Skocz do zawartości

G30 530ix czarny szafir 2017


adziopak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, po kilku miesiącach od zakupu postanowiłem, że założę tu temat i pochwalę się trochę moją G30.. :)


Zanim zacznę mówić o samochodzie który mam, powiem krótko o samochodzie który miałem mieć, a nie mam.. :D

We wrześniu 2021 zamówiłem G20 330ix, bardzo dobrze wyposażoną z rabatem 18%, niestety samochód ten nigdy nie dotarł, wobec tego szukałem alternatyw.

Zacząłem się zastanawiać nad używaną G20, ale ceny były jakieś z kosmosu (niewiele tańsze niż nówki) i tak zacząłem przyglądać się pierwszym G30.

Znalazłem jedną z Kanady, wyposażoną prawie na full, ale blacharsko była bardzo kiepsko zrobiona + braki w dokumentacji, wobec tego auto porzuciłem.


Pewnego lipcowego dnia zobaczyłem ogłoszenie G30 czarnej, całkiem dobrze wyposażonej i to w dodatku w moim mieście. Po godzinie od wystawienia samochodu byłem już na oględzinach.

Później oczywiście weryfikacja z forumowiczami:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=395322

Raporty z autobazy + raporty od Andrzeja z bimmer-check (POLECAM!), promesa leasingowa, jazda próbna i... decyzja podjęta - kupujemy! (na podstawie pożyczki leasingowej w AL, auto było sprzedawane na vat-marża).

Moment wyjazdu z salonu samochodów używanych:

wyjazd-z-global-motors.jpg

A tak się prezentowała jeszcze przed wyjazdem (zdjęcia na potrzeby AC):

zakup-przod.jpg

zakup-tyl.jpg

zakup-srodek.jpg

licznik-zakup.jpg

 

Zainstalowane fabrycznie opcje wyposażenia:
01CA Selekcja COP ważnych pojazdów
01CB Zakres CO2
021P BMW LM Rad M Doppelspeiche 664
0230 Zakres dodatkowy, charakteryst. dla UE 0258 Ogumienie zdatne do jazdy po uszkodzeniu 02NH Hamulec sportowy M
02PA Zabezpieczenie śrub kół
02TB Sportowa automatyczna skrzynia biegów 02VB Wskaźn. ciśnienia pow. w oponach
0302 Instalacja alarmowa
0337 M Pakiet sportowy
03DS BMW Display Key
0403 Dach przesuwno-uchylny, elektryczny 0420 Przyciemniane szyby
0423 Dywaniki podłogowe Velours
0428 Trójkąt ostrzegawczy i apteczka
0459 Elektryczna regulacja foteli z pamięcią 0465 System załadunku
0481 Fotel sportowy
0494 Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera 04LF Wersja z drewna szlach."Fineline Ridge" 04NB Autom. klimatyzacja z regul. 4 strefową 04NE Nagrzewnica Blow-By
04T8 Lusterko zewn. do ściemniane automat. 04UR Oświetlenie wnętrza dookoła
0502 Spryskiwacze reflektorów
0548 Licznik kilometrów
0552 Adaptacyjny reflektor LED
05A1 LED Fog lights
05AC Asystent świateł drogowych
05AV Active Guard
05DM System wspomagania parkowania
0609 System nawigacji Professional
0610 Wyświetlacz przezierny
0650 Napęd CD
0688 Harman/Kardon Surround Sound System 06AC Inteligentne połączenie ratunkowe
06AE Teleservices
06AK Connected Drive Services
06AP Remote Services
06NW Telefonia komórkowa z Wireless Charging 06WB Wielofunkcyjny wyświetlacz przyrządów 0704 M Podwozie sportowe
0710 M Kierownica skórzana
0715 Pakiet areodynamiczny M
0760 Wysoki połysk Shadow-Line
0775 Podsufitka antracyt
08A1 Polska wersja językowa
08AT Literatura pokładowa, polski
08KA Termin wym.oleju 24 miesiące/30 000 km 08R9 Czynnik chłodniczy R1234yf
08TF Aktywna ochrona pieszych A090 Akumulator AGM 90 Ah KMKU Zintegrowana automatyczna klimatyzacja/ogrzewanie

 

Z historii były bardzo drobne naprawy, jedna na kwotę ok 200 zł i dwie na kwoty ok 1000 zł.


