Skocz do zawartości

Dane zainstalowanego sprzętu elektronicznego


Axxel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszego poranka spotkała mnie niemiła niespodzianka.

Wybita szyba oraz auto pozbawione wszelkiej elektroniki: ekran cenralny, napęd DVD, WiFi, dysk twardy, wyświetlacz nad kierownicą, Head-up, ładowarka indukcyjna, oraz cały panel sterowania i-Drive oraz wszystko inne z elektroniki co było zainstalowane w aucie wyposażonym we wszystko co się dało zamówić do BMW G31 w 2018 r. Nawet wkłady - szyby lusterek bocznych zabrali.

W związku z tym mam pytanie, czy może ktoś z Was orientuje się czy jest możliwość zablokowania tej elektroniki zdalnie przez BMW, skoro wszystkie aktualizacje, pozycja auta oraz wyposażenie jest im znane. Według mnie teoretycznie powinni wiedzieć jakie numery seryjne mają poszczególne urządzenia skoro można się z nimi łączyć, więc może też da się je zablokować, aby złodzieje nie mieli okazji z nich korzystać.

Niestety możliwe jest to iż BMW to kompletnie olewa, bo i tak zarobi na każdym, kto będzie musiał wszystko to od nich ponownie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety serwis nic z tym nie zrobi. Powiedzą ci ze części są przypisane do danego numeru Vin i tak są zabezpieczone. W praktyce ukradziona cześć włożona do innego auta zaprogramowana będzie już orginalna częścią pod to auto...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzenie miało miejsce w Sztokholmie. Auto stało na parkingu przed domem.Jak dotychczas samochód trafił do warsztatu BMW. Towarzystwo ubezpieczeniowe przyjęło zgłoszenie o szkodzie i teraz czekam na wycenę oraz stanowisko ubezpieczyciela.

Po tym co przeczytałem w komentarzach wnioskuję iż ktoś rzeczywiście skorzysta z okazji i kupi pełne wyposażenie w dobrej cenie. Gdyby nie było takich osób to i włamań do aut byłoby mnie z powodu braku klientów, ale to pewnie jeszcze potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z Was wie czy możliwe byłoby zainstalowanie całej elektroniki w nowszej wersji, tzn. do chwili kradzieży miałem nawigację NBT EVO oraz tak jak napisałem wcześniej wszystko co tylko było można zamówić z gadżetów elektronicznych ale system był w wersji 6.

Teraz już są nowsze dostępne dla G31, chciałbym też mieć możliwość nagrywania na dysk auta wszystkiego co się dzieje - chyba nazywa się to Drive recorder - kamery 360 mam a raczej miałem, więc powinni je ponownie zainstalować jak i całą elektronikę. Nie wiem tylko czy zgodzą się lub czy jest to możliwe, aby zamontowac nową elektronikę do auta przedliftowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest możliwe, aczkolwiek ludzie pracujący w serwisie bmw są raczej mało kreatywni i napewno odmówią, lub powiedzą ze się nie da. Jest to napewno do zrobienia żeby id7 funkcjonowało potrzebne są odpowiednie zegary. Zamiana tego w sprawnym aucie mija się z celem ponieważ koszty są zbyt duże. Lepiej sprzedać auto i poszukać inne. Lecz twoja sytuacja jest zupełnie inna, na twoim miejscu poszukałbym ogarniętego elektronika i cześći na rynku wtórnym... Edytowane przez Czub1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh nie możesz osądzać wszystkich części i ich sprzedawców że są złodziejami. Równie dobrze auto mogło być po dzwonie nie opłacało się go klepać i ktoś sprzedaje na części... Z takim rozumowaniem tylko ASO i przepłacanie 10x Ci pozostaje oczywiście za id6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wszystko jest możliwe, aczkolwiek ludzie pracujący w serwisie bmw są raczej mało kreatywni i napewno odmówią, lub powiedzą ze się nie da. Jest to napewno do zrobienia żeby id7 funkcjonowało potrzebne są odpowiednie zegary. Zamiana tego w sprawnym aucie mija się z celem ponieważ koszty są zbyt duże. Lepiej sprzedać auto i poszukać inne. Lecz twoja sytuacja jest zupełnie inna, na twoim miejscu poszukałbym ogarniętego elektronika i cześći na rynku wtórnym... Jeżeli jesteś gdzieś z okolic Bielska zapraszam na pewno coś poradzę.

To nie jest tak do końca że nie są kreatywni.

Po prostu obowiązują ich pewne procedury, a sprzęt i soft który używają, zgodnie z procedurami nie pozwala na pewnego rodzaju modyfikacje.


Nikt nie chce się narażać i wykonywać jakiś 'niewspieranych' modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem wycenę z autoryzowanego warsztatu BMW - naprawa i przywrócenie wszystkiego do stanu oryginalnego, będzie kosztowało około 71 000 zł - teraz czekam na decyzję ubezpieczyciela, ale tanio nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.