez turbo). Poprzednio 8 miesięcy, zobaczymy ile teraz…

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jesteśmy w kontakcie. Nie stwierdziłem u siebie tych problemów z obudową lusterka lub szczelinami przy uszczelkach, które miał u siebie Big Snoop

To już drugi raz, kiedy ohne Freude am Fahren uczę się pokory w antycznym Golfie żony (1.4 bez turbo). Poprzednio 8 miesięcy, zobaczymy ile teraz…

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W newtis wskazują te miejsca związane z szumem.

bzL6pXRl.jpg

 


O, wow. A podają sposoby na zaradzenie tym problemom?


Dzięki!

To już drugi raz, kiedy ohne Freude am Fahren uczę się pokory w antycznym Golfie żony (1.4 bez turbo). Poprzednio 8 miesięcy, zobaczymy ile teraz…

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko "przerabiałem " w zeszłym roku. Już pomijam fakt że to rozwiązania zgłoszone do wersji przed LCI .

Problem paradoksalnie bierze się stąd że nowa 7 jest zbyt dobrze wyciszona :) . Po prostu słyszy się dźwięki które normalnie są przykryte przez np silnik , szum od kół itd .

Nadmienię że problem hałasu dotyczy osób bardzo wrażliwych słuchowo . Strzelam że 90% użytkowników nowej 7 puka się w czoło patrząc na mnie czy kolegę Maćka .

Wymiana szyb na akustyczne , opony pirelli pzero ( koniecznie pz4 z gwiazdką ) . To można poprawić bez ingerencji . Reszta w postach poniżej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam podobnie z G30 i byc moze to jest ten trop. Bo na trasie jest super wyciszona, ale irytuje mnie gdy kogos wyprzedzam - mam wlasnie wrazenie ze bardziej slysze te auta z boku niz normalnie. I prawdopodobnie jest to paradoksalnie efekt dobrego wyciszenia…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.