Tak oto stałem się właścicielem 5-letniej BMW G30 :lol:


Mniej więcej 2 tygodnie po zakupie wleciał serwis olejowy

olej-silnikowy.jpg

Olej oryginalny BMW 0W30 LL-04 + ori filtr. Wszystko z czescidobmw. Wymieniane prywatnie. Stary olej miał wtedy ok. 11 tys km.


Jako, że to mój pierwszy "poważny" samochód, trzeba było zakupić parę drobiazgów do auto-detailingu...

aktywna-piana.jpg

Pies też się załapał na aktywną pianę

pies-z-aktywna-piana.jpg


Samochód miał już lekko ponad 70 tys. km - olej w skrzyni biegów oraz w VTG oczywiście nigdy nie był wymieniany, więc ja, na przekór ASO BMW, postanowiłem wymienić oba oleje.

olej-skrzynia.jpg

Wymieniłem je metodą statyczną jednak z wykorzystaniem sprężonego powietrza. Wlano 10,8 l (prawie 100%) oleju.

Wg. mnie skrzynia zaczęła chodzić jeszcze bardziej majestatycznie, ale może to być efekt placebo.


Niedługo po zakupie pomógł mi bardzo forumowicz Wojti77, uruchamiając kod fsc lifetime, carplay fullscreen, start/stop pamięta stan przycisku (można jeździć z cały czas wyłączonym start/stop) oraz kilka bajerów z logiem M :norty:


gps.jpg

IMG-5988.jpg


Czas na kilka nocnych zdjęć.

noc-od-boku.jpg

noc-swiatla-przod.jpg

noc-swiatla-tyl.jpg

IMG-0793.jpg


We wrześniu wleciała korekta one-step + ceramika Nasiol ZR53

ceramika-1.png

ceramika-2.png


A to już fotki po ceramice.

kielnarowa-3.jpg

kielnarowa-1.jpg

kielnarowa-4.jpg


A tu obok A5 przyjaciela:

IMG-6047.jpg


W październiku wleciał czarny grill z M-performance:

czarny-grill-1.jpg


Jedno z ostatnich zdjęć ze Słowacji:

tatry.jpg


Cóż, jak na razie auto spisuje się świetnie. Zrobiłem już jakieś 6000 km. Jestem bardzo zadowolony. Mam też porównanie do A5 z 2017 r. i jak dla mnie G30 wygrywa.

Jak na razie 0 problemów, jedyne błędy:

1) awaria systemu parkowania po myciu (po przeczyszczeniu czujników wszystko wróciło do normy)

2) chwilowe ograniczenie systemów wspomagania (brudna szyba w okolicy kamery KAFAS)


Akumulator oryginalny, jeszcze z fabryki - zdaję sobie sprawę, że w niedalekiej przyszłości będzie mógł wymagać wymiany, na razie jest OK

akumulator.jpg


Kupione, jeszcze nie założone koła zimowe z G11 (na 18")

zimowka-1.jpg

zimowka-2.jpg


W przyszłości planuję wymienić ten plasticzek od kontrolera skrzyni biegów bo jest pęknięty (był pęknięty w momencie zakupu), oraz dołożyć czarne nakładki na końcówki wydechu.


W aucie miałem oryginalne dywaniki welurowe, kupiłem jednak ori bmw gumowe na zimę:

dywaniki.jpg


Auto ma opony Michelin Primacy 3 *, z przodu są jeszcze fabryczne z 2017, z tyłu świeże z 2021. Początkiem przyszłego sezonu letniego wymieniam przód na nowy (tak wiem, powinno się kompletami, ale poprzedni właściciel wymienił tylko tył).

Na zimę 18" continentale nowe z 2022.


Planuję jeszcze dołożyć system rozpoznawania znaków i w zasadzie tyle... Auto ma jeździć :)


Udało mi się kupić Service Inclusive od BMW na 100 tys km i 6 lat za 780 zł - co w praktyce oznacza jeden przegląd (za ok 6000 km): olej, filtry, świece i pióra wycieraczek.


Pozdrawiam forumowiczów!

Moje G30 530ix M-sport czarny szafir

Jeśli szukasz zespołu na wesele, to zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ten uśmiech dumnego właściciela BMW :wink: piękna para i piękne auto :cool2: szerokości !

