Skocz do zawartości

G30 540i xDrive M-pack Czarny szafir /Merino Smoke White


rafter1

Rekomendowane odpowiedzi

Po 5 latach z F10 528i RWD mam kontynuację serii 5 . Chciałem coś zmienić jeśli chodzi o silnik , napęd i zawieszenie więc jest R6 , napęd na obie osie i adaptacyjne zawieszenie . Auto z programu Premium Selection , produkcja 2018 , 1 rejestracja 2019 , ładnie poskładane .. a zresztą sami oceńcie .



BMW 540i xDrive


- lakier czarny szafir

- tapicerka BMW Individual Merino , Smoke White

- obramowania BMW Individual Shadowline

- podsufitka Individual w kolorze antracytowym


Wyposażenie opcjonalne :

- Pakiet sportowy M

- Pakiet First Class

- Pakiet Business Class

- Pakiet Innowacji

- Pakiet Safety

- Adaptive Drive

- felgi kute 20 cali Individual V Spoke 759

- sportowy układ hamulcowy

- sportowa skrzynia automatyczna

- kierownica sportowa M

- spojler tylny M

- szklany dach elektryczny

- galwanizowane wykończenie elementów obsługi

- panel deski rozdzielczej wykończony skórą syntetyczną

- listwy czarny lakier fortepianowy

- Parking Assistant Plus

- fotele komfortowe przednie regulowane elektrycznie + wentylacja i masaże

- System nawigacyjny Professional

- telefonia komfortowa z ładowaniem bezprzewodowym

- pakiet Connected Drive Plus

- pakiet Repair Inclusive 3 lata

- pakiet Service Inclusive 5 lat



xOc1vs.jpg




4PhRks.jpg


l0c0yl.jpg


BajGIl.jpg


yYaqzr.jpg


WH4rqB.jpg

Edytowane przez rafter1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Godny następca ! Świetnie „robi” ta nić kontrastowa. Gratulacje.


P.s. Silnik z ogromnym potencjałem, nie myślisz o mapie ? 430-450 KM w zasięgu bez ruszania mechaniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gratulacje, super auto, bardzo fajnie wyposażone jak i połączenie kolorystyczne - piękna klasyka.

Czy ktoś się orientuje dlaczego u kolegi jest rafter1 są srebrne przyciski np. od klimy, audio itp? Czy to jest jakaś konkretna opcja?


Jak wrażenia po przesiadce z F10? Silnik z potencjałem jak pisał Randall :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, super auto, bardzo fajnie wyposażone jak i połączenie kolorystyczne - piękna klasyka.

Czy ktoś się orientuje dlaczego u kolegi jest rafter1 są srebrne przyciski np. od klimy, audio itp? Czy to jest jakaś konkretna opcja?


Jak wrażenia po przesiadce z F10? Silnik z potencjałem jak pisał Randall :)


To jest opcja kod 4U0 - Galwanizowane wykończenie elementów obsługi


Na razie rozkoszuję się jazdą, wyciszeniem, komfortem, osiągami. Generalnie te 250 KM w F10 mi spokojnie wystarczało do moich podróży, dlatego teraz jest aż nadto. Raczej nie będę grzebał w oprogramowaniu jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczna specyfikacja jak dla eleganckiej lumuzyny ;-) skorki z kontrastem mniamusne:-) pokombinowac mozna zawsze zwlaszcza ze w Wawie masz bardzo dobrego tunera:-) jakies 400koni i 550nm na spokojnie bez zmiany niczego osiągalne:-)


To może podaj info o jakiego tunera chodzi , jeśli kiedyś miałbym skorzystać , ewentualnie któryś z kolegów odwiedzających ten wątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na priv w razie pytan ;-) moja wyszla 440-470 i 600nm i bylo wiecej ale jako daily poszlismy na kompromis bez nadmiernego wysilania jednostki. Ale zmieniony kat i wydech czego bym w Twojej nie robil ze wzgledu na wyglad:-)

Jedyne co bym zmien8l to wkladke dolotu bo ta oryginalna jest strasznie restrykcyjna i moja sie przy 400KM dusila i czuc bylo ze turbo chce wiecej powietrza ... :-)


Czasy spadły z 4.8 na 4.1 do setki i 100-200 z 12.8 na 10.5, wiec zmiana radykalna, nie mowiac juz o elastycznosci ktora rozni sie kolosalnie. Spalanie wzroslo, ale glownie ze wzgledu na zmiane stylu wcisniecia przepustnicy :mad2: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

rafter1 przepiękna konfiguracja, gratuluję ! :cool2:


Chętnie się dowiem, jakie największe zmiany na + odczułeś po przesiadce z F10 ?

Jak świecą te reflektory, w porównaniu do LEDów z F10 ?

W F10 też miałeś nagłośnienie Harmana ? Jeśli tak to widzisz różnicę w tym z G30 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafter1 przepiękna konfiguracja, gratuluję ! :cool2:


Chętnie się dowiem, jakie największe zmiany na + odczułeś po przesiadce z F10 ?

Jak świecą te reflektory, w porównaniu do LEDów z F10 ?

W F10 też miałeś nagłośnienie Harmana ? Jeśli tak to widzisz różnicę w tym z G30 ?

 

1. silnik , jego dźwięk , kultura pracy oraz moc i sposób jej oddawania , czyli nieprzerwany ciąg zwłaszcza przy prędkościach powyżej autostradowych , gdy większość aut na drodze już ,,puchnie'' ten idzie jak zły :wink:


2. Wyciszenie wnętrza


3. Jakość wykończenia . Sporo czasu przed zakupem G30 , gdy odwiedzałem salony BMW aby przyjrzeć się G30-tce z bliska , pomacać ,zająć miejsce za kierownicą zawsze miałem wrażenie wracając do swojej F10 , że to auto niższego segmentu . Zapewne wrażenie to wiązało się z tym że moja F10 była przeciętnie wyposażonym autem ( ok. 290 kpln ) a te G30 w których miałem okazję siedzieć to tak średnio licząc 450-500 kpln z konfiguratora .


4. Adaptive LED wydaje się ,że świecą mocniej w G30 , jest jaśniej , ale w F10 też byłem z nich bardzo zadowolony , a miałem ich nie brać , namówił mnie sprzedawca .


5. Obecnie nagłośnienie auta nie jest moim must have . HK gra poprawnie i tyle ;) Ale to nie jest zestaw dla audiofili . Kiedyś w jednym z poprzednich aut , miałem zestaw zabudowany przez firmę car-audio , włącznie z wyciszeniem boczków drzwi i tam mimo , że nie wydałem fortuny efekt był mega .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
rafter1

Masz zawieszenie M ?


Powiedz jak odczucia na nierównościach jadąc G30 na 20" w porównaniu do 19" w F10" ??

 

Mam Adaptive Drive . W trybie Comfort jest bardziej komfortowo niż na m-pakietowym zawieszeniu i 19 w F10 . Ale to są bardzo indywidualne odczucia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.