Skocz do zawartości

(BMW 7 G12) Wymiana opon ,inny rozmiar


Dom inic

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
To znaczy jak?opony wejda nie beda opcierac nigdzie.Ale jak serwis zobaczy ze niewlasciwy rozmiar opon.to na inne podzespoly traci sie gwarancje ?

A co ze spalaniem?Wzrosnie?

Masz niehomologowany rozmiar opon, dlatego. Mogą zrzucić wszystko na opony dodatkowo, każdą usterkę układu napędowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieni się średnica tylnego koła - będzie większe na wysokość . Bo profil 35 to procentowy stosunek do szerokości opony.

Jak nie masz osi skrętnej to nic się nie stanie.

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli nie masz gwarancji, możesz próbować zmienić na dowolny, jaki Ci pasuje.


Jak masz gwarancję, to nie przejdzie nic poza homologowanymi. Pytałem o wymianę nawet w ramach BMW (chciałem felgi z M8 Comp do M5 Comp) i twierdzili że mogę jeśli będą pasować wstawić, ale gwarancja na układ jezdny znika z miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co za problem jadąc na serwis założyć kola w homologowanym rozmiarze lato albo zima bo zakładam, ze idąc w inne felgi i rozmiary opon to zostaje nam oryginalny set.

 

Jak ktos ma za duzo czasu w zyciu to spoko, ja chce kupic BMW za circa pol banki, zeby miec spokoj niezaleznie od tego, czy jezdzi w okolicy zamieszakania, czy na drugim koncu Europy, to raczej slaba opcja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Opony kupujesz raz na dwa-trzy lata i skoro kupilo sie wysoki model to i wysoka cen opon...

Nie lubie tego pisac, a nawet i czytac ale... na auto stac a na utrzymanie nie?


Bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakbyś był zainteresowany, to mam do odsprzedania w zasadzie nowy komplet opon letnich Pirelli, homologowany do tego auta (samochód wyjechał na nich z fabryki, zrobił 4500km jako demo; opony zmieniam na zimowy komplet)



Sent from my iPhone using Tapatalk

To już drugi raz, kiedy ohne Freude am Fahren uczę się pokory w antycznym Golfie żony (1.4 bez turbo). Poprzednio 8 miesięcy, zobaczymy ile teraz…

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.