Coś w tym jest, tego dnia nie zapomnę nigdy - emocje były ogromne... :)

Pierwsze "porządne auto", wcześniej jeździłem Clio 2 z 2003 roku z 1.2 pod maską.. :D

a sam proces kupowania auta był bardzo długi i po wielu miesiącach w końcu się udało.

Dziękuję w imieniu moim i Narzeczonej :)

Moje G30 530ix M-sport czarny szafir

Jeśli szukasz zespołu na wesele, to zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie czytac i ogladac. Widac ze auto trafilo w dobre rece.

No i fajny egzemplarz: jest i HUD, Mpakiet. W ogole mam wrazenie ze przedlift jednak lepiej sie prezentuje - jakis taki bardziej postawny jest niz LCI (a sam mam polifta…)

Wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma, mi się teraz podobają białe LCI z shadowline i czarnymi felgami.. :)

U mnie troszkę żałuję że nie mam naturalnych skór i komfortów z wentylacją, ale za tę cenę i ten stan samochodu + historię przestałem narzekać.

Dzięki.

Moje G30 530ix M-sport czarny szafir

Jeśli szukasz zespołu na wesele, to zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to czasy bezproblemowe się już skończyły.. :)


Koła zimowe wleciały już (porobię niedługo fotki), co ciekawe miały być nowe gotowe do założenia, a jednak musieli jednak poprawić wyważenie.


Co do wyżej wspomnianej bezproblemowości, nic oczywiście poważnego się nie dzieje.

Jako, że mam w domu same Macbooki muszę zakupić sobie laptop jakiś używany z windowsem pod istę i inne programy pod bmw.

Udało mi się jednak skorzystać z "magicznej kosteczki" znajomego, która bardzo dobrze poradziła sobie z przeczytaniem błędów.

IMG-0282.png IMG-0281.png IMG-0283.png IMG-0284.png IMG-0285.png IMG-0286.png IMG-0287.png

Większość z nich to zasadzie nie błędy, jednakże 1C0102 jest trochę zastanawiający, bo tyczy się oleju, 21B042 (żaluzje chłodnicy, dolne) to chyba klasyk w tych samochodach.

Co do AKKS, na razie tego nie dotykam. W innym temacie był omawiany problem tych rolet, jednemu z naszych użytkowników przeprowadzili kalibrację. Jak zrobię sobie laptopa z Istą to spróbuję kalibrować i zobaczymy czy problem zażegnany. Jak nie, to gdzieś w przyszłości element wymienie. Dolna roleta rzeczywiście zablokowana w pozycji otwartej. Górna do momentu wysokich temperatur na dworze otwierała się i zamykała bez problemu. Teraz cały czas zamknięta, ale spodziewam się że to ze względu na niskie temperatury na zewnątrz oraz właśnie otwartą ciągle dolną roletę. Żałuję, że podczas zakupu nie zatrudniłem kogoś z istą, bo bym wiedział wtedy czy ten problem występował od początku, czy jest stosunkowo świeży (prawdę mówiąc, byłem przekonany że g30 ma tylko tą roletę w grillu, o tej dolnej dowiedziałem się właśnie dzięki temu błędowi).

1C0102 - czy to jest błąd, którym należy się przejmować?

Regulacja ciśnienia oleju, logiczność, statycznie: zbyt niskie ciśnienie

 

Kolejna "mała" awaria - kamera cofania. Założyłem już oddzielny temat.

318174049-1117256048993602-3166298912067883486-n.jpg

Kamera działała rewelacyjnie tak do października. Później obraz rozmazany. Początkowo myślałem, że to kwestia zabrudzenia zewnętrznego, ale po czyszczeniu nie wiele się poprawiało.. Wobec tego kamera musi być zabrudzona od wewnątrz. Znawca tematu niestety stwierdził, że nie da się jej rozebrać, choć nie wiem czy nie poczynię jeszcze jakiś kroków w tym kierunku.

Nówka 66555A1BC30 2000 zł od Maćka, ewentualnie 1800 nówka z allegro. Używka 1300 zł.

Nie są to duże usterki, ale jednak trochę denerwują - rolety akurat się spodziewałem, ale rozszczelnienia kamery cofania już nie... :)

Moje G30 530ix M-sport czarny szafir

Jeśli szukasz zespołu na wesele, to zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.