Skocz do zawartości

G3X - pobranie nowych map nawigacji


Shadow69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Cześć wszystkim, mam problem z aktualizacją map w moim G31.

Mam aktywne wszelakie usługi w conected drive, włącznie z aktualizacją map przez USB - niestety na portalu nigdzie nie widzę możliwości ściągnięcia mapy.

Wcześniej istniało coś takiego jak BMW download manager, teraz tego już nie ma, także wszelakie filmiki obrazujące jak zrobić update stały się bezużyteczne.

Ktoś podpowie jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie tez zauwazylem ze logujac sie na stronie bmw nie ma opcji altualizacja map, w jej miejsce jest wybor serwisu bmw jako ulubionego. Wczoraj bylo jeszcze inaczej. Dzis cos zmienili chyba. Nie wiem czemu tak. Ja mam download managera zainstalowanego na kompie wiec wchodzac tam moge pobrać mapy. Jednak nadal sa stare 2022-1. Juz lipiec a tu ani widu ani slychu po evo 2022-2

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zastanawia mnie czemu to ma służyć? Z poziomu apki mozna wejsc bylo do sklepu i podejrzec czy jest juz nowa wersja map. Tak samo mozna bylo ustawic ktory kraj ma miec aktualizacje online bez przerwy. Teraz nigdzie tego nie mozna znaleźć. Zeby sprawdzic czy łaskawie dali nowe mapy trzeba odpalac kompa :duh: z drugiej strony częstotliwość dodawania nowych map jest kpiną jezeli chodzi o evo. Chyba ze uznali g30 za stary juz model i nie ma co czesciej wrzucac nowych map

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie, dzwoniłem na infolinie, miły pan mnie poinformował że mają jakieś problemy techniczne, stąd też z poziomu apki czy też strony zniknęła możliwość pobrania download managera.

Dostałem na maila jakiś link bezpośredni, za chwilę będę próbował ściągnąć i pobrać mapki.

Generalnie wygląda to kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzwoniłem na infolinie, miły pan mnie poinformował że mają jakieś problemy techniczne, stąd też z poziomu apki czy też strony zniknęła możliwość pobrania download managera.

Dostałem na maila jakiś link bezpośredni, za chwilę będę próbował ściągnąć i pobrać mapki.

Generalnie wygląda to kiepsko.

 

Możesz się podzielić linkiem do tego Download Managera? Albo wrzucić to gdzieś do chmury jakiejś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Panowie, te mapy to trochę nie do końca dokładne są...

W zeszłym roku w grudniu otwarty został odcinek autostrady M30 na Węgrzech, od przejścia granicznego ze Słowacją - niestety ale mapki tego odcinka nie uwzględniają, mimo że wersja map z 2022 - wtopa spora.

Po drodze niestety ale trochę niedociągnięć w mapach dało się upolować - i nie są to świeże zmiany.

A 2022-2 nadal brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To samo w czechach. Obwodnica otwarta we wrzesniu zeszlego roku a na mapie nie ma. :mad2:

Kpina z tymi mapami, polowa sierpnia i ani widu ani slychu o wersji 2 :duh:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was, ale ostatnio ściągnąłem mapę na USB, wgrałem, zresetowałem nawigację i oczom mym ukazała się wersja 2022-3. Dodam, że mam LCI oraz standardowe mapy PL, CZ, SK.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na stronie przy pobieraniu jaka była informacja o wersji mapy 2022-2 czy 2022-3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie wiem jak to teraz sprawdzić, ale w download managerze mam info, że pobrała się mapa 2022-2. Natomiast co ciekawe, po wgraniu z pendrive wyskoczył komunikat o konieczności resetu nawigacji. Pojeździłem kilka dni bez włożonego pendrive i znowu wyskoczył komunikat o resecie. Tym razem w menu Aktualizacja w radiu jest info, że mapa jest 2022-3. Może coś się pobrało przez internet?


Podajcie jakieś zauważone przez Was błędy na mapie (jakaś pinezka w google maps), to sprawdzę jak to u mnie wygląda.

Sprawdziłem na szybko moją okolicę i jest już na przykład jeszcze nie oddana zachodnia obwodnica Łodzi S14...


4daa2fcee2fcb2a2f6047627f8d08e6c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mapy life. A my mowimy o evo.

Kto ma Evo to ma Evo , w temacie jest mowa o mapach do G3X .

 

Podajcie jakieś zauważone przez Was błędy na mapie (jakaś pinezka w google maps), to sprawdzę jak to u mnie wygląda.

Sprawdziłem na szybko moją okolicę i jest już na przykład jeszcze nie oddana zachodnia obwodnica Łodzi S14...

 

Zobacz czy tu jest rondo ? w 2022-2 nie ma ronda jest skrzyżowanie 3 ulic , w TT , AM , Gogle-map jest rondo .

51.95306726641376, 20.1465558546153

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale dyskutujemy o evo bo to ich nie wypuścili nadal. Malo logiczne jest wrzucanie posta zeby sprawdzic w download managerze kogos kto ma calkiej inna wersję map bo u niego sa. Nie pisalbym ze nie ma gdybym nie sprawdził wlasnie w managerze. Twoj drugi cytat o sprawdzeniu ronda to do Enriquez. To jego post byl.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie, wypisywanie takich "niedociągnięć" mapy nie ma najmniejszego sensu. Trzeba przyjąć do wiadomości, że mapy mają ok. 9 m-cy opóźnienia w stosunku do rzeczywistości. Jeśli w ogóle zostanie wydana EVO 2022-3, może dopiero uwzględni zmiany z końca roku 2021.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czegoś brak lub się nie zgadza można to zgłosić na https://wego.here.com

Testowałem i to działa :)

Na tej stronie https://wego.here.com jest ruch okrężny zgodnie z rzeczywistością natomiast w BMW Live map wersji 2022-3 nadal jest po staremu bez ruchu okrężnego jak w foto w poprzednim poście .


Tu jest prawidłowo

bdf1fbd27e22.jpg


Trzeba czekać ,może w 2022-4 będzie w końcu aktualnